Gulbim zaudējums Loskabosas ATP turnīra otrās kārtas spēlē

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis trešdien Meksikā Loskabosas ATP World Tour 250 sērijas turnīra otrās kārtas spēlē ar rezultātu 5-7, 0-6 zaudēja Djego Švarcmanam no Argentīnas.

Gulbis rangā ir 129.vietā, bet viņa pretinieks atrodams 29.pozīcijā.

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP ranga punktus.

Gulbis pirmajā setā neizmantoja sešas breikbumbas, kas viņam varēja nest uzvaras trīs geimos. Seta nogalē viņš pats tika nobreikots un kopumā zaudēja deviņus geimus pēc kārtas, kas pretiniekam deva uzvaru.

Gulbim šajā mačā bija divi "eisi" un deviņas dubultkļūdas, kamēr pretinieks izpildīja vienu netveramo servi un pieļāva divas dubultkļūdas.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā nebija tikušies.

Argentīnietis šosezon 41 spēlē izcīnījis 25 panākumus, bet ne reizi nav izdevies izcīnīt titulu. Veiksmīgas sacensības Švarcmanam padevās Romas ATP Masters 1000 turnīrā, kas notika maijā. Tenisists spēja aizkļūt līdz fināla mačam, kurā ar 3-6, 7-6 (7:2), 3-6 nācās piekāpties ranga līderim un vēlāk arī Vimbldonas čempionam Novakam Džokovičam.

Tikmēr no pirmās kārtas Loskabosas turnīrā argentīnietis bija brīvs.

Savukārt Gulbis šī turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-4, 7-6 (7:2) pārspēja taivānieti Džeisonu Junu, pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Gulbis pirmdien atjaunotajā ATP rangā pakāpās par vienu pozīciju, ieņemdams 129.vietu. Latvijas vadošais vīriešu tenisists aizvada neveiksmīgu sezonu, jo viņš 29 vienspēļu mačos izcīnījis tikai septiņas uzvaras, turklāt viņam bija septiņu zaudējumu sērija un vēl vienā no pēdējiem mačiem viņš izstājās.

Vislabāk Gulbim šogad veicās Indijā notikušajā Mahārāštras ATP World Tour 250 sacensībās, kur izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Tiesa, šis bija pirmais šī gada turnīrs, un kopš tā Latvijas tenisistam ne reizi nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu.

Gulbis turnīrā Loskabosā spēlēja pirmo reizi karjerā.

Turnīrs Loskabosā notiek uz cietā seguma, un tajā ar pirmo numuru izlikts itālis Fabio Fonjīni.