Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija
Visu sakārto situācija nodarbinātības jomā.

Alga un aizbraukšana

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
..
.
Viss raksts kopumā par to, vai ir iespējams IZdzīvot. Vai tad cilvēks brīvā Eiropas valstī strādā tikai, lai IZdzīvotu? Cilvēki vēlas DZĪVOT, nevis tikai vilkt galus kopā un knapināties. Un tomer, Latvija ir tik zemā punktā, ka pat IZdzīvošana ir apdraudēta. Valsts PŪTIN PŪST un sapūs ļoti ātri.
Gača
G
Nu uzliek nepaliekamo minimumu kā kaimiņos - Lietuvā un Igaunijā - un pirmais solis būs sperts. Starp citu neapliekamais kaimiņos jau ir virs eur 500.
PSP
P
Magda, atjēdzies no savas plānprātības! 1975.gadā PSRS teica to pašu; "mēs dzivojam slikti, jo 30 gadus atpakaļ mēs sakāvam Vāciju". Latviju padarījušu par atpalikušāko ES valsti, blakus Rumānijai un Bulgārijai, nevis cits, kā paši latvieši. 30. gadi ir pietiekams laiks, lai spētu sakārtot valsti: Singapūra spēja, Kosta Rika spēja, Emirāti spēja, mazā valsts Israēla spēja. Dombrovskis un JV ir padarījuši Latviju par banānu republiku, pie viņu neoliberālā modeļa arī pēc 30 gadiem šeit nekas nebūs
robertsro
r
Tīri teorētiski minimālais algas slieksnis ir paredzēts, lai aizsargātu garā vājos, lai tiem neliktu strādāt par vēdera tiesu. Tiesībsargs ar saviem "lai varētu dzīvot pastāvīgi" izliekas par vai arī ir stulbs ideālists. Kurā valstī Makdonalda apkalpotājs var nopirkt dzīvokli, auto, gādāt bērnus?
Straujš MA kāpums veicina bezdarbu
S
reģionos
Lai palielina algas skolotājiem
L
Ja valsts grib uzlikt pienākumu uzņēmējiem maksāt par 16% vairāk, tad būtu tikai godīgi, ja valsts par 16% palielinātu algas skolotājiem, medoķiem, policistiem un citiem valsts nodarbinātajiem.
Lētā darbaspēka ekonomika
L
Latvijas nodokļu politika ir veidota tā, ka mazas algas legāli maksāt ir ļoti lēti, bet normālas algas - ļoti dārgi. Piemēram, lai samaksātu MA (430 euro), kas "uz rokas" ir 352 euro, nodokļos ir jāsamaksā 181 euro. Bet, lai samaksātu 1000 euro bruto, kas "uz rokas" ir 719 euro, nodokļos ir jāsamaksā 522 euro. Tātad, lai "uz rokas" izmaksātu divas reizes vairāk, nodokļos ir jāsamaksā gandrīz trīs reizes vairāk. Tas veicina lētā darbaspēka un aplokšņu algu ekonomikas saglabāšanos. Kas savukārt veicina jauno cilvēku aizplūšanu no valsts.
Raimonds
R
Minimālā alga ir jāpalielina pēc iespējas ātrāk. 430 eiro ir ņirgāšanās par cilvēkiem. Ir izveidojusies pārāk liela plaisa starp vidējo algu un minimālo algu. Pie esošā zemā bezdarba līmeņa ieguvēji būs visi.
Ar MA jauniešus Latvijā nenoturēt
A
Lai kādu mēs noteiktu minimālo algu, tā noteikti nebūs nekāds enkurs jauniešiem pēc profesijas apguves. Viņus interesē pavisam cita algu grupa.
MA ir jābūt 42% no vidējās algas
M
Minimālajai algai nevajadzētu būt politiskās vairāksolīšanas objektam. Samērīgas un saprātīgas ir divas izvēles: 1.MA nosaka valsts 40 līdz 44% apmērā no vidējās algas (VA) un, mainoties VA, ik gadu automātiski mainās arī MA. 2. MA nosaka nozaru arodbiedrības un darba devēji ar ģenerālvienošanos.
rūgtā patiesība
r
Minimālā alga ir veids, kā valsts pasaka uzņēmējiem: STOP, zem šīs līnijas, zem šīs algas mums jūsu uzņēmējdarbība nav vajadzīga, jo mums nav vajadzīga nabadzīga sabiedrība. Latvija ilgstoši nespēj pateikt šo STOP, atliek uzņēmējiem pačinkstēt un nekas nenotiek. Ja Latvijai būtu jāatceļ verdzība, tā eksistētu vēl šodien un mēs runātu, ka varbūt, varbūt 2023. gadā, bet uzņēmēji nav gatavi, sāksies bankroti, būs jāieved viesstrādnieki. Patiesībā, ja paskatāmies uz valstīm, ar kurām pirms gadiem 15 bijām līdzīgās pozīcijās, mēs esam pēdējie ar visszemāko minimālo algu. Un, nē, tas nekādi nav palīdzējis valstij uzplaukt. Mums ir, iespējams, lielākais emigrējušo cilvēki procents, mums ir mazākās pensijas, lielākā nabadzība un vispār samērā slikti sociālekonomiskie rādītāji. Min. algas celšana ir viena no svirām, ar kurām valsts nolemj: vai tā ies uz pārtikušu sabiedrību, vai uz kaut kādu bangladešas modeli ar lētu darbaspēku un ekstrēmu nabadzību. LV pārliecinoši iet uz bangladešas modeli
Lielākā vidējā alga ir Šveicē
L
Īpatnēji, ka tur vispār nav valsts noteiktas minimālās algas.
  • 5
  • 0
rūgtā patiesība
r
Es tev vēlreiz saku - NAV JĒGAS NO UZŅĒMĒJA, KAS NEMAKSĀ NORMĀLU ALGU. Tas ir Bangladešas virziens! Uzņēmējdarbības pastāvēšanas jēga ir tikai tad, ja tā vairo ne tikai viena cilvēka (uzņēmēja), bet sabiedrības kā tādas labklājību. Tā vismaz mūsdienās pieņemts uzskatīt Rietumos, tāpēc Rietumu valstis ar minimālās algas palīdzību nepieļauj, ka algas ir tik zemas, ka cilvēki aizplūst un/vai ir nabagi, kaut strādā. Latvija izliekas, ka mēs esam Rietumu klubiņā, lai gan patiesībā neesam. Un iemesls tam ir tāds, ka valdības pakļāvušās uzņēmēju spiedienam turēties pie lēta darbaspēka. Lētais darbaspēks nekad nevienu valsti nav uzcēlis. Lētais darbaspēks var nodrošināt kaut kādu uzrāvienu, bet ilgtermiņā problēmas paliek un kļūst lielākas.
  • 7
  • 4
trusis nejaukais
t
ak dies cik viengli tavus argumentus apgaazt. alga ir pieprasiijuma un piedaavaajuma liiknes funkcija. to vismaz tu speej saprast? ja uznjeemeejs negrib maksaat algu X tad neviens nebuus kas straadaa un tad kas, vinjsh vienkaarshi iztiks bez darba speeka? tak nee. bet ja uznjeemeejam valsts saka tev jaamaksaa 2*X tad kaapeec vinjam njemt darbaa tos kas nemaak, ja par 2*X jau ir gatavi no baltkrievijas atbraukt tie, kas maak un patieshaam arii izdariis 2x vairaak? jaa protams uznjeemeeju sliktaa attieksme ir faktors, nestriidos, bet tas vairaak attiecas uz zemas kvalifikaacijas darbiniekiem. augsta kompetence vienmeer atradiis labaak apmaksaatu darbu, ja viens uznjeemeejs to nenoveertees tad noveertees cits, protams ir arii citi iemesli, neveeleeshanaas mainiit dziives vietu utt.. kas ir latvijas specifika, bet mees shoreiz par principu runaajam.
  • 6
  • 6
rūgtā patiesība
r
Nē, tāds jaunietis, kuram kāds savu aizspiedrumu dēļ (neiešu jau zaļam gurķim normālu algu maksāt, ko viņš iedomājas) nemaksā normālu algu, nepaliek bez darba. Viņš EMIGRĒ. Un mēs esam nonākuši demogrāfiskajā situācijā, kurā uzņēmejeļi jau piņņā, ka nav kas strādā, maitas, visi aizbraukuši, kā tā var, kā tā var. Mēs esam nonākuši situācijā, kurā tiem jauniešiem, kas šobrīd beidz skolas un nevarēdami atrast darbu ar adekvātu atalgojumu, nekas cits neatliks kā no emigrācijas nolūkoties kā vēl viņu dzīves laikā Latvija kā valsts vienkārši izbeigsies. Kā teritorija tā, protams, pastāvēs, bet kā valsts tā demogrāfiskās katastrofas dēļ vairs nespēs pildīt visas valsts funkcijas. Par 50% pie emigrācijas ir vainīgi tieši uzņēmēji, kas ir atļāvušies uzskatīt, ka pielikt algai 20 eiro ir neiespējami, toties nopirkt sev jaunu lexus un vecenei Luisu Vitonu ir ok, ka uzmest, nesamakstā ir ok, ka izturēties pret darbinieki necienīgi ir ok.
  • 12
  • 6
trusis nejaukais
t
ruugtaa patiesiiba ir taada ka tu esi mulkjis. lielaaka minimaalaa alga nav ekonomikas veiksmes ceelonis bet gan rezultaats. palielinot minimaalo algo palielinaas bezdarbs - to zin katrs kas gaajis skolaa. nevajag aizmirst, ka ir liela sabiedriibas dalja kas var apvienot darbus, piemeeram, uznjeemeejam ir daudz lielaaks stiuls njemt darbaa jaunieshus kas no saakuma neko neprot un saak staadaat par mazu aldzinju bet augot pieredzei un zinaashamaam aug arii atalgojums! bet ja tiek noteikta augstaaka minimaalaa alga nekaa uznjeemeejs var nepieredzeejusham jaunietim maksaat tad shaads jauntietis paliek seezham bez darba un nevienam no taa nav nekaads labums, ir pat silktaak jo uznjeemeejs iespeejams dodas mekleet kvalificeetu darbaspeeku aarvalstiis, taadejaadi tiek panaakts tikai preteejs efekts - lielaaks bezdarbs jaunieshu viduu un aarvalstnieki ir gatavi konkureet darba tirguu veel vairaak samazinot iespeejas nodarbinaat maznodroshinaato un nekvalificeeto sabiedriibas dalju.
  • 6
  • 5
Rieksts
R
Minimaalajai algai jaabuut tik lielai,lai katrs pats saviem speekiem vareetu aizbraukt.
Horošijs
H
Ko vajag, to vajag.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai jauns skaidrās naudas "uznāciens"?(5)

Latvijas neiekļūšana bēdīgas finanšu reputācijas valstu "pelēkajā sarakstā" noteikti vērtējama pozitīvi un varam atviegloti uzelpot par to, ka, iepriekš nespējot tikt galā ar naudas atmazg...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē