Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Gandrīz ceturtā daļa Latvijas ekonomikas - aizvien "ēnās"

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jan
J
Jus vаrаt maksаt par 50 % mazак pаr еlекtroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu - http://bit.do/mklat - Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
Margarēta
M
Ēnu ekonomiku ir ļoti grūti aprēķināt. VIDs, piemēram, dara tā, ka ņem nozares vidējo algu un tad prezumē, ka katrs, kam nodokļi maksāti no zemākas par vidējo, saņem atlikumu līdz vidējam aploksnē + operē ar nepareizajiem datiem par iedzīvotāju skaitu un prezumē, ka katrs, kas nav bezdarbnieks un nestrādā, strādā ēnu ekonomikā. Pašos pamatos šī metodoloģija ir nepareiza, jo iedzīvotāju skaits ir ievērojami mazāks, nekā valsts oficiāli uzskata (ļoti maz emigrantu varbūt tikai 5% ir sakārtojuši attiecības ar valsti, izdeklarējušies, paziņojuši savu ārvalstu adresi). Tāpat algas tiešām atšķiras. Ja Rīgā strādniekam cehā maksā tos 650 uz papīra, Latgalē maksā minimālo vai drusku virs minimālās. Un nekādu aplokšņu nav. Bet tur, kur aploksnes ir, tur tagad nereti jau darbinieks ir tas, kas darba devēju dzen stūrī un prasa neoficiālu algu, jo citādi lielāko daļu atņems parādu piedzinēji tāpēc, ka noteiktais iztikas minimums nav reālais iztikas minimums. Parādu piedzinēju ķetnās mums savi 25%.
>Margarēta
&
Tikmēr, kamēr te dzīves veidu noteiks CCCP imigranti un viņu vietvalži-tikmēr te tā arī būs...
 • 0
 • 3
Viktors
V
Muļķis pat baznīcā dabū pērienu....Lai neņem kredītus...
 • 2
 • 1
Margarēta
M
Valstī, kurā ievērojama daļa cilvēku strādā un saņem zem reālā iztikas minimuma, parādi ir "nevis pats vainīgs", bet likumsakarība. Ir gadījumi, kad cilvēki ņem kredītus, lai bērniem zāles nopirktu, jo ar mazajām algām uzkrājumus nav iespējams izveidot, pat minimālus ne. Kā VIDs nonāk pie saviem aprēķiniem, neviens īsti nezina, viņi savu metodoloģiju nekad īsti nav publiskojuši, bet viens, uz ko viņi tiešām balstās, ir arī iedzīvotāju skaits, jo Valsts nespēj noticēt, ka no teju 2 miljoniem iedzīvotāju (kā Valsts uzskata) strādā kādi 900 000, turklāt tur vēl krietna daļa strādājošo pensionāru. Tad nu lai nebūtu jārunā par to, cik tad reāli valstī iedzīvotāju un kā to mēģināt noskaidrot, paziņo, ka katrs ceturtais strādājot ēnu ekonomikā. Principā, kamēr Valsts nezinās (un nevēlēsies zināt, kā tas pašlaik ir) patieso iedzīvotāju skaitu, mēs dzīvosim, balstoties uz nepareizu statistiku visās dzūves jomā (no bērniem, kas it kā neapmeklē skolu, līdz vēlēšanu aktivitātei).
 • 3
 • 1
Viktors
V
Atņems parādu piedzinējs? Pats vainīgs, ka taisīja parādus... Tas, ka nestrādājošie strādā ēnu ekonomikā ir pilnībā Tavs izdomājums. Tā tas netiek uzskaitīts.
 • 2
 • 3
Tolstojs
T
Ja ļaudis masveidīgi pārkāpj likumus... vai tas neliecina, ka ar pašiem likumiem kaut kas nav kārtībā?
GH>Tolstojs
G
Tas tik pat labi var liecināt, ka milzu imigrantu massas uzspļauj uz mītnes zemes likumiem un dzīvo pēc saviem likumiem.
 • 1
 • 2
Dostojevskis
D
Ja valsts brūk un ja visapkārt masveidīgi padziļinās posts, nabadzība bads un bezcerība... tad - kāpēc es provinces pilsētā uz galvenā laukuma vairs nevaru atrast vietu , kur novietot savu automašīnu?
Diferencēts NM > aplokšņu algas
D
ieviest diferencētu neapliekamo minimumu, kas ir īpašs atbalsts aplokšņu algu maksātājiem, un brīnīties, ka pieaug ēnu ekonomika, ir vismaz stulbi.
pepe
p
dakterīšiem, farmaceitiem būtu jādeklarējas, tāpat komercsektors brēc pēc publiskuma (ja jau publiskajā sektorā tāds bardaks, kas notiek tur? ...)
Enģeļa viesis
E
kolhoza galvenais grāmatvedis piekrītu. Viņi to negrib, jo zog lielos apmēros un apzog mūs, kas paliek aizvien mazāk Latvijā.
Keramzīts
K
Cilvēki negrib maksat nodoklus, jo visa nauda aiziet mazefektīva Saimas uzturesanai
Nejēga
N
Tad dari tā, lai Saeima būtu efektīva! Ko tu esi darijis lietas labā?
 • 1
 • 8
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Man ir milzīga prakse blēdībās, tāpēc man ir pamats uzskatīt ka vara negrib pat sākt karu pret ēnu ekonomiku, kur nu vēl to nopietni apkarot. Ir taču skaidrs, ka vispirms jāizdara tā, lai nevienā firmā neienāktu naudas līdzekļi, kurus ir iespējams neiegrāmatot. Kādreiz mums pieprasīja numurētu pavadzīmi pat tad, kad veda salmus no lauka uz fermu, tagad drīkst jebkuru kravu vest pār valsts robežu bez nopietna dokumenta. Bet tas ir sākums lielu naudas summu izkrāpšanai.
rom4nov
r
Jus vаrаt maksаt par 50 % mazак pаr еlекtroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu - http://bit.do/mklat - Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
gus4rus
g
Jūs varāt vispār nemaksāt par elektroenerģiju, ja pie manis pirksiet Krievijā ražotus elektro skaitītājus. www.elektro/rus/gen.k
 • 0
 • 1
Enģeļa viesis
E
Tas tiek apzināti darīts jo pārsvars Latvijas Saemas , pārvaldes izmanto nelegālas naudas shēmas lai izceltu sev vairāk naudas! Vidējā slāņa nav. Visu maksā tikai nabadziņi, par kuriem šiem it kā vadītāji nirgājas , jo var atļauties māja un ceļojumu, bet pārējie vergo, bet arī mūk no vergturu valsts ...jo ar tādu pieeju pensiju nav un nebūs! Valsts brūk, jo nav ražošanas un nav konkurētspējīgu biznesu. ielikteņi un čomi jau biznesus neattīsta bet izlaupa zemi kurā dzīvo!
bet
b
te tak netā katru dienu raksta ka LV valdot čekisti...Kā tad čekisti var strādāt bez ēnu ekonomikas? Tas nemaz nav iespējams....Un tad vēl tās massas latviijcu kas balsta Krievijas mafijas naudu...
latviijec
l
Ēnu ekonomika-naše delo! Ka mes atmazgasim Krievijas naudas bez enas? Bet bez Krievijas naudas jums visiem kaput!
.
.
Tā saucamās "ēnu ekonomikas" aprēķina modelis to naudiņu, kuru ārzemēs strādājošie atsūta un atved uz Latviju saviem tuviniekiem, detektē kā "ēnu ekonomiku". Valsts savukārt, balstoties uz fiktīviem rādītājiem, izvērš nodokļu teroru- tas ir lielisks iegansts, lai bezjēdzīgi čakarētu cilvēkus. Faktiski nav vairs nekādas ekonomikas- ne ēnu, ne neēnu.
aprēķins
a
Kaut kas tavos aprēķinos neiet kopā..........
 • 4
 • 4
Foto
F
Precīzi! valsts grib cīnīties ar simptomiem, nevis "ēnu ekonomikas" cēloņiem. Ekonomikas eksperti vaino Dombrovska un Vienotības politiku "ēnu ekonomikā", proti, aplokšņu algas krasi cēlās pēc 2009. gada, un, tehniski, tās arī ļāva daudzām latviešu ģimenēm izdzīvot. Ārzemju eksperti brīdina par VID represīvām metodēm: bez jauna tautsaimniecības modeļa , nākamā krīze, ka skars Latviju pēc ES fondu apsīkšanas, veicinās jaunu emigrācijas vilni: https://www.youtube.com/watch?v=5v0gjyVZlQ8. vai arī https://www.youtube.com/watch?v=9hFjRVfzG7Q&frags=pl%2Cwn
Gless>Foto
G
Jauns latviijcu emigrācijas vilnis??? Tas ir tieši tas kas vajadzīgs...
 • 5
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saka striktu "nē!" ķīmijai un pārtikas piedevām

"Tā saucamais putu laiks, kad visi tiecas un reklamē greznību, nav īstā dzīve. Īstā dzīve ir šeit, pie zemes. Un koronavīruss visus tagad noliek atpakaļ savās vietās. Domāju, tagad sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses