Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

PČ hokejā: Zviedri pirms grandu dueļa sagrauj britus; Šveice tiek galā ar sīksto Kazahstānu

Zviedrija un Šveice otrdien izcīnīja uzvaras pasaules hokeja čempionāta spēlēs Somijā.

B grupā, kurā startē arī Latvija, Zviedrija ar 6:0 (5:0, 0:0, 1:0) sagrāva Lielbritāniju.

Zviedri uzvaru nodrošināja jau pirmajā trešdaļā. Jau 13.sekundē Rasmuss Asplunds panāca 1:0, bet 14.minūtē rezultāts jau bija 4:0.

54.minūtē sesto ripu britu komandas vārtos iemeta Antons Bengtsons - 6:0.

Pa trim rezultativitātes punktiem zviedriem sakrāja Bengtsons (2+1) un aizsargs Rasmuss Dālins (1+2), bet divus vārtus guva Asplunds.

Vārtos Magnuss Helberjs atvairīja visus 16 britu metienus.

Latvijai nākamā spēle paredzēta ceturtdien ar Čehiju.

B apakšgrupas augšgalā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Somija un Zviedrija, kas savā starpā tiksies trešdien. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, četri punkti trijos mačos ir Čehijai, pa trim trijos dueļos - Austrijai un Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet vienu punktu trijās spēlēs ir nopelnījusi Lielbritānija.

Helsinkos A grupas spēlē Šveice ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) pieveica Kazahstānu.

24.minūtē Šveici vadībā izvirzīja Deniss Malgins, bet rezultāta starpību 34 sekundes vēlāk dubultoja Dario Zimions.

46.minūtē Džese Blekers pārspēja Šveices vārtsargu Zandro Ešlimani mazākumā, samazinot atpalicību līdz 1:2.

56.minūtē Patriss Hercogs panāca 3:1, bet 128 sekundes pirms mača beigām otro reizi mačā kļūdījās šveiciešu vārtsargs, šoreiz ripu pēc Valerija Orehova metiena no šaura leņķa ielaižot starp kājsargiem - 3:2 Šveices labā. Pirmo vārtu zaudējumā ripa izspurdza caur padusi.

Ešlimanis vārtos atvairīja 12 no 14 metieniem, kamēr pretējā laukuma galā Andrejs Šutovs atvairīja 40 no 43 metieniem, finišējot ar 93,02 procentiem atvairītu ripu.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē šajā grupā Dānija ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) pieveica Itāliju.

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai un Šveicei, seši punkti - Vācijai un Dānijai. Trīs punktus guvusi Francija un Slovākija. Bez punktiem ir Itālija un Kazahstāna.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.