Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Silovs izcīna 12.vietu Pasaules kausa posma finālā masu startā

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Japānā izcīnīja 12.vietu Pasaules kausa sezonas otrā posma masu starta sacensību finālā.

Silovs nevienā no starpfinišiem nebija pirmajā trijniekā un netika pie punktiem. Finišu viņš sasniedza ar 11.rezultātu, bet tika klasificēts 12.pozīcijā.

Uzvaru masu startā svinēja baltkrievs Vitālijs Mihailovs, otrais bija Dienvidkorejas ātrslidotājs Čhonho Ums, bet trešo vietu guva beļģis Bārts Svings.

Masu starta finālā startēja 16 sportisti.

Jau ziņots, ka piektdien vienā no diviem pusfināliem Silovs bija piektais.

Šajā disciplīnā Silovs Pasaules kausa kopvērtējumā iekrājis 196 punktus, kas viņam dod septīto vietu.

Tāpat Silovs startēja 1500 metru distances B divīzijā, kurā finišēja pēc vienas minūtes un 52,939 sekundēm, kas bija sestais labākais rezultāts. Spēcīgākajā jeb A divīzijā, kurā startēja 20 sportisti, visu goda pjedestālu aizņēma nīderlandieši, uzvaru svinot Kjeldam Nuisam, kurš ar vienu minūti un 47,611 sekundēm laboja trases rekordu.

Pasaules kausa kopvērtējumā 1500 metros Silovam ir 36 punkti un 24.pozīcija.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā pirmajā posmā Silovs masu startā bija desmitais, bet 1000 metru distancē B divīzijā ierindojās 14.vietā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un bija 15.pozīcijā 1000 metros, bet masu startā, kas debitēja Olimpiādes programmā, nepārvarēja pusfināla barjeru.

Šosezon Pasaules kausā ātrslidošanā paredzēti pieci posmi un finālposms.