Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Nigērija pēc 19 gadu pārtraukuma uzvar Āfrikas Nāciju kausā

Āfrikas Nāciju kausa finālturnīrā futbolā svētdien pēc 19 gadu pārtraukuma triumfēja Nigērijas valstsvienība, kas finālmačā ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Burkinafaso izlasi. Vienīgos vārtus pirmā puslaika beigās guva pussargs Sandejs Mba.

Nigērijai uzvaru neliedza izcīnīt pat uzbrukuma līdera Emanuela Emenikes nespēšana doties laukumā savainojuma dēļ. Praktiski visas 90 minūtes Nigērija dominēja mačā un Burkinafaso atbildēja ar pretuzbrukumiem.

Burkinafaso finālā spēlēja pirmo reizi vēsturē, bet Nigērija finālā sacentās jau septīto reizi, trešo reizi izcīnot galveno trofeju.

Mačā par trešo vietu sestdien Mali ar 3:1 pārspēja Ganu, ar kuru tieši šajā mačā tikās arī pagājušā gadā, kad bija pārāka ar 2:0.

Pagājušā gadā, kad turnīrs notika Gabonā un Ekvatoriālajā Gvinejā, tajā sensacionāli triumfēja Zambijas izlase, finālā pēcspēles sitienos pārspējot Kotdivuāru.

Turnīrs tiek rīkots otro gadu pēc kārtas tāpēc, ka turpmāk tas notiks ik nepāra gadu. Iepriekš sacensības risinājās pāra gados, tomēr tas radīja pretenzijas komandām, kas kvalificējās Pasaules kausa finālturnīriem, jo nozīmēja, ka sešu mēnešu laikā jāaizvada divas nozīmīgas sacensības.