Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Saramotins gūst 14. vietu prestižās Katalonijas tūres ievadā

Pirmdien Spānijā ar 152,2 kilometru garo pirmo posmu startējis prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens Volta Ciclista a Catalunya. Pirmajā sacensību dienā Aleksejs Saramotins (Bora – hansgrohe) finišēja 14. vietā un sekmēja divu komandas biedru goda pjedestālu, bet Toms Skujiņš ierindojās 50. pozīcijā. Tikmēr Francijā notiekošajā Tour de Normandie pirmajā posmā Andžs Flaksis finišēja 74. pozīcijā, sekmējot komandas biedra uzvaru, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pirmdien Spānijā esošajā Katalonijas reģionā sākās 98. “Volta Ciclista a Catalunya” daudzdienu velobrauciens. Ar labām atmiņām šīs sacensības palikušas atmiņā Latvijas riteņbraukšanas līdzjutējiem, jo 2011. gadā uzvaru pirmajā posmā izcīnīja Gatis Smukulis. Šī ir pēdējā izcīnītā uzvara, ko guvuši mūsu riteņbraucēji, kādās no pasaules tūres kalendārā iekļautajām sacensībām vai to posmiem.

Šī gada Katalonijas velobraucienā debitē Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”), bet otro reizi dalībnieku vidū ir Aleksejs Saramotins (“Bora – hansgrohe”). Pirmdien dalībniekus sagaidīja 152,3 kilometru garais pirmais posms ar vienu izteiktāku kāpumu otrajā daļā. Pēdējais trases nogrieznis gan vairāk veda kalnā lejup.

Pēc veiktajiem 40 kilometriem izveidojās dienas atrāviens, kurā starp sešiem riteņbraucējiem bija viens no Ukrainas labākajiem riteņbraucējs Andrijs Hrivko (“Astana”), Krista Neilanda komandas biedrs Daniels Tureks un Toma Skujiņa pārstāvētās  vienības pārstāvis Markels Irisars.

Atrāviens tika likvidēts distances lielākajā kāpumā. Jau pirms tam ļoti aktīvi peletona priekšā bija Saramotina pārstāvētā “Bora – hansgrohe” vienība, kas piedalījās atrāviena ķeršanā. Pēdējos kilometros notika aktīva cīņa par pozīciju pirms finiša spurta. Īsi pirms tā lieliski sevi apliecināja beļģu “Quick – Step Floors” vīri, kas cīņai par uzvaru virzīja savu jauno sprinteri Alvaro Hodegu. Kolumbietis aizvadītās nedēļas piektdienā triumfēja Beļģijā notiekošajā “Handzame” klasikā, tiekot pie pirmā triumfa profesionālajā karjerā.

Arī šajā reizē 21 gadu vecais kolumbietis savus komandas biedrus nepievīla un izcīnīja skaistu uzvaru. Viņa laiks distancē bija 3 stundas 39 minūtes un 31 sekundi. Otrā un trešā vieta Alekseja komandas biedriem. Uz otrā pjedestāla pakāpiena kāpa īru labākais sprinteris Sems Benets, bet trešā pozīcija austrālietim Džejam Makartijam.

Arī Aleksejam bija ļoti nozīmīga loma pēdējā kilometrā. Pieredzējušais sportists pēc iespējas labākā pozīcijā nogādāja Benetu. Finišā rīdziniekam 14. vieta. Otrs mūsu riteņbraucējs Toms Skujiņš arī finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Carnikavietis tika ierindots 50. pozīcijā uzreiz aiz talantīgajiem britu brāļiem – Saimona un Ādama Jeitsiem.

Velobrauciens turpināsies otrdien, kad dalībniekus sagaidīs 175 kilometru gara distance ar vairākiem vērā ņemamiem kāpumiem. Sacensības uzsākuši 175 dalībnieki.

Tikmēr Francijā sācies Normandijas daudzdienu velobrauciens, kurā starp dalībniekiem ir arī “Holowesko Citadel Racing team” Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis. Latvietis pirmo reizi kopš 2014. gada sezonu uzsācis Eiropā. Šī Andžam ir pirmā sezonas profesionālās kontinentālās komandas sastāvā, jo starpsezonā “Holwesko Citadel” vienība ieguva nozīmīgo pro kontinentālās komandas licenci.

Pirmajā Normandijas tūres posmā riteņbraucējus sagaidīja 140 kilometru gara distance bez lieliem kāpumiem. Pateicoties veiksmīgam komandas darbam, uzvaru sacensībās izcīnīja Flakša pārstāvētās vienības šveiciešu riteņbraucējs Fabians Leinhards, kurš aizraujošā cīņā pārspēja nīderlandieti Česu Bolu (“SEG Racing Academy”).

Lielā grupa finišēja piecas sekundes vēlāk. Tās galvgalī vēl viens “Holowesko Citadel” riteņbraucējs Nikolaiss Brohners, kuram piektā pozīcija. Andžs Flaksis, paveicot lielisku darbu komandas interesēs, finišēja 74. vietā (+00:00:05).