Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

T. Dukurs pēc teju 18 gadu pārtraukuma svin uzvaru PK posmā

Latvijas skeletonists Tomass Dukurs piektdien Siguldas trasē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestajā posmā un pirmo reizi šosezon kāpa uz goda pjedestāla, bet Martins Dukurs pēc kļūdas otrā brauciena startā tomēr ieņēma otro vietu.

Otrajā braucienā T.Dukurs uzlaboja starta laiku un divu braucienu summā finišēja minūtē un 41,36 sekundēs, izcīnot pirmo vietu. Līdz šim viņš bija uzvarējis tikai vienā PK posmā - tepat Siguldā 2004. gada februārī, savukārt Martinam ir 59 panākumi.

Tikmēr M.Dukurs otrā brauciena sākumā pieļāva kļūdu, kamanām izejot no gropes, un divu braucienu summā ieņēma otro vietu, savam brālim piekāpjoties tikai 0,06 sekundes.

Savukārt trešajā vietā ierindojās Dienvidkorejas sportists Seungi Jungs, kurš no labākā rezultāta atpalika 0,37 sekundes.

Otrajā braucienā trases starta rekordu laboja Ķīnas sportists Iņs Džens, veicot to 4,43 sekundēs.

M.Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 50,31 sekundē, kā arī uzrādīja piekto ātrāko starta laiku.

Tikpat veiksmīgs brauciens bija arī T.Dukuram, piekāpjoties brālim vien 0,36 sekundes. T.Dukuram izdevās 12.starta laiks.

Savukārt otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma Seungi Jungs, kurš uzrādīja ātrāko starta laiku 4,50 sekundes un no labākā rezultāta atpalika 0,33 sekundes.

Kopvērtējumā vadībā ir Vācijas sportists Kristofers Grothērs, kurš sakrājis 1195 punktus. Otrais ar 1173 punktiem ir Martins Dukurs, bet trešajā vietā ar 1149 punktiem ierindojas vācietis Aksels Jungks. Savukārt Tomass Dukurs ar 897 punktiem ieņem devīto vietu.

M.Dukurs sezonu sāka ar otro un 11.vietu Īglsas trasē. Altenbergā viņš svinēja uzvaru un ierindojās trešajā vietā, bet Vinterbergā bija ceturtais. T.Dukura aktīvā posmu secībā ir 16., 18., divas septītās pozīcijas un astotā vieta.

Iepriekšējā sezonā M.Dukurs Siguldā svinēja uzvaras divos pirmajos sezonas posmos, bet pēdējos četros startos Siguldā viņa kontā ir trīs uzvaras un viena otrā vieta.

Tikmēr T.Dukurs 2020./2021.gada sezonā Pasaules kausa posmā vienīgo reizi posmā uz goda pjedestāla kāpa tieši Siguldā, otrajā posmā izcīnot otro vietu. Viņa kontā septiņos startos Siguldas trasē ir arī viena uzvara 2003./2004.gada sezonā, kā arī vēl viena otrā vietā 2019./2020.gada sezonas nogalē. Pagājušās sezonas pirmajā posmā viņš ierindojās ceturtajā vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties tikai ar 16.vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā - septītā vieta.

Skeletonā Pasaules kausa sacensības Siguldas trasē notiek jau astoto reizi.

Jau ziņots, ka Endija Tērauda Siguldas trasē pēc pirmā brauciena ierindojās 21.vietā un nekvalificējās otrajam braucienam.

Gan sestdien, gan svētdien sacensības bobslejā notiks divnieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.