Dinamo izrauj uzvaru pār Soču komandu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas Dinamo svētdien viesos ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Soči vienību, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Divus vārtus, tajā skaitā uzvaru nesošos, Dinamo labā guva Kārters Eštons, bet vienu reizi izcēlās Uvis Balinskis.

Spēles pirmajā periodā laukumā pārsvars bija mājiniekiem, taču pirmajās 15 minūtēs iztika bez bīstamiem momentiem. Savu pirmo vairākumu rīdzinieki paši neizmantoja, turklāt nonāca mazākumā, kurā trīs minūtes pirms perioda beigām Andreju Makarovu pārspēja Dmitrijs Lugins, ripai no krievu uzbrucēja ķiveres nonākot Dinamo vārtos. Trešdaļas beigās Rīgas hokejisti tika pie iespējas spēlēt lielajā vairākumā, kura izmantošanai bija vajadzīgas vien septiņas sekundes - 76 sekundes pirms perioda beigu signāla Eštons no vārtu priekšas panāca 1:1.

Otrā perioda ievadā, trešajā minūtē, Andrejs Altibarmakjans pēc individuāla reida atguva Soču komandai vadību, taču turpinājumā nedisciplinētā spēle mājiniekiem maksāja zaudētus vārtus. Rīdzinieki atkal tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem, un perioda devītajā minūtē ar spēcīgu metienu no vidējas distances 2:2 panāca Balinskis. Perioda otrajā pusē un nākamās trešdaļas ievadā Dinamo hokejisti trīs reizes spēlēja mazākumā, vienā no epizodēm pretiniekiem trāpot pa vārtu stabiņu.

Spēles trešajā nogrieznī ripa biežāk atradās Dinamo laukuma pusē un vairāk pa vārtiem meta Soču hokejisti, tomēr spēles rezultāts nemainījās un bija jāaizvada pagarinājums. Tā otrajā minūtē Eštons aizlauzās līdz pretinieku vārtiem un ar precīzu metienu atnesa Dinamo komandai uzvaru.

Otrdien rīdzinieki aizvadīs pēdējo jeb trešo šī izbraukuma spēli pret Čerepovecas Severstaļ, bet novembra pēdējā dienā mājās paredzēta spēle pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA.

Iepriekšējā mačā Dinamo izbraukumā ar 1:4 piekāpās Maskavas apgabala Vitjaz, bet iepriekš bija piecu mājas spēļu sērija, kurā tā izcīnīja divas uzvaras un tika pie sešiem no desmit iespējamajiem punktiem. Savukārt Soči pēdējā duelī ar 2:5 piekāpās Jaroslavļas Lokomotiv, bet iepriekšējās desmit spēlēs izdevies izcīnīt sešus panākumus.

Rīdzinieki ir četru atpalicēju komandu grupā Rietumu konferencē, kurā bez pašiem ietilpst arī Minskas Dinamo, Čerepovecas Severstaļ un Soči, šobrīd ar 25 punktiem 32 spēlē ieņemot desmito vietu konferencē. Savukārt Soči ar 28 punktiem 31 cīņā ir pozīciju augstāk.

Abas komandas KHL čempionātā savā starpā tikušās 13 reizes, no kurām Dinamo uzvaru izcīnījusi divas reizes. Šosezon abas vienības jau tikās divas reizes - pirmajā mačā Soči mājās uzvarēja ar 3:2, bet pirms nedēļas uzvaru Rīgā izdevās svinēt ar 2:1.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā būs šādi hokejisti: vārtsargi - Aleksanders Salāks, Andrejs Makarovs, Maksims Tretjaks; aizsargi - Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Oskars Bārtulis, Sergejs Gimajevs, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Rihards Marenis, Brendons Makmilans, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās paliks Vitālijs Pavlovs un Kristofers Berjlunds, bet Deivids Sarkanis paliks trenēties Rīgā.

Rīgas Dinamo iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.