Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eksperts: Latvijā liela īres tirgus daļa atrodas pelēkajā sektorā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lauciniece-sīka biznesmene
l
Skaidrs ir viens-sistēma,kurā dzīvojam ir sapuvusi,korumpēta un nav vērsta uz īstām sabiedrībai svarīgām prioritātēm,to var redzēt jebkurā dzīves sfērā.Mēs nodokļu maksātāji uzturam šo monstru-valsti.mēs par visu maksājam,.šīs valsts loma ir mūsu naudas sadalījums.
Nav saprotams
N
Kādēļ izīrētājam jāmaksā nodokļi par to, ka viņš pārskaita komunālos maksājumus no pakalpojuma ņēmēja - pakalpojuma sniedzējam?
Amortizācijas izdevumi
A
Kādēļ pirmskara ēkām aprēķinot nodokļus netiek ņemta vērā amortizācija un tās ir pielīdzinātas tikko celtām būvēm?
Valsts čakarē mājokļu tirgu
V
1) Zemesgrāmatu nodeva par dzīvokļa īpašuma atsavināšanu juridiskai personai, kas veic komercdarbību, ir 6 % no dzīvokļa īpašuma vērtības. Tātad viena septiņpadsmitā daļa no investīciju apjoma ir jārezervē tikai par īpašuma reģistrāciju. 2) Iedzīvotājiem, kuri izīrē sev piederošus mājokļus, ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (efektīvā likme 10%, kas sadārdzina īres maksu par 11% un rada izīrētājam papildus administratīvo slogu). 3) Iedzīvotājiem, kuri atsavina sev piederošus mājokļus, ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no mājokļa “vērtības pieauguma”. Atsevišķie izņēmumi mazina, bet pilnībā nenovērš šī faktora negatīvo ietekmi uz mājokļu apriti un mājsaimniecību iespējām uzlabot mājokļa apstākļus. Rezultātā mājokļu būvniecības tempi Latvijā ir nepietiekami, savukārt jau esošo mājokļu aprite ir lēna un neefektīva (daļa īpašumu pietiekami ātri neatrod labāko pielietojumu). Šāda situācija nelabvēlīgi ietekmē arī uzņēmējdarbību ne tikai mājokļu nozarē, bet vispār.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi izlēmis, par ko balsosi EP vēlēšanās?

Kopā nobalsojuši: 878

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses