Jonass izcīna septīto vietu Krievijas Grand Prix pirmajā braucienā

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no Rockstar Energy Husqvarna komandas svētdien izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta sezonas astotā posma - Krievijas Grand Prix - pirmajā braucienā prestižākajā MXGP klasē.

Uzvaru braucienā svinēja slovēnis Tims Gajsers, kurš par nedaudz vairāk kā sekundi apsteidza šveicieti Arno Tonusu, bet trešais bija kvalifikācijā uzvarējušais francūzis Romēns Fevrs.

Jonass pēc startā izvirzījās sestajā vietā, bet pēc francūža Gotjē Polēna neveiksmes viņam izdevās pakāpties uz piekto vietu. Tiesa, brauciena otrajā pusē Latvijas motosportistu apdzina trīs konkurenti, taču viens no viņiem, beļģis Klemāns Desaijs, cietajā trasē piedzīvoja smagu kritienu, kā rezultātā Jonass vienu pozīciju atguva un finišēja septītais.

Neveiksmīgu braucienu aizvadīja bijušais Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas vienībā Antonio Kairoli, kurš finišēja tikai 14.vietā. Karoli sestdien kvalifikācijā krita un izstājās.

Kā vēstīts, sestdien kvalifikācijā Jonass bija septītais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms astotā posma līderis ar 311 punktiem ir Kairoli, kamēr otrais ar 301 punktu ir Gajsers. Savukārt Jonass septiņu sacensību laikā ieguvis 139 punktus, kas viņam ļauj ieņemt 11.vietu.

Jau ziņots, ka Jonass šogad Itālijā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta piektajā posmā, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla prestižākajā MXGP klasē, kurā viņš aizvada debijas sezonu.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz Husqvarna vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonasa jaunās komandas Rockstar Energy Husqvarna īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jau nākamnedēļ notiks Ķegumā