Kanoe airētāju divnieks Tints/Pranks iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Latvijas kanoe airētāju divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks ceturtdien kvalificējās pusfinālam Portugāles pilsētā Montemorā notiekošajā pasaules čempionātā.

Kanoe divnieku (C2) sacensībās 1000 metru distancē Tints/Pranks savā braucienā ieņēma trešo vietu astoņu dalībnieku konkurencē, distanci veicot trīs minūtēs un 43,722 sekundēs. Starp visiem 20 triju braucienu dalībniekiem tas deva 12.vietu un iespēju piedalīties pusfinālā, kas risināsies piektdien.

Pusfinālu sasniedza arī smaiļotājs Roberts Altmanis, kurš 500 metru distancē vieniniekiem (K1) savā priekšbraucienā palika pēdējais starp astoņiem dalībniekiem, taču viņam tik un tā kā pašam pēdējam izdevās kvalificēties pusfinālam.

Šajā pašā distancē smaiļotāja Madara Aldiņa bija piektā un arī kvalificējās pusfinālam, kamēr kanoe airētāja Jūlija Gutova savā priekšbraucienā arī bija trešā, droši sasniedzot pusfinālu. Šajā kārtā iekļuva arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins, kurš priekšsacīkstēs savā braucienā gan palika pēdējais, astotais, tomēr pusfinālu sasniedza otro līdz septīto vietu ieguvēji, kamēr uzvarējušie uzreiz nodrošināja iespēju startēt A finālā.

Ceturtdien sacensības turpināsies ar 1000 un 200 metru distancēm.

Pasaules čempionāts Portugālē risināsies līdz svētdienai.