Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Spartaks jau otro reizi šosezon pieveic Latvijas čempionāta līderi Skonto

Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta 30.kārtas noslēdzošajā spēlē svētdien Jūrmalas Spartaks ar rezultātu 1:0 (1:0) savā laukumā pārspēja novājināto kopvērtējuma līdervienību Skonto.Vienīgos vārtus šajā mačā 19.minūtē guva kolumbietis Kevins Mena, kad pretuzbrukumā Jevgēņijs Kazačoks pamanīja brīvo Menu, kurš izgājienu viens pret vienu ar Andreju Pavlovu realizēja ar sitienu vārtu stūrī.

Šajā mačā Skonto komandai diskvalifikācijas dēļ nepalīdzēja Ritvars Rugins un arī galvenais treneris Tamazs Pertija, bet traumas ārstē gruzīnu pussargs Irakli Klimiašvili un Artjoms Osipovs.Šis Skonto komandai bija jau trešais zaudējums pēdējās sešās spēlēs.Zīmīgi, ka arī iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē uzvaru izcīnīja tieši Spartaks.Vēl vienā mačā uzvaru svētdien izcīnīja arī iepriekšējās sezonas spēcīgākā komanda Ventspils, kas ar rezultātu 2:1 (1:0) savā laukumā pieveica vienu no turnīra pastarītēm Metta/Latvijas Universitāte.Spēles rezultātu ventspilnieki atklāja 30.minūtē, kad pēc Jurija Žigajeva sitiena pie bumbas nokļuva Ģirts Karlsons, raidot to pret vārtu stabu. Tomēr tur pirmais bija albānis Nduje Muječi, sitot precīzi. Vēl pēc piecām minūtēm Žigajevs arī ieguva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, tomēr to atvairīja pretinieku vārtsargs Kristers Putniņš.Otrajā puslaikā 73.minūtē pēc Žigajeva piespēles Muječi guva savus otros vārtus mačā. Tomēr pamatlaika beigās ventspilnieku aizsardzība atslābinājās un Kārlis Putāns vienus vārtus atguva.Jau vēstīts, šīs kārtas izspēle iesākās piektdien, kad Rīgas Daugava savā laukumā ar 3:1 pieveica virslīgas pastarīti Jūrmalu, tādejādi pietuvojoties čempionāta labāko sešiniekam. Tikmēr sestdien Daugavpils Daugava principiālā spēlē ar 1:0 uzvarēja Jelgavu, kas ļāva iegūt trešo vietu kopvērtējumā, bet Liepāja savā laukumā ar 5:0 sagrāva Daugavpils klubu.Iepriekš Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) Skonto un Jūrmalas komandām neizpildīto saistību dēļ atņēma pa trim kopvērtējuma punktiem, tomēr abas vienības iesniedza apelācijas, kuru izskatīšanas rezultātā šonedēļ sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai.Līdz ar to virslīgas kopvērtējumā Rīgas Skonto ar 66 punktiem 30 mačos joprojām atrodas līderpozīcijā, tomēr tai vairs tikai divus punktus zaudē Ventspils, kurai turklāt ir arī spēle rezervē. Līderpozīciju ventspilnieki var iegūt jau trešdien, kad pārceltajā mačā viesosies pie Rīgas Daugavas.Trešajā vietā ar 56 punktiem ir Daugavpils Daugavai, no kuras tagad par punktu atpaliek Jelgava. Savukārt Liepājas futbolisti turpina tuvoties četriniekam ar 52 punktiem.Sesto vietu ar 41 punktu ieņem Jūrmalas Spartaks, tam ar 40 punktiem seko Rīgas Daugava, bet 20 punkti ir Daugavpils vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi Metta/LU, kurai ar astoņiem punktiem seko Jūrmala.Turnīrā komandas sacenšas četros apļos.Kā zināms, virslīgas čempionāta vadība jūnijā, balstoties uz iepriekš notikušu balsojumu, izslēdza Skonto un Jūrmalu no savas biedrības, tādējādi liedzot tām turpmāku dalību čempionātā. Pēdējais vārds šādos jautājumos gan pieder LFF, tomēr tās DK sēdē nekāds lēmums netika pieņemts, federācijai aicinot virslīgas vadību atkārtoti balsot par abu klubu izslēgšanu no savas biedrības, kam pēc tam sekotu attiecīgs LFF atbildīgo institūciju lēmums.Skonto un Jūrmala virslīgas čempionāta biedru statusu zaudēja, jo nebija samaksājušas šīs sezonas dalības maksu 3000 eiro apmērā. Tiesa, pēcāk abi klubi naudu tomēr samaksāja, taču tie joprojām ir izslēgti no biedrības un nebūs tajā tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.Abu komandu futbolisti šosezon pa vienai reizei neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēles, kā rezultātā klubiem tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda atkārtota gadījuma rezultātā vienības no virslīgas tiktu izslēgtas.Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja Ventspils komanda, aiz sevis atstājot Skonto un Daugavpils Daugavu. Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus šajā sezonā nomainījuši pirmās līgas uzvarētāji Daugavpils. Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda Metta/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvēju Gulbeni.Tikmēr pēc Liepājas metalurga kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs Liepāja.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...