Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mantot pensijām uzkrāto

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Kolēga Buksbaums
K
Vai Kristīne negribpastāstīt cik mēnesī un gadā izmaksās pensionāram 2. pensiju līmeņa apsaimniekošana SEB bankā. Piedevām 2. pensiju līmeņa kapitāls šādā veidā netiks indeksēts kā tas notiek ar pamatpensiju.
VVZ
V
Dānijas pensiju sistēma darbojas šādi- nauda tiek investēta reālos objektos- tiek būvēti īres nami, ienākumi no kuriem tiek izmantoti pensionāru ienākumu vairošanai. Latvijā pensiju nauda tiek iegrūsta banku "pensiju fondu" alkatīgajās rīklēs, kur tiek ieguldīta bezvērtīgos papīrīšos un notrallināta. Banku peļņa ir milzīga, bet "pensiju fondu" "ienesīgums" negatīvs, tas ir- nauda tiek pakāsta un izniekota. Latvijas pensiju fondu sistēma ir valsts akceptēta liela mēroga krāpšana.
Kollega Milzarājs
K
Turpinot - robu 2. pensiju fonda kapitālā iecirtīs arī inflācija, jo ar katru gadu naudas vērtība krītas...
 • 10
 • 2
>opis
&
napis!
 • 5
 • 2
Opis
O
Mans 2.pensiju kapitāls 2019gadā bija virs 11%, ok ņemam nost komisijas, bet tik un tā stipri ar + zīmi. Kā arī katrs var izvēlēties kuram reģistrētajam pārvaldītājam uzticēt 2.līmeni.
 • 3
 • 11
Garamgājējs
G
Dānijā varbūt apsaimiekotāji nekrapj pensionārus, kā Latvijā kur reketa veidā gan zemes īpašnieki gan dažādu pakalpojumu sniedzēji piestāda rēķinus, pārrēķinus un tad no visiem reketa spiež āra naudu. Latvijā viss ir krāpniecisks un reāli maz godīgu valsts vai biznesa struktūru. Diemžēl Latvija iet "pilsoņu karš" un pastāv negodīgs rekets, kam tālu līdz investēšanai un izpratnei par godīgu peļņu.
 • 9
 • 1
Realitāte
R
es nebrīnītos, ja bankai būtu plāns caur šādām "novēlētajam" pensijām atgūt parādus
rūgtā patiesība
r
Es nebrīnītos, ja nākamajās Saeimas vēlēšanās uzvarētu partija, kas apsolītu ļaut izņemt Otrajā līmenī uzkrāto un pasludinātu Otro līmeni par grandiozāko afēru Latvijas vēsturē. Igaunijā Otrajā līmenī uzkrāto šobrīd var izņemt un otrais līmenis faktiski ir izbeidzies.
 • 14
 • 2
pirmspensija 55 gadi
p
Laikam vairs nav, ko nozagt, tagad ļauj mantot pamestos grašus, ar nodomu, ka pensijas kā tādas nebūs vai, ka līdz pensijas vecumam nodzīvos( izdzīvos) nedaudzie.
Garamgājējs
G
Gan kāds izdomās kā novelēt kādai 3 personai tipa aprūpētājam ...par parādiem...gan vietējie kaļ plānus kā taisīt uz šitā biznesu...
Muļķīgs grozījums
M
Latvijā ieviestā 2.pensiju līmeņa mantošana, manuprāt, ir muļķīgs grozījums, kas kārtējo reizi balstās paviršībā. Šoreis tā ir paviršība, salīdzinot Latvijā pensiju sistēmu ar citu valstu pensiju sistēmām. Citviet 2.pensiju līmenis ir brīvprātīgais, kas atbilst Latvijas 3.līmenim, kura mantošana ir atbalstāma. Savukārt Latvijā 2.pensiju līmenis ir 1.līmeņa (obligātās sistēmas) diversificēts atvasinājums (tāds kā pirmais B līmenis, kad demogrāfijas draudu dēļ daļa obligāto iemaksu tiek ieguldīti fondos), tādēļ tā mantošana nav normāla, jo obligātās sistēmas uzdevumam vajadzētu būt nodrošināt vecumdienas, nevis bagātināt pakaļpalicējus. To var darīt caur brīvprātīgo kas Latvijā ir 3.līmenis)
Igaunijā 2.līmenis ir brīvprātīgs
I
!
 • 5
 • 0
rūgtā patiesība
r
Igaunija, kā jau attapīgākā no māsām, saprata, ka Otrais līmenis ir fantastiska afēra - miljardus, ko cilvēki iemaksā, dažas bankas vienkārši aizpludina uz ārzemēm un ar tiem it kā operē, taču peļņu šie darījumi nes tikai pašiem finansistiem, otrā līmeņa dalībniekiem jābūt priecīgiem, kas vismaz ieguldīto kādreiz dabūs atpakaļ, ka nebūs jāpiemaksā par viņu iemaksāto līdzekļu "pārvaldīšanu". Igaunija atļāva izņemt Otrā līmenī uzkrāto.
 • 14
 • 1
Pauts & Konsuls
P
Novēli man uzreiz, jo es vienalga tevi sameklēšu Tu neglābsies no manis un maksāsi par visu

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses