Rīgā +2 °C
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Latvija divreiz nenotur vadību, bet gūst vēsturisku pirmo uzvaru pār Čehiju

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Rīgā pirmoreiz pasaules čempionāta spēlē pieveica Čehiju, uzvarot papildlaikā. Latvija svinēja uzvaru ar 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 1:0).

Latvijai vārtus guva Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Oskars Cibuļskis un Oskars Batņa, bet Čehijai izcēlās Davids Nemečeks, Dominiks Kubāliks un Mihals Kempnijs.

Spēli aktīvāk sāka Latvija, vairāk laika aizvadot uzbrukumā un uzmanīgi spēlējot aizsardzībā. Pie metiena tika komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet tukšā vārtu stūrī netrāpīja Rodrigo Ābols.

Savukārt pirmais bīstamais čehu metiens sasniedza mērķi. Aizsargs Davids Nemečeks iepauzēja, no zilās līnijas pa kreiso pusi pietuvojās vārtiem un no iemetiena apļa trāpīja vārtu kreisajā stūrī, vārtsargam Artūram Šilovam esot nosegtam un metienu neredzot.

Perioda vidū Mārtiņu Dzierkalu čehu aizsargs uzgrūda vārtsargam Šimonam Hrubecam, bet divu minūšu sods tika piešķirts Dzierkalam. Mazākumu izdevās izturēt, vairākkārt bloķējot ripu, un īsti bīstamu momentu Čehijas hokejistiem neizdevās izveidot.

Toties pēc Daugaviņa piespēles laukumā atgriezies Dzierkals gandrīz nonāca vienatnē ar čehu vārtsargu.

Trešdaļā metienu pa vārtiem attiecība bija 13:4 Latvijas hokejistu labā.

Otrā perioda sākumā 62 sekunžu laikā Latvija izvirzījās vadībā. 23.minūtē rezultātu izlīdzināja Rihards Bukarts. Pēc Andra Džeriņa uzvarēta iemetiena aukstasinīgi pie labās apmales nospēlēja aizsargs Oskars Cibuļskis un atspēlēja uz zilo līniju Bukartam, kurš no paša zonas stūra uzmeta pa vārtiem, trāpot kreisajā apakšējā stūrī. Hrubecs bija nosegts.

Pēc 62 sekundēm pretuzbrukumā Ralfs Freibergs ar piespēli no Latvijas izlases vārtu līnijas pa labo laukuma pusi labā pozīcijā izvirzīja Dzierkalu, kurš parādīja, ka piespēlēs pa kreisi, bet raidīja ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī - 2:1. Rezultatīva piespēle tika ieskaitīta arī Rūdolfam Balceram.

31.minūtē Čehija panāca neizšķirtu. Jānim Jakam, metot ripu ārā no zonas, no aizvārtes ripu izdevās nogādāt tikai līdz zilajai līnijai, un pēc aizsarga Tomāša Dvoržāka piespēles Romans Červenka vārtu priekšā piespēlēja pa labi, kur viens atradās Kubāliks, raidot ripu starp kājsargiem Šilovam.

Divreiz Latvija šajā periodā nopelnīja vairākumu, otrajā no tiem Mikam Indrašim trāpot pa vārtu stabiņu no ārējās puses, taču vārtus gūt neizdevās.

Savukārt Riharda Bukarta noraidījuma laikā vispirms Šilovs ar kājsargu atvairīja metienu no tuvas distances, bet pēc metiena ārā no zonas ripa trāpīja Džeriņam pa galvu, centra uzbrucējam dodoties uz ģērbtuvēm.

46.minūtē Latvija otro reizi spēlē izvirzījās vadībā, un atkal tas tika panākts pēc uzvarēta iemetiena un tālmetiena no zilās līnijas. Iemetienā kreisajā pusē uzvarēja Deniss Smirnovs, ripu ieguva Toms Andersons un atspēlēja atpakaļ Cibuļskim, kurš ar atvēzienu meta pa vārtiem. Ripa trāpīja pa kāju aizsargam un iespurdza vārtos - 3:2.

Čehiem mēģinot rezultātu izlīdzināt, cīņa pārsvarā noritēja Latvijas izlases zonā, un 57.minūtes nogalē Čehijai izlīdzinājumu panāca aizsargs Mihals Kempnijs, kurš pieslēdzās uzbrukumam, pēc Červenkas piespēles raidot ripu tukšos Latvijas izlases vārtos.

Pagarinājumā vairākus bīstamus metienus atvairīja Šilovs, bet uz čehu pūliņiem pēc Daugaviņa piespēles ar bīstamu metienu atbildēja Indrašis.

Uzvaras vārtus 44 sekundes pirms papildlaika beigām guva Oskars Batņa, kurš ripu vārtos raidīja kritienā, kad Hrubecs pēc Latvijas ātrā uzbrukuma bija atvairījis Jaka metienu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Cibuļskis, kurš ar diviem (1+1) rezultativitātes punktiem kļuva par rezultatīvāko hokejistu Latvijas izlasē, bet vārtos Šilovs atvairīja 22 metienus.

Čehijai divus rezultativitātes punktus sakrāja Kubāliks (1+1) un Červenka (0+2), bet Hrubecs vārtos atvairīja 31 metienu.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē Rīgā Kanāda pēcspēles metienos ar 2:1 pieveica Slovākiju.

B grupā astoņi punkti trijās cīņās ir Kanādai, septiņi - Čehijai, seši punkti divās spēlēs ir Šveicei, bet četrus punktus trijās cīņās ieguvusi Slovākija. Divās spēlēs divus punktus iekrājusi Kazahstāna, bet trijās - Latvija, divās spēlēs viens punkts ir Norvēģijai, bet bez punktiem ir Slovēnija.

Tamperē A grupā Vācija ar 2:3 zaudēja ASV, bet Somija pēcspēles metienos ar 1:2 - Zviedrijai.

A grupā deviņus punktus trijos mačos izcīnījusi ASV, astoņus punktus ieguvusi Zviedrija, Dānijai ir pieci punkti divās cīņās, Somijai ir četri punkti trijās spēlēs, trīs punktus divās cīņās ir sakrājusi Francija, pie viena punkta divos dueļos tikusi Austrija, bet Vācija trijās spēlēs un Ungārija divās pagaidām ir bez punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.