Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Lieliskais Lenarda sniegums ļauj Raptors nonākt panākuma attālumā no NBA fināla

Toronto Raptors ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences fināla piektajā spēlē izbraukumā ar 105:99 (22:32, 24:17, 26:26, 33:24) pieveica regulārā čempionāta uzvarētāju Milvoki Bucks.

Sērijā līdz četrām uzvarām Raptors ieguvusi vadību 3-2, turklāt Toronto vienība šobrīd guvusi trīs uzvaras pēc kārtas.

Izšķirošu lomu Raptors komandā ceturtdien spēlēja Kavai Lenards, kurš 15 no saviem 35 punktiem guva ceturtajā ceturtdaļā. Šī ir 11.reize, kad Lenards vienas play-off spēles laikā gūst vismaz 30 punktus.

Vēl otrā puslaika sākumā Bucks bija ieguvusi vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, tomēr pēc tam Raptors pakāpeniski atspēlējās, bet noslēdzošajā ceturksnī jau Milvoki komandai neizdevās panākt pretiniekus.

"Šī bija ļoti grūta uzvara," pēc mača neslēpa Raptors galvenais treneris Niks Nērss. "Joprojām domāju, ka atslēga slēpjas labā aizsardzībā, kļūdu novēršanā un metienu realizēšanā. Ja mums neizdodas šīs lietas, pretinieki var darīt, ko grib."

Lenards šajā spēlē veica arī deviņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Vēl Raptors sastāvā 21 punktu guva Freds Vanvlīts, bet 17 punkti Kailam Laurijam.

Savukārt Bucks sastāvā 24 punktus guva viens no pretendentiem uz šīs sezonas vērtīgākā spēlētāja balvu Jannis Adetokunbo, bet 20 punkti Ērikam Bledso.

Sērijas nākamais mačs notiks sestdien Toronto. Tajā uzvarot, Raptors komanda NBA finālā pievienosies iepriekšējo divu gadu NBA čempionei Goldensteitas Warriors.

Līdz šim Toronto klubs vēl nekad nav spēlējis NBA finālā.

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas Warriors, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas Cavaliers.