Canadiens septītajā spēlē pārsteidz spēcīgo Maple Leafs komandu

Monreālas Canadiens pirmdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas septītajā mačā, lai arī iepriekš sērijā bija iedzinējos ar 1-3.

"Canadiens" viesos ar 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) uzvarēja Toronto "Maple Leafs", kas sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 3-4.

Otrā perioda ceturtajā minūtē 1:0 panāca Brendans Galagers, taču 16.minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Korijs Perijs, kurš kļuva par septīto visu laiku vecāko uzvaras vārtu guvēju NHL.

Aptuveni divas minūtes līdz pamatlaika beigām 3:0 nokārtoja Tailers Tofoli, bet atlikušajā laikā vienus vārtus Toronto komandai atguva Viljamss Nīlanders.

Kerijs Praiss "Canadiens" vārtos atvairīja 30 no 31 metiena.

Izslēgšanas spēļu otrajā kārtā "Canadiens" tiksies ar Vinipegas "Jets", kas iepriekš uzvarēja Edmontonas "Oilers".

Zīmīgi, ka iepriekš abas komandas izslēgšanas spēlēs savā starpā pēdējo reizi tikās 1979.gadā, bet pirmais duelis "play-off" tika aizvadīts 1964.gadā.

Toronto komandai Stenlija kausu nav izdevies izcīnīt kopš 1967.gada, kas ir garākā sērija starp aktīvajām NHL komandām.

Otrā pirmdienas mačā Austrumu divīzijas finālā Bostonas "Bruins" mājās ar 3:4 (1:0, 0:3, 2:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ņujorkas "Islanders", kas sērijā panāca neizšķirtu 1-1.

Uzvaras vārtus papildlaika 15.minūtē guva Keisijs Cizikass. Vārti un rezultatīva piespēles Ņujorkas komandā Kailam Palmieri un Žanam Gabrielam Pažo, bet "Bruins" rindās ar 1+1 izcēlās Breds Maršāns.

Jau ziņots, ka trešdien pirmajā kārtā apstājās Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas sērijā ar 2-4 atzina Ņujorkas "Islanders" pārākumu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.