Copa America: Kolumbija ceturtdaļfinālā, Argentīna nespēj uzvarēt Paragvaju

Kolumbijas futbola izlase trešdien iekļuva Dienvidamerikas valstsvienību turnīra Copa America ceturtdaļfinālā.

Kolumbieši Sanpaulu B apakšgrupas mačā ar 1:0 (0:0) pārspēja 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra saimnieci Kataru, kas turnīrā piedalās ar rīkotāju ielūgumu.

Vienīgie vārti tika gūti četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Hamesa Rodrigesa centrējuma soda laukumā Duvans Zapata uzvarēja otrajā stāvā un ar galvu raidīja bumbu tīklā.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas mačā Argentīna Beluorizonti pilsētā cīnījās 1:1 (0:1) ar Paragvaju.

Pirmie šajā mačā vārtus guva paragvajieši, kad 37.minūtē no aptuveni 13 metriem precīzi sita Rihards Sančess. Otrajā puslaikā, 57.minūtē Lionels Mesi ar 11 metru soda sitienu vienus vārtus atguva. Paragvajai bija iespēja atgriezties vadība, taču piecas minūtes vēlāk Derliss Gonsaless nerealizēja "pendeli".

Apakšgrupā ar sešiem punktiem divās spēlēs uzvaru nodrošinājusi Kolumbija, kas tādējādi iekļuvusi turnīra ceturtdaļfinālā. Tālāk ar diviem punktiem ir Paragvaja, bet pa punktam ir Katarai un Argentīnai, katariešiem iekrājot labāku gūto un zaudēto vārtu attiecību.

Bez Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) valstīm turnīrā uzaicinātas piedalīties arī trīs izlases no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC).

Turnīrā piedalās 12 komandas, kas sadalīts trīs apakšgrupās. Katras grupas divas labākās un arī divas veiksmīgākās trešo vietu ieguvējas sasniegs ceturtdaļfinālu.

Pirms trim gadiem Copa America turnīrā triumfēja Čīle.