Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija
Šo stāstiņu uzrakstīju kā lūgumu – atstāt Rīgai vērtības un nepabāzt tās zem lielveikala kvadrātiskās tirdzniecības morālā tukšuma

Apinis: Āgenskalns – no pasaules bobsleja pirmsākumiem līdz Lidl lielveikalam tenisa kortu vietā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Veikali ir cilvēces NEPIECIEŠAMĪBA.
V
Bez jebkura muzeja vai teātra var iztikt, jo vajadzīgi cilvēkam, teiksim, pāreis reizes gadā vai mūžā, bez bez veikala neiztikt ne dienas.
Klāmanis
K
Stāstiņu varēji palūgt uzrakstīt arī Solvitai vai Čaiņikam. Un veikalu var celt kaut kur Kandavas ielā pie dzelzceļa- 'šķiet, tur ir tukša vieta. Bet rakstā vajadzētu mazāk liet ūdeni un būt precīzākam, ja jau pretendē uz vēsturnieka godu. 50.gados bija relatīvi nacionāla valdība, un par lokālo atšķaidīšanu nedomāja. Vienkārši Āģene bija tuvākā tukšā vieta centram ar sausu grunti. Bet biedrība saucās "...palīdzības biedrība tiem badu cietošajiem igauņiem un fiņiem". Bet par ledus trasi var strīdēties. Vai gadījumā kņaza Kropotkina sponsorētā trase Siguldā nebija pirmā?
Ārstu biedrība.
Ā
Kad Pēteris ver muti vaļā, tad tūtlīt jāprasa - kas un cik par to ir samaksājis?
MORĀLAIS TUKŠUMS ir
M
Apīņa dvēsele, un tur šaubu nav ne mazāko, pārāk degradēta un samaitāta šī maita ir. Bet lielveikals ir cilvēku DZĪVĪBA, jo nav cilvēka, kas BEZ barības spētu dzīvot.
Pompaduras smaids
P
Sen jau visiem zināmi Rīgas saimniekzeļlii, kuriem vēsture un morālas vērtības ir pilnīgs štrunts...nauda un tikai nauda tas ir viņu dzinērspēks...Pēc principa: ...kam nauda ķešā skan -to sauc par lielu vīru, bet kam tās naudas nav - to ķer uz mušpapīra;)))
Normunds
N
Izskatās, ka pagrūti būs Lidlam ienāk bez kukuļa..
latvietis
l
Kas "Latvijas ceļam" traucēja uzcelt 50 jaunus tenisa kortus Āgenskalnā (piemēram pie Stradiņa slimnīcas, kurai apkārt vieni vienīgi grausti) vai kādā citā vietā? Ko, veselības ministr? Helikoptera nosēšanās laukumu var pie slimnīcas uzbūvēt, bet tenisa kortu nevar? Un kāpēc tenisa kortu vietā nevar būt veikals? "Saules dārza" vietā Skonto viesnīcas var būt? Un Vērmaņdārzā Pareksa stojanka var būt?
Jābūts Stulbiņš
J
Visumā informējošs un labi lasām raksts. Attiecībā uz Lidl ka par nepieciešamu barošanas līdzekļu veikalu, tur nu gan jāiebilsts, ka tad kad ES pienāks financiālo un tirdzniecības iestāžu sabrukums (un tas pienāks visai drīz), un Latvijā būs bads, tad Lidl,Rimi,Maksima,Tops, utt tiks izlaupīti dienas laikā, un valsts klētī nebūs nekādas redzerves--kādas būtu bijušas ja mēs vēl būtu suverēna un par sevi un savu vēsturī atbildīga sabiedrība. Šajā sakarā, Apiņa sūdzība par neievērību ir maldinoša, jo nekad neesmu dzirdējis viņu iebilstam pret globalizāciju.
Ups
U
Vieniem ir nauda tenisa treniņiem, smalkam bruncītim kortu spēlēs un zīmola raketei. Citiem tāds Lidl veikals palīdzētu pabarot ģimeni un izvilkt līdz algas dienai.
Tieši tā!
T
Bez visa cita cilvēks var dzīvot. Veikols, kopš cilvēces sākuma, vieta, kur dienišķo maizi nopirkt, un Lidl būs LIELS atbalsts daudziem ne tik pārrijušiem kā Apinis.
  • 9
  • 1
ww
w
Diez, vai tur atļaus lielveikalu, jo ar satiksmi sanāks lielas ziepes. Taču, ja pārmaiņas ir pozitīvas, tad kāpēc ne. Mums jau ir tā - līdzko pārmaiņas, visi brēc. Kolīdz atklāj kārtējo lielveikalu, visi sagrābj grozņus un jož gar plauktiem. Piedodiet, bet tas angārs gar Āgenskalna ielu, kas tajos kortos, nekādā veidā gan nerotā pilsētu.
bet
b
Tajā vietā Āgenskalna ainavu vairs nekas nespēj sabojāt. Apkārt ir padomju kastes. Ja nojauktu visu Āgenskalna priežu rajonu un atjaunotu seno kalnu, tad Lidl veikals kalnam nemaz netraucētu. Ja blakus esošā Maxima netraucē, tad kādā veidā traucētu Lidl?
  • 6
  • 1
Es
E
Mani tiešām pārsteidz arhitektu klusēšana un atbildīgo institūciju labvēlība šādam pilsētas / Āgenskalna piesmiešanas projektam. Profesionālos rakstos un intervijas tiek atbalstīta koka apbūves atjaunošana utt, bet realitātē... Atvainojiet, kāds taču šos projektus apstiprina ?!
bet
b
Kalnciema ielā pa pusei nojauktā Jūgendstila ēka ir simtreiz nozīmīgāka par pareizticīgo skolu Baldones ielā 7. Kalnciema ielas ēkas nojaukšana uzreiz degradē šī rajona arhitektūru, bet Baldones ielas ēkas pazušanu starp padomju 9-stāvenēm neviens pat nebūs pamanījis, jo nekad nebija pievērsis tai nekādu uzmanību.
  • 1
  • 0
koks
k
Koka apbūvi var atjaunot tur, kur tā reāli ir vai ir bijusi. Tur nekādas koka apbūves nav.
  • 6
  • 0
Lidl - tautas cerība.
L
Vācijas sakņu un dārzeņu konservu klāsts ir priekš Latvijas - UNIKĀLS. Un cenas uz pusi zemākas kā Spilvai, Mildai, Kronim un pārējām SLAUKTUVĒM (atceraties, PSRS laikos zirņu biezeņa ar cūkas taukiem burciņa maksāja 21 kapeiku, nu - 10 reizes dārgāk!).
taisniba
t
Viss jau pareizi , tomēr daži "bet". 1. Tiešām, kāpēc par šo tēmu neuzrakstīja visi pieminētie? Zinošākie un labāk rakstošie? Varbūt viņi ir par lielveikalu? 2. Varbūt šis raksts būtu jāadresē nevis Ušakovam, bet pārējiem rīdziniekiem, tajā skaitā nosauktajiem. Tieši viņi ir tie, kuri projekta publiskajā apspriedē var teikt vienbalsīgu "nē" un projekts tiks apturēts. Vai tad ne tā darbojas demokrātija? Vienmēr izbrīna šīs "atklātās vēstules", kuras "cerams kāds izlasīs". Kāpēc nevar runāt tieši ar konkrēto amatpersonu, nevis caur presi, bet vislabāk, izmantot savas demokrātiskās tiesības un balsot pret to, kas neapmierina, pieaicinot savā pusē pēc iespējas vairāk atbalstītāju?
Alla Borisovna
A
Raksta vēsturiskā daļa ļoti interesanta.
īstā vēsture
ī
Intresanta, ta interesanta. Bet, pat ātri pārskrienot, divas lielas muļķības. Līvlande patiesībā ir Vidzemes guberņa, kuras krieviskais un vāciskais nosaukums bija Lifland. Un 1873. gadā nebija pirmie latviešu dziesmu svētki, bet gan pirmie Vispārējie dziesmu svētki. Šķiet, šis "vēsturnieks" atkal uzkāpis uz tā paša grābekļa - savārstījis dažādu avotu informāciju vienā, pat nepapūloties norādīt, kur viņš to ņēmis. Zinātnē to sauc pa plaģiātu. Arī publicistikā nevajadzētu pelnīt honorāru ar citu domām. Ja nu vienīgi Apinis pats samaksājis, lai tiktu Dienas slejās.
  • 0
  • 0
Bundža
B
Rīgas vadība ir sapuvusi maskaviskās korupcijas pelējumā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē