Otrdiena, 7. maijs
Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

U-20 basketbolistiem izdodas saglabāt vietu A divīzijā

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlasei trešdien izdevās nosargāt vietu Eiropas čempionāta A divīzijā.Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta apakšgrupu cīņā par 13.-20.vietu Latvija izšķirošajā mačā ar 75:64 (20:14, 24:22, 16:16, 15:12) spraigā galotnē apspēlēja Zviedriju.Latvijas sastāvā pārliecinoši rezultatīvākais bija Rolands Šmits, kurš guva 28 punktus, bet pa 12 punktiem guva Dāvis Geks un Anžejs Pasečņiks, kuram arī septiņas bumbas zem groziem.

Dueli labāk iesāka Latvija, pirmo ceturtdaļu noslēdzot sev par labu ar 20:14. Izvirzījušies vadībā, latviešu basketbolisti turpināja saglabāt dažu punktu pārsvaru arī cīņas turpinājumā, lai gan Zviedrija nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām samazināja starpību līdz diviem punktiem (31:33). Tomēr Latvija pēdējā minūtē panāca desmit punktu pārsvaru - 44:34.Trešajā ceturksnī Latvija turējās salīdzinoši drošā 8-10 punktu atstatumā no sāncenšiem, bet nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Zviedrija pietuvojās līdz pieciem punktiem (59:64), bet mazāk nekā divas minūtes līdz beigām starpība bija vairs tikai divi punkti par labu Latvijai (66:64). Nākamajā uzbrukumā latvieši divus punktus atguva, bet atlikušajās sekundes prata vadību noturēt, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru.Jau vēstīts, ka pirmajā mačā par 13.-20.vietu Eiropas čempionātā Latvijas jaunie basketbolisti pirmdien ar 69:63 uzvarēja Bulgāriju, bet otrdien viņi ar 59:60 piekāpās Melnkalnei.G apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs izcīnīja Bulgārija un Latvija, kas tām turnīrā ļaus turpināt cīņu par 13.-16.vietu. Tikmēr Melnkalne un Zviedrija cīnīsies par vietas saglabāšanu starp Eiropas spēcīgākajām komandām.