Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Āfrikas Nāciju kausa pusfināla spēlē, ko aizēnoja līdzjutēju vardarbība, ceturtdien Ganas izlase ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja sacensību saimnieci Ekvatoriālo Gvineju.Gana pirmos divus vārtus guva dažās pēdējās pirmā puslaika minūtēs, izceļoties Džordanam Ajevam no Francijas vienības Lorient un Vakaso Mubarakam, kurš spēlē Skotijas čempiones Glāzgovas Celtic rindās.

Savukārt 75.minūtē trešos vārtus guva Andrē Ajevs, kurš ikdienā pārstāv Francijas komandu Marseļas Olympique.Tomēr deviņas minūtes pirms cīņas beigām mačs uz gandrīz 45 minūtēm tika apturēts, jo simtiem līdzjutēju aizgāja no tribīnēm un nostājās laukuma malā, metot dažādus priekšmetus. Pa to laiku tiesneši un spēlētāji bija sastājušies laukuma centrā. Lai nekārtības nomierinātu, uz stadionu tika izsaukts helikopters.Gana finālu sasniegusi pirmoreiz kopš 2010.gada, kā arī centīsies iegūt titulu pēc 33 gadu pārtraukuma.Titula mačā svētdien Gana spēkosies ar Kotdivuāru, kas finālā spēlēs trešo reizi kopš 2006.gada, bet turnīrā nav uzvarējusi jau 23 gadus.Tikmēr mačā par trešo vietu sestdien Ekvatoriālā Gvineja tiksies ar Kongo Demokrātisko Republiku