Silovam PČ masu starta finālā sagriezta kāja

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Hērenvēnā pasaules čempionāta sacensībās distancē ar kopēju startu guvis traumu.

Jau ziņots, ka finālā Latvijas sportists pēdējā aplī piedzīvoja kritienu un ierindojās 13.vietā. Finālā Latvijas sportists pie punktiem netika, kaut arī pirms pēdējā apļa bija vadošo sportistu pieciniekā.

Pēdējā līknē pirms finiša Silovs iekļuva sadursmē, pēc kuras krita vairāki sportisti. Latvijas sportistam izdevās noturēties uz slidām, taču finiša taisnē krita arī viņš. Tobrīd Silovs uz medaļām vairs nepretendēja.

Vēlāk vakarā Silovs sociālajā vietnē "Instagram" paziņoja, ka masu starta finālā viņam tika iegriezts kājā un svētdien ieplānota operācija, lai atjaunotu labās kājas pēdas cīpslu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Silovs, fināla pēdējā aplī Krievijas sportists zaudēja līdzsvaru un trāpīja viņam ar slidu pa pēdas priekšpusi. Sagrieztās kājas dēļ viņš finiša taisnē piedzīvoja kritienu.

Bija plānots, ka Latvijas ātrslidotājs piedalīsies sacensībās arī svētdien 1500 metru distancē, taču savainojuma dēļ viņam meistarsacīkstes ir noslēgušās.

Masu starta finālā uzvarēja amerikānis Džoeijs Mantija, kurš sakrāja 60 punktus par uzvaru finišā. Otrais ar 40 finišā gūtajiem punktiem bija nīderlandietis Arjans Strūtinga, bet trešo vietu ar 21 punktu, no kuriem 20 bija par trešo vietu finišā, ieņēma Beļģijas ātrslidotājs Barts Svingss.

Jau ziņots, ka pusfinālā 12 sportistu konkurencē Silovs ar trim punktiem ierindojās sestajā vietā. Viņam izdevās izcīnīt trīs punktus par sesto vietu finišā.

Pasaules čempionāts Hērenvēnā norisināsies līdz svētdienai. Pirms tam Hērenvēnā norisinājās divi Pasaules kausa posmi, kuros sacensībās ar kopēju startu Silovs izcīnīja astoto un piekto vietu.

Pērn Silovs distancē ar kopēju startu izcīnīja trīs septītās vietas sezonas nozīmīgākajās sacensībās - pasaules čempionātā, Pasaules kausa finālā un Eiropas meistarsacīkstēs.

Silovs ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions šorttrekā, bet kopā ar zelta medaļām atsevišķās disciplīnās viņam pieder pieci čempiona tituli, kas izcīnīti no 2008. līdz 2011.gadam. Sportists kopš 2010.gada startējis trijās olimpiskajās spēlēs, 2018.gadā Phjončhanā 1500 metru distancē ātrslidošanā ierindojoties ceturtajā vietā.

2010.gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.