Rīgā +18 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Latvijas U-20 basketbolistes uzvar Turciju un turpina cīņu par EČ medaļām

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase sestdien Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionāta noslēdzošajā - trešajā - B apakšgrupas mačā pārspēja Turcijas vienaudzes, tādējādi turpinot cīņu par medaļām.B apakšgrupas trešās kārtas mačā Latvija ar 72:68 (21:17, 20:8, 15:23, 16:20) uzvarēja Turcijas izlasi.

Jau no pašas spēles sākuma vadībā atradās Latvijas izlase, līdz pirmās ceturtdaļas vidū to pārņēma pretinieces, izvirzoties vadībā ar 10:9. Spēles nogriežņa izskaņā atkal veiksmīgākas bija latvietes, kas ceturksni noslēdza, esot vadībā ar 21:17. Rezultatīvāks otrās ceturtdaļas sākums padevās Latvijas basketbolistēm, kuras diezgan ātri izvirzījās vadībā ar 17 punktu pārsvaru (36:19), bet turpinājumā rezultāta starpība tika palielināta vēl par punktu (41:23).Lai arī trešās ceturtdaļas vidū latvietes bija vadībā jau ar 21 punkta pārsvaru (47:26), starpība sāka mazināties, jo Turcijas basketbolistes pamanījās lauzt spēles gaitu. Ceturkšņa beigās viņām bija vien astoņu punktu deficīts (48:56). Pēc trīs nospēlētām minūtēm noslēdzošajā ceturtdaļā latvietes bija vadībā nu jau tikai ar 60:55, taču spēles nogriežņa turpinājumā basketbolistes spēja palielināt rezultāta starpību līdz 12 punktiem (70:58). Atlikušajās trīs minūtēs turcietes atkal pietuvojās latvietēm, atrodoties viena precīza groza attālumā (68:70). Tiesa, pēdējā pusminūtē basketbolistes nespēja izlīdzināt spēles rezultātu, un Latvijas U-20 izlase svinēja pirmo uzvaru šajā turnīrā.Rezultatīvākā basketboliste Latvijas rindās ar 22 punktiem un deviņām izcīnītām atlēkušām bumbām bija Paula Strautmane. Tāpat viņas kontā piecas rezultatīvas piespēles. Taču desmit punktus pievienoja un četras bumbas zem groziem izcīnīja Arta Frīdenberga.Kā zināms, pirmajā mačā Latvija ceturtdien ar 48:64 piekāpās Slovākijai, bet piektdien ar 52:61 zaudēja Francijai. Tikmēr Turcija ceturtdien ar 35:51 piekāpās Francijai, bet piektdien ar 57:60 piedzīvoja neveiksmi arī pret Slovākiju.Cīņa par pirmo vietu grupā starp Slovākiju un Franciju tiks aizvadīta vēlāk sestdien.Trīs labākās vienības pēc apļa turnīra turpinās cīņu par medaļām, bet ceturto vietas ieguvējas saglabās cerības pretendēt uz devīto vietu noslēguma tabulā. Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.