Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Iespējams, parlamenta lēmums liks "baņķierim bez portfeļa" tomēr pārdomāt savu nostāju

Bez pilnvarām un algas, bet joprojām amatā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
trusis nejaukais
t
da labi vinjsh tak vienkaarshi nedriikst pildiit pienaakumus kameer notiek izmekleeshana un tas ir normaali. Eiropas komisija vinja latvijas bankas amatu jau neatnjem, vinji neveelas vinju redzeet savaas Eiropas komisijaas attieciigi principaa paralizeejot vinja kaa bankas prezidenta speeju vispaar pildiit pienaakumus. Ja jau shii valstele ir pieljaavusi taadu kljuudu ka viens ir vienliidziigaaks par citiem tad labi ka ir EU kas vismaz nepieljauj pilniigu viena iedomiiga indiviida patvalju.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
Ar patvarīgu Rimšēvica noņemšanu no amata bez jebkādiem pierādījumiem Latvija nostāda sevi vienā līmenī ar Z.Koreju ! FUI !
Tieši tā
T
Tieši šis gadījums parāda, cik pareizs ir likums par bankas prezidenta statusu!!!
Bāc
B
Līdz tiesas spriedumam Nevainīguma prezumcija liek izturēties pret cilvēku tā, lai viņš nekādā veidā netiktu nostādīts vainojama cilvēka pozīcijā. Bet te visi vaino - krīt ēna, šaubas... Tad jau pirmdien varu izplatīt kādu apmelojumu par augstu amatpersonu un arī pār viņu kritīs ēna. Šādā gaisotnē vispār nebūs, kam valsti vadīt, jo ēnas krīt un ir kritušas pār visiem, ieskaitot Zatleru, kurš ņēma pateicības, Bērziņu, kurš ES fondu līdzekļus ieguldīja privātmājā, deputātu Zaķi, kurš apgāja nodokļus... Jā, ēna krīt arī uz Vējoni, kurš ņem komandējumos savu biroja vadītāju... Iespējams, tās ir tikai neķītri domājošu ļaužu izteiktas šaubas, bet vai tad tās nemet ēnu. Kāpēc tieši Rimšēviča ēna ir tā baisākā?
Onslow
O
būs LEMBERGS OTRAIS..,.,
reptilis
r
13. pants. Latvijas Banka, tās prezidents, prezidenta vietnieks un padomes locekļi neprasa un nepieņem norādījumus no Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu valdībām, Eiropas Savienības institūcijām un citām nacionālajām, ārvalstu vai starptautiskajām institūcijām un to struktūrām, un šajā pantā minētās valdības, institūcijas un to struktūras nav tiesīgas dot norādījumus Latvijas Bankas prezidentam, prezidenta vietniekam un padomes locekļiem vai citādā veidā mēģināt viņus ietekmēt saistībā ar viņu amata pienākumu izpildi atbilstoši Līguma 130.pantam. Latvijas Banka ir neatkarīga savu lēmumu pieņemšanā un to praktiskajā realizēšanā. (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 18.06.1997., 20.06.2002. un 10.01.2013. likumu, kas stājas spēkā 06.02.2013.)
Kad Saeima palūgsies Truksnim?
K
Vai kāds nevar izstāstīt, kad Saeima pazemīgi lūgs atkāpties trijās krimināllietās aizdomās turēto Jūrmalas mēru Gati Truksni ?
drošības līdzeklis ir prettiesisks
d
Rimšēvičam nevar liegt ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu. Latvijas Bankas prezidenta amats ir ar likumu nostiprināts tādā veidā, lai izpildvara bez tiesas lēmuma nevarētu viņu ietekmēt. Līdz ar to drošības līdzeklis liegt ieņemt Rimšēvičam Latvijas Bankas prezidenta amatu ir prettiesisks. Vai nu valsts vara pati ievēro likumus, vai atsakāmies no virzības uz tiesiskas valsts statusu.
nē nu labi
n
Būs vēl viena birokrātu zaudēta lieta Eiropas Tiesā, bet kompensāciju maksāsiet, jūs, kurš tad cits.
 • 12
 • 1
zvirbulēns
z
KNAB nav izpildvara, drošības līdzeklis ir - aizliegums pildīt amata pienākumus, nevis ieņemt amatu.
 • 7
 • 3
zvirbulēns
z
jau pārvērties par tik lielu politisku un sabiedrisku farsu, ka, šķiet, lielākais Latvijas reputācijas risks ir pat nevis pagaidām ar konkrētiem faktiem neapliecināti pārmetumi Latvijas banku sistēmai par iespējamu saistību ar starptautiskām naudas atmazgāšanas shēmām, bet gan valsts pārvaldes nespēja tikt galā ar patiesībā sīku problēmu. --------------------------------------------Guntar, kur Tu te redzi lielo farsu, patiesībā sīku problēmu? Zināšanai - te nav ne liels farss, ne sīku problēmu? Vienkārši ir tā, kā ir. Problēmas būtība citā - kaudzē likumu, parlaments iestrādājis normas, kuras ir tiešā pretrunā LR Satversmei, kas Latviju definējis par parlamentāru republika. Parlamentārās republikās, parlaments realizē augstāko varu pār visu un visiem, un tas nozīmē, ja mēs vadītos no Satversmes, tad parlaments ir tiesīgs jebkuru tās iecelto amatpersonu arī jebkurā laikā atcelt no amata. Šo spļāvienu Satversmē uztaisīja sorosīti.
putnelim
p
Tie paši sorosīti, kas izkāva dinozaurus, noslīcināja Atlantīdu un atvilka uz zemi Tunguskas meteorītu. Normas ir tieši atbilstošas Satversmei, jo lumpeņu pūlis nevar iebalsot Saeimā savus cilvēkus un ar viņu palīdzību kontrolēt jautājumus, kuros lumpeņi neorientējas. Tajā pašā demokrātiskajā, parlamentārajā Latvijas Republikā ir aizliegti arī referendumi par ekonomiku. Īstās demokrātijas pamatlicējiem bija ļoti labi zināms, ka demokrātija ir jāsargā gan no varas sagrābšanas, gan pūļa diktatūras un tāpēc demokrātijā ir nodrošināts, ka ne amatpersonas, ne lumpeņu pūlis nevar sagrābt varu. Teorētisko demokrātiju un apbstraktas frāzītes atstāsim PSRS laiku presei.
 • 6
 • 2
reptilis
r
Otrkārt, likums "Par Latvijas Banku" noteica būtiski ierobežot (1998. gadā aizliedzot pilnībā) Latvijas Bankas veiktu tiešu valdības operāciju kreditēšanu, kā arī liedza jebkādā veidā pieņemt valdības rīkojumus un tiem pakļauties. Tādējādi pirmo reizi Latvijā likumdošanas ceļā tika nodrošināta valsts centrālās bankas neatkarība no valdības politikas.
 • 14
 • 1
Horošijs
H
Tiesu psihiatriskā ekspertīze visām ieinteresētajām pusēm (aizdomās turētam, KNAB-am, Saeimas deputātiem, prokuratūrai) - vienīgā izeja no esošās situācijas.
majors Proņins
m
Drīzāk izskatās pēc medību karabīnes ''Saiga'' versijā ar atlocāmo laidi un lielāku aptveri. Medību ierocis mednieku mājiņā bija obligāts pat 1970. gadu padomju filmās un nebija nevienas filmas, kur šis ierocis netika lietots. Starp citu, klačotāju banda, nekur nav rakstīts, ka fotogrāfija ir īsta un neviens likums arī neaizliedz cilvēkiem atrasties mednieku mājiņās, pat ja tur pir sienas karājas medību ierocis. Otrkārt, kāpēc šī fotogrāfija pēkšņi parādījās tieši tad, kad krievu banksteriem sāks problēmas?
 • 10
 • 2
rusdebiļnijam
r
Skaties, ka pats nenonāc kroņa maizē, padomju politpsihiatr!
 • 2
 • 5
kalašņikovs fonā
k
Rimam ekspertīze tiešām noderētu. Pārāk labs aktieris.
 • 3
 • 15

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūsu, nevis Nila Rīga!(13)

Pēdējā laikā publiskajā vidē dzirdamā retorika par kādām nebūšanām liek aizdomāties, ka brīžiem pārāk daudz enerģijas nelietderīgi izniekojam to nosodīšanā, kurus uzskatām par vainīgiem, šausminoties...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē