Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LTRK: Augstās darbaspēka izmaksas padara Latvijas uzņēmējus nekonkurētspējīgus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
khamzin
k
Секс без обязательств: без денег, все анонимно, реальные девки с реальными фото, без шлюх и кидал. Здесь девки сами хотят и первые пишут, я уже не первую снимаю здесь-- https://cuz.su/dating
OMG
O
Augstas darbaspēka izmaksas? Vai tas ir joks? Darbadevēji jau tā maksā vergu algas! Pašiem gan aldziņas ar vairākām nullēm un priekšā nebūt nav 1.
jāievieš dzimtcilvēku klaušas!
j
LTRK var pārcelt savus uzņēmumus uz Āfriku, ja šie netaisās konkurēt ar pārējiem Eiropas uzņēmumiem, kuriem ir vēl lielākas darbaspēka izmaksas!
Garamgājējs
G
nE JAU DARBA SPĒKA IZMAKSAS IR LIELAS, BET PAKALPOJUMI KO VISI ŠIE MONOPOLISTI TIRGO IR DĀRGI. Darba spēkam visi tie jāapmaksā, jo citādi neizdzīvot. Padariet cenas uz pārtiku un apģērbu lētas - būs lēts darba spēks, bet nē valsts iepirkumu un plānveida ekonomiku - to tik nē
DNM - atbalsts zemām algām
D
diferencētais neapliekamais minimums (DNM) ne tikai nemazina nevienlīdzību, bet pat palielina to starp mājsaimniecībām ar un bez bērniem. Turklāt, tam ir nelabvēlīga ietekme uz tautsaimniecības izaugsmi, iedzīvotāju labklājību, emigrāciju un valsts budžeta ieņēmumiem nākotnē: 1) Pēc ekonomiskās būtības DNM ir atbalsts uzņēmējiem, kuri maksā zemu atalgojumu; 2) DNM veicina zemas pievienotās vērtības (lētā darbaspēka) ekonomikas saglabāšanai; 3) DNM dod priekšrocības “aplokšņu algu” sektoram; 4) DNM mazina to uzņēmumu konkurētspēju tirgū, kuri legāli maksā normālas algas; 5) Kavē investīciju ienākšanu augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoros; 6) Pietiekami strauji nepieaugot legālajam atalgojumam tajos atalgojuma sektoros, kas interesē jaunos vecākus, turpinās darbspējas vecuma personu emigrācija.
Diferenc. NM=aplokšņu algas
D
Latvijas lielākā problēma ir JKP atbalstītais Reira garabērns diferencētais neapliekamais minimums (DNM) un izaugsmes (attīstības) ekonomikai kontrindicētās progresīvās ienākuma nodokļa likmes. DNM ne tikai nemazina nevienlīdzību, bet pat palielina to starp mājsaimniecībām ar un bez bērniem. Turklāt, tam ir nelabvēlīga ietekme uz tautsaimniecības izaugsmi, iedzīvotāju labklājību, emigrāciju un valsts budžeta ieņēmumiem nākotnē: 1) Pēc ekonomiskās būtības DNM ir atbalsts uzņēmējiem, kuri maksā zemu atalgojumu; 2) DNM veicina zemas pievienotās vērtības (lētā darbaspēka) ekonomikas saglabāšanai; 3) DNM dod priekšrocības “aplokšņu algu” sektoram; 4) DNM mazina to uzņēmumu konkurētspēju tirgū, kuri legāli maksā normālas algas; 5) Kavē investīciju ienākšanu augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoros; 6) Pietiekami strauji nepieaugot legālajam atalgojumam tajos atalgojuma sektoros, kas interesē jaunos vecākus, turpinās darbspējas vecuma personu emigrācija.
aha
a
tātad minmālā alga būtu vēl jāpazemina?!?
Endzelīnsdivreizkapāapgriezies
E
Izlasīju virsrakstu... un apgriezos vēl divas reizes.
patiesībā
p
Doma par augstajām darba spēka izmaksām ir slima zilonīša murgi.
Vija
V
Darba spēka izmaksās darba devējs iekļauj arī sociālo nodokli, kas ir jāmaksā papildus ieturētajam no darba ņēmēja. Rezultātā visu sasummējot, izmaksas ir milzīgas.
  • 8
  • 6
ļuļa
ļ
satriecoša žurnālistu valoda, es esmu sajūsmā. nekonkurēt spējīgs. nu tas taču ir lieliski, beidzot mēs arī kaut ko spējam, pozitīva ziņa. bet ja nopietni, diena, jums tāds vārds konkurētnespējīgs nav zināms? cik pamatskolas klases jūsu žurnālisti ir beiguši?
Didzis
D
Atkal Maskavas augstskolas fatamorgāniskās izglītības diploma īpašnieks sapņo...

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pavīd aizvien cerīgāki dati

Neraugoties uz to, ka Covid-19 izplatība uzņēmējdarbības videi turpina sagādāt ne mazums raižu, atsevišķās jomās ekonomikas dati pamazām kļūst tādi, lai būtu pamats runāt par tautsaimniecības a...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses