Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ES naudu vēstures izpētei!

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
utt
u
Ja vēsturiskie notikumi bijuši tuvāk nekā pirms 120 gadiem, tad vēsture tiek Politizēta un parādās- Labie un Sliktie, Pareizie un Nepareizie, Mūsējie un Viņējie. Un tikai , kad pagājuši 120 gadi šāds sadalījums izbeidzās. Paliek tikai Notikumi un Personāžas un mēs visu Vēsturi uztveram tikai Zināšanai. Labajos un Sliktajos vairāk neko nesadala.
rekur
r
Latvijas vēstures pēdejie 110 gadi ir izpētīti līdz pēdejam sīkumam un aprakstīti dažādos laikos un dažādās grāmatās. Bet Vēstures rakstīšana vienmēr ir bijis Valdošo Politiķu pasūtījums.Visi tie politiķi un iekārtas, kuras bija pirms mums bija nepareizas un ļaunas. Vienīgie Saulveži esam Mēs un Tagad. Un tāpēc, pēc vajadzības, vieni vēstures fakti tiek no atvilknes izvilkti, bet otri atvilknē nobāzti un viss tiek sakombinēts pēc Pasūtītāja gaumes. Tā vienmēr ir bijis un vienmēr tā būs.
sorry
s
Nu nebloķējiet otrreiz, tikai speciālista koments par lietu. No vienas puses - to, kas palicis pāri no ''vēstures zinātnes '' Latvijā kontrolē bariņš labi apmaksātu ''korifeju'', kas paši nepēta un citiem ļauj, tikai ja, kā Vēstures Institūtā, dzīvo bez algas un vēl no sava granta 30 pročus atdod. No otras - Eiropai nevajag neko no Latvijas vēstures, izņemot arheoloģiju, ''mežoņu'' etnogrāfiju un pasakas par baudu, ko šeit izraisījušas Eiropas idejas. Nu nav jums vairāk vēstures zinātnes, valdošie, un drīz vēl daudz kā cita arī nebūs.
Irlielāmērāticams
I
ka reālu vēsturi cilvēki grib tieši tik pat daudz, cik reālu pašanalīzi. Bet pabļaustīties var!
P
P
Kāds no pētīšanas(ķīķerēsanas) praktiskais pienesums būs mums pētamajiem?
Edge
E
Lai veiksmīgāk varētu veidot jauno "Eiropas impēriju" (Guy Verhofstadt), vajag novērst pilsonīšu uzmanību no aktuālajām problēmām ar varenu staļinisma un hitlerisma lamāšanu. Pie visa vainīgs Molotovs un Ribentrops, nevis Soross un Klintone. Cilvēki, esiet modri! "No 1995. līdz 2014. gadam iedzīvotāju dabīgais samazinājums 262 577 cilvēki. Emigrējuši 236 000 darba spējīgo, lielākoties no laukiem. Par 137 814 samazinājies skolēnu skaits, slēgtas 313 skolas, galvenokārt laukos. No saimniekiem esam pārtapuši par algādžiem ne savā, bet svešās zemēs. Latvijas lauksaimniecība 2015. gadā ražo 70% no 1938. gadā ražotās lauksaimniecības produkcijas." Andrejs Lucāns: Latvju zeme vaļā stāv…(la.lv)
  • 5
  • 2
Vēsturnieks
V
Ceram, ka tiks uzcepta pareizā vēsture
Edge
E
Latviešu tautas simboli (Lāčplēsis, Brīvības cīņas, Kārlis Ulmanis, 18.novembra republika) ir jāzāģē un jāzāģē! Hibrīdkarš turpinās..... Inesis Feldmanis: «Es to uzskatu par savas dzīves uzdevumu – uzrakstīt kārtīgu vēstures grāmatu par Latvijas valsts tapšanu. Esmu jau rakstījis par to, ka Latvijas valsts laikam tomēr ir tapusi 1917. gada otrajā decembrī» ( 26.jan., 2016.)
  • 2
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai biznesu glābs vaučeri?(3)

Jēdziens "vaučers", kas Akadēmiskajā terminu datubāzē tiek skaidrots kā "dokuments, kas apliecina kādu faktu, piemēram, kredīta piešķiršanu", pēdējā laikā tiek minēts bieži, it ...

ASV: Honkonga vairs nav politiski autonoma no Ķīnas(8)

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien informēja Kongresu, ka Ķīnas īpašo administratīvo rajonu Honkongu vairs nevar uzskatīt par politiski autonomu, tātad tas nav pelnījis īpašu attieksmi sas...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē