Rīgā 0 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kurucs atgriežas laukumā un gūst septiņus punktus pret NBA čempioni Goldensteitas Warriors

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs pēc divu maču izlaišanas sestdien atgriezās Bruklinas Nets sastāvā un guva septiņus punktus pret pēdējo divu gadu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempioni Goldensteitas "Warriors".

Nets izbraukumā gan piedzīvoja zaudējumu ar 100:116 (30:36, 23:29, 21:29, 26:22), pārtraucot trīs uzvaru sēriju.

20 gadus vecais Kurucs palika Nets rezervē iepriekšējās divās izbraukuma spēlēs pret Fīniksas Suns un Denveras Nuggets.

Kurucs sestdien atgriezās laukumā un astoņās nospēlētajās minūtēs iemeta septiņus punktus. Latvijas basketbolists grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu.

Tāpat Kurucs šajā mačā izcēlās ar divām atlēkušajām bumbām.

Nets sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Džo Heriss, kamēr pa 14 punktiem sameta Spensers Dinvidijs un Šabazs Napjērs.

Savukārt Warriors labā ar 28 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kevins Durants, par punktu mazāk iemeta Kevins Kuks, bet Klejs Tompsons pievienoja 24 punktus.

NBA čempioni šo maču aizvadīja bez diviem līderiem Stīvena Karija un Dreimonda Grīna.

Lai arī šo spēli Nets" basketbolisti sāka ar 5:0 izrāvienu, Warriors diezgan ātri pārņēma spēles iniciatīvu un jau pirmās ceturtdaļas beigās tuvojās desmit punktu vadībai. Pirmo puslaiku NBA čempioni gan noslēdza ar 12 punktu pārsvaru (65:53), viesiem izrādot gana cienījamu pretestību.

Tiesa, otrajā puslaikā jautājumu par šī mača uzvarētāju nebija, Warriors pārsvaram noslēdzošajā ceturtdaļā pārsniedzot arī 20 punktus. Tas laukumā ļāva doties Kurucam, kurš nospēlēja pēdējās astoņas mača minūtes un izcēlās ar aktīvu sniegumu.

Zīmīgi, ka tieši Kurucs ar diviem gūtiem punktiem 10,5 sekundes līdz beigām uzstādīja šī mača galarezultātu.

Nets ar sešām uzvarām 13 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā joprojām ieņem astoto vietu, kamēr Warriors ar 11 panākumiem ir Rietumu konferences vadībā.

Nākamo spēli Nets aizvadīs pirmdien, kad tiksies ar Minesotas Timberwolves, tādējādi noslēdzot izbraukumu.