Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Starptautisko kompāniju piesaiste Latvijai – vai pagaidām neizmantota iespēja?

Vērojama konkurence par uzņēmumiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
par ko raksts?
p
Malaizija patlaban ir pasaules līderis augsto tehnoloģiju eksportā, salīdzinot ar pārējiem produktiem ko viņa eksportē. Salīdzinoši ar Latvijas galveno eksportu kur dominē pārsvarā neapstrādāta koksne, Latvija jau ir mežoņu valsts, kas iztirgo savus dabas resursus par kapeikām(pie tam eksportē arī savus cilvēkus, jo tie to koksni vai ko citu apstrādā jau ārpus Latvijas). Malaizija ir viena no straujāk augušajām ekonomikām pasaulē, kas no nabadzīgas izkļuva pateicoties tam, ka tā veicināja un subsidēja savus pilsoņus un brutālā veidā izspieda no savas ekonomikas ķīniešus, kas kontrolēja neadekvāti lielu Malaizijas ekonomikas daļu. Autors būtu vismaz salīdzinājis ar REĀLIEM piemēriem, kur Latvijas lieluma valsts(nevis Singapūra) ir ieguvusi no ārzemju firmu piesaistes salīdzinājumā ar tām valstīm, kur ekonomiku ceļ pašmāju firmas.
>par ko raksts
&
Tad-ja te rīkoties kā Malaizija un izspiest osvoboditelus-tad tu būsi naciks, fašists, benderovec.
 • 0
 • 0
Miks
M
Lai tak raksta autors sūta savu CV kaut uz desmit sludinājumiem, un tad redzēs, kas būs. Citādi tāds firmas CV reklāmas raksts vien ir..Tukša ūdens liešana...Es zinu personīgi daudzus cilvēkus kas ar labāk izglītībām ir bez darba..Te jau pat sētnieka darba vietu vajag ar augstāko izglītību un CV...Vācijā to visu nevajag-te vajag....Tāda ir tā patiesībā par to CV....Viltus sludinājumus tur publicē: Manas domas, ka viltus firma lai popularizētu to, ka LV ir darbs....
Robis
R
Patiesībā neviens no maniem draugiem, kas meklējuši darbu ar šīs CV firmas palīdzību-neviens pats to nav atradis...Pēc viņu teiktā-tur intervijas uzklausa 20 gadīgas meitenes, kurām vispār ne par ko nav nekāda jēga...
 • 0
 • 0
par ko raksts?
p
"var novērot, ka šīs kompānijas darbiniekus meklē gandrīz nemitīgi." Var novērot tikai to, ka tiek nemitīgi publicētas vakances, nevis ka meklē darbiniekus. Tā ir normāla prakse, jo rekrutēšanas firmām jau ir samaksāts par pakalpojumu atbilstoši līgumam un tām ir jānodrošina darbinieki noteiktā laika posmā. Par to pašu darbu indietis Deli saņems 500, latvietis Latvijā 1000 un dānis Dānijā 2000. Vai šis ir ELT reklāmraksts? Pirmo reizi par tādiem lasu. ______ Lai Latvijā kaut kas būtu labāk ir jālauž ierastā domāšana. Ārzemju kompāniju piesaiste ir veca plate, kas skan nu jau 30 gadus - ārvalstu kompānijām neinteresē vietējo labklājība, bet kompānijām izdevīgi noteikumi vai citas iespējas ko dod valsts - vai tas būtu ģeogrāfiskais novietojums vai resursi. Šajā sakarā neviens netaisās atdot naudu valstij, bet ko var iegūt no valsts. Veiksmīgu valstu pamatā ir pašu valsts pilsoņu veidota uzņēmējdarbība un tirgus. Un ja tā nav, tad nekas labāks nebūs.
par ko koments?->Juri
p
"Lai dabūtu līgumu ar BMW, tur būtu 100 dažādi sertifikāti un drošības standarti jāiegūst, to nevar izdarīt neviens no Latvijas uzņēmumiem, vēl mazāk kāds jaunais."_______ Tas ko mēs nespējam mani īpaši neinteresē - mani interesē tas ko mēs spējam. Varu derēt ja ne uz BMW, tad Opeli, ka pārdesmit uzņēmumi - īpaši jauni, kas savā starpā kooperētos, spētu iegūt tos drošības standartus ar visiem sertifikātiem un stipri šaubos, ka Latvijas uzņēmumiem, kas jau darbojas šajās nozarēs šādas sertifikācijas nav izietas un ka tas nav standarts. IT sertifikācija parasti ir Microsoft/Oracle un vēl kaut kādi sertifikāti, kas vairumam ir standarts - par autobūves sertifikāciju nav ne jausmas, bet gan jau ka tiem, kas darbojas šajā nozarē ir skaidrs kādas sertifikācijas viņiem ir nepieciešamas lai panāktu uzņēmuma izaugsmi.
 • 3
 • 1
par ko raksts?
p
Cik gan triviāla un maza ir Latvija, ja tās labklājību spēj nodrošināt pāris offshore darbinieki, kas strādā ar BMW saistītā uzņēmumā. Un pārējiem pietiek ja strādā ELT. Yay! ________ Kādam tirgus acociējas ar tirgus placi, kādam paplašināti ar Maximu, bet Latvijas ekonomikā tirgus vienkārši ir to preču un pakalpojumu klāsts kas tiek piedāvāts Latvijā un kuru ražošana veido ekonomiku. Sertifikācija ir tāds pats pakalpojums, tikai par šī pakalpojuma sniegšanu nauda tiek izdota ārpus Latvijas.
 • 1
 • 2
Juris
J
Lai dabūtu līgumu ar BMW, tur būtu 100 dažādi sertifikāti un drošības standarti jāiegūst, to nevar izdarīt neviens no Latvijas uzņēmumiem, vēl mazāk kāds jaunais. To var darīt tikai lielās tech kompānijas. Un ja latvietis var dabūt darbu tādā projektā, kur viņam maksā sākot no 20 eiro stundā par darbu, tad viņa nopelnītais ir tīrs viņa darba eksports - nauda ienāk Latvijā, neko paši nepērkam. Te neiet runa par kaut kādu Lidl, kas visus profitus velk ārā, jo vietējie iedzīvotāji maksā par pārtiku.
 • 1
 • 4
Juris
J
Muļķības, paskaties to kompāniju izaugsmes rādītājus Latvijā. Un tas pats ELT/Evolution patiesībā ir nenovērtējams pienesums Latvijā, jo visi tie jaunieši, kas nevarētu tur strādāt ir 1) izbrauktu no Latvijas un mācītos citur - Dānijā, Lielbritānijā utt; 2) sēdētu ģimenēm uz kakla. Jo tici man, 95% no viņiem neietu strādāt nekādās Maximās utt, jo tās darba vietas ir vienkārši sūds par smieklīgām naudām. Tā ir paverdzināšana. Tās tech kompānijas (un arī Evo/ELT) tos pakalpojumus nodrošina ārzemniekiem, kas nozīmē, ka viss darba apjoms ko latvieši var dabūt, ir kā pozitīvs eksports Latvijai - mēs nemaksājam par pakalpojumu, tikai peļņa nāk Latvijā. Tas, ka tu tur raksti kaut ko par vietējo uzņēmējdarbību un tirgu tikai parāda tik atrauts no realitātes un stulbs tu esi. Par kādu uzņēmējdarbību var runāt, ja runa ir par jaunas IT sistēmas izveidi BMW? Kurš Latvijas IT uzņēmums ko tādu varētu darīt? Tet? hahaha, protams.
 • 2
 • 2
aizbergs
a
latvija vel skaitas samera labi izglitotu cilveku valets kur so intelektu var izmantot relativi pwr sviestmaizi un tad ir industrija kas to izmanto.
Emigrants
E
Luuk taa, miiljie. Maacaties no mums jebio, tikai bez valsts - aukliite sheemas.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Negaidīt, ka kāds pateiks priekšā

"Iesākumā nemaz nebiju domājusi, ka iešu uz šo profesiju. Visiem teicu, ka būšu baņķiere, jo man patīk nauda, patīk matemātika," tagad smejas Monta Moroza. Tomēr ceļu būvniecība viņ...

Kā izaudzēt vienradzi(6)

1. martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāka kampaņu Izaudzē savu vienradzi!, kurā informēs par pēdējo lielo uzņemšanu biznesa inkubatoru programmās šajā pavasarī. Līdz pat...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses