Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Ķēniņš iemet ripu Merzļikina sargātajos vārtos Šveices čempionātā

Šveices hokeja augstākās līgas (NLA) spēlē otrdien divu Latvijas hokejistu duelī Ronalds Ķēniņš iemeta ripu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos, palīdzot Cīrihes ZSC Lions izcīnīt uzvaru.

ZSC Lions viesos pārspēja Lugano komandu ar 5:2 (3:0, 1:0, 1:2), tiekot pie trešās uzvaras pēc kārtas.

Ķēniņš otrā perioda sākumā panāca 4:0 viesu labā, bet mača izskaņā viņš nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kuru Lugano izmantoja, iemetot savus otros vārtus.

Merzļikins atvairīja 21 no 26 metieniem, bet Ķēniņš spēlēja 13 minūtes un 19 sekundes, trīs reizes meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Zīmīgi, ka abām komandām šī bija jau trešā savstarpējā spēle divu nedēļu laikā, jo abas tikās arī Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas astotdaļfinālā. Arī šajā duelī divu maču summā labāka izrādījās Cīrihes komanda, kura, pateicoties gūtiem vārtiem atbildes spēles pagarinājumā, iekļuva ceturtdaļfinālā.

Tikmēr vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau Tigers viesos ar 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) zaudēja Lausanne komandai, bet Punnenovs šoreiz palika rezervē un vārtus nesargāja.

Ķēniņš šosezon NLA čempionātā 18 spēlēs ir guvis divus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

Punnenovs 14 spēlēs ir ielaidis vidēji 2,71 ripu mačā un atvairījis 91,22% metienu, bet Merzļikins 15 spēlēs ir ielaidis 2,92 ripas spēlē un ticis galā ar 91,87% pretinieku raidījumu.

Turnīra tabulā vadībā ar 46 punktiem 23 spēlēs atrodas ZSC Lions komanda, tikmēr Lugano ar 30 punktiem 22 mačos ir astotajā pozīcijā. Savukārt Tigers ar 24 punktiem 22 spēlēs ieņem desmito vietu 12 komandu konkurencē.