Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Šmits Barcelona rindās otro reizi karjerā izcīna Karaļa kausu

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien Madridē otro reizi karjerā kopā ar Barcelona vienību izcīnīja uzvaru Karaļa kausa finālā.

"Barcelona" viesos ar 88:73 (20:11, 32:20, 17:19, 19:23) uzvarēja Madrides "Real".

Šmits laukumā pavadīja 21 minūti un 57 sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un reizi rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja trīs no pieciem divpunktu un divus no trim trīspunktu metieniem, kā arī realizēja vienīgo soda metienu, būdams otrs rezultatīvākais spēlētājs komandā. Šmits arī reizi pārtvēra bumbu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi un spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju +10.

Rezultatīvākais Barselonas komandā ar 20 punktiem bija Korijs Higinss, bet Madrides vienībā 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Edijam Tavaresam. Vēl 15 punktus guva Alberto Abalde.

Pēc pirmā puslaika "Barcelona" bija vadībā ar 52:31, bet atlikušajās 20 minūtēs mājinieki nespēja atspēlēt iepriekš zaudēto.

Jau ziņots, ka "Barcelona" Madridē pusfinālā pārspēja Vitorijas "TD Systems Baskonia" ar 77:68 (15:12, 23:15, 26:20, 13:21). Šmits šajā spēlē guva divus punktus, bet Artūrs Kurucs laukumā neizgāja.

Abas vienības pagājušajā sezonā savā starpā tikās Spānijas čempionāta finālā.

Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc puses no ACB regulārā čempionāta ieņēma vietas pirmajā astoņniekā.

Pērn Malagā notikušajā turnīrā uzvarēja "Real", kas finālā ar rezultātu 95:68 uzveica vietējo "Unicaja" komandu.

"Real" ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet "Barcelona" izcīnījusi par diviem tituliem mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva "Baskonia".

Aizpērn Šmits kļuva par pirmo latvieti, kurš kopā ar savu komandu triumfējis Karaļa kausa izcīņā.

Šogad turnīrs notiek "WiZink Center" arēnā, kur mājas spēles aizvada Madrides komandas "Real" un "Movistar Estudiantes".