Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris
Ķīnas plānos ir kļūt par pasaules vadošo lielvalsti faktiski visās jomās

Ķīna kļūst par Rietumu galveno ienaidnieci?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
P
P
Mūs tas neskar ,mēs esam rietumu austrumos.
GEO
G
Ķīna pateica, ka tai ir apnicis saņemt par saviem fabrikātiem Rietumu drukātos papīrīšus. Tā prasa reālus aktīvus- stratēģiskas izejvielas, tehnoloģijas, utml. Ko savukārt Rietumu koloniālisti uzskata par nedzirdētu nekaunību.
rekur
r
Visam, ko raksta Sedlenieks principā var piekrist. Nekādu muļķību tur nav. Ķīna 10 gadu laikā kļūst par Pasaules Lielvaru Nr.1 ar visu savu totalitāro komunistisko režīmu. Un parāda , ka lai ekonomiski uzplauktu amerikāņu demokrātija nav vajadzīga. Viss amerikāņu militārā spēka Centrs pārvietojās no Eiropas uz Klusā okeāna raj., kur pret viņiem 3 kodolvalstis- Ķīna, Krievija, Z.Koreja. Lai atrautu Krieviju no Ķīnas būs jādod pretīm kaut kas Ļoti Vērtīgs. Paši padomājiet, kas tas var būt. Par Pliku Paldies Krievija savu Stratēģiju nemainīs. ASV Globālā varēšana jau ir kļuvusi stipri ierobežota.
Melna zīme
M
Baltija būs tikai kā pāris ķirši tai tortē, ko Krievija prasīs no Rietumiem par nekarošanu Ķīnas pusē. Visiem Rinkām un Streipiem ieteicams bēgt jau tagad.
 • 2
 • 1
bet
b
Ķīna ir tikai trešais galvenais ienaidnieks. Pirmie divi ir Krievija un multikulturālisms, Krieviju pārstāv Putins, multikulturālismu - Makrons ar Merkeli.
Pērdonis
P
Un tā kā Ķīna ir Latvijas lielākais draugs un stratēģiskais partneris , tad jāgatavojas zibenīgai militārai akcijai , lai iznīcinātu mūsu valsts teritorijā atrodošos Rietumu okupantus ! Pēc tam jāsagatavo karaspēka kontingents , kuru iesaistīt karadarbībā jebkurā vietā uz zemeslodes , kur Ķīna norādīs . Brīvību Ķīnai ! Brīvību Latvijai !
zvirbulēns
z
Ķīna vēl parādīs Pūķinam kur viņa vieta, rietumi pavirzīs Ķīnu uz Krieviju. :)
laiks
l
Un Ukrainas-Ķīnas robežas viss ir mierīgi.
 • 1
 • 0
Priecīgs Paskaidrojums
P
Otrā pasaules kara laikā ASV galvenie kara gājieni bija Miera okeāna telpā un cīņās ar Japānu. ASV iejaucās Eiropā tikai 1944 g. Tā tad, ASV neuzsāks karu ar Ķīnu, bet nonāks pie kāda iespaidīga līguma. Pa piemēram, atļaus Ķinai pārņemt Taivānas pussalu, pat nostiprināties Ķīnas jurā, ja vien Ķīna atteiksies no Filipīnu salām, Indoķīnas, un atstās mierā Japānu, Austrāliju un Jaunzēlandi. ASV kultivē Miera okeāna telpu kopš ieņema Filipīnu salas. Kāru ar Ķīnu ASV neuzsāks, jo ja neuzvarēs, tad zaudējumi būs katastrofāli. Citiem vārdiem, Sedlenieka raksts ir analfabētisks. Novērot ūdens burbuļus vārošā katlā, nekādi neizteic sapratni, par kādi vēži tur vārās.
It kā detektoram
I
Diemžēl mašīntulkojums ir no angļu valodas- Pacific. Krievu valodā ir Ķihij- Klusais.
 • 0
 • 0
troļļu detektors
t
1. Klusā okeāna, latviešu valodā nesekmīgais Kremļa trolli. 2. Vai amerikāņi jau 1943. gadā neizsēdās Sicīlijā, un pie Ancio Itālijā, vai varbūt Sicīlija un Ancio Itālijā nav Eiropa? 3. Taivana ir sala. 4. Filipīnas un Indoķīna nepieder Ķīnai. 5. ASV var būt spiestas reaģēt uz Ķīnas agresiju. 6. Paradums karot ar katastrofāliem zaudējumiem savā pusē ir novērots krieviem, bet ne amerikāņiem. Citiem vārdiem, latviešu valodā nesekmīgā krievu nacistu troļļa komentārs ir analfabētisks. Tagad paskatīsimies, vai šis viedoklis ir aizliegts vai nē, te madžiņa drauģeli apsūdz analfabētismā, uz ko madžiņš var reaģēt histēriski.
 • 0
 • 3
Markss
M
Trusim trusha smadzenes
Didzis
D
No tādas pašsludinātās domas vien sāk rasot dibens...
mikus
m
Gribat to jeb negribat,bet pasaules tendences pamazam pietuvinas socialajam modelim.Oligarhiskais kapitalisms sevi nav attaisnojis.Tas nozime ,ka saujinai bagato oligarhu pieder vara un milzigs kapitals.Kamer pareja lauzu masa sligst arvien lielaka nabadziba un bezceriba.To pilna mera var attiecinat uz Latvijas republiku.
uts jau kažokā
u
Skribents kaut ko palaidis gar ausīm. https://www.youtube.com/watch?v=IZs2i3Bpxx4
TrollisJT
T
Labas ziņas Putinam.
oskars
o
rietumi klust par ienaidnieku visai parejai pasaulei , vai nav laiks nomierinaties un nelist citu valstu ieksejas lietas ???
trusis nejaukais
t
mēs tak atceramies ka vēl salīdzinoši nesen gadus 30 atpakaļ bija kāda komunistu lielvara, kuras plānos arī bija līdzīga doma. ar ko tas beidzaas? redzi, Andi, plānot jau var visādas gaisa pilis, bet ja šajā pašā laikā liela daļa valsts dzīvo absolūtā nabadzībā un no bada ir spiesti ēst žurkas, tad šādi plāni izraisa vieglu smīnu. šie paziņojumi drīzāk ir izmisuma pilni centieni pašiem sev iestāstīt, ka tas ir iespējams, nevis reāli piepildāmas ambīcijas.
viesis
v
Eh, Trusi, Tu tādos maldos dzīvo.... Tā nav Ķīnas statistika, bet starptautiski atzīts fakts, ka Ķīna ir valsts, kurā nabadzība ir mazinājusies ļoti ievērojami. Sevišķi interesants šis fakts ir tādēļ, ka Ķīna nedzīvo pēc kapitālisma baušļiem un ignorē SVF un PB rekomendācijas un prasības. Tas var būt iemesls secinājumam, ka šo divu institūciju piekoptā un uzspiestā politika ir neefektīva, tāpat kā mežonīgais kapitālisms kopumā, pie kura mēs Latvijā vēl joprojām turamies ar nagiem un zobiem, nezin kādēļ.....
 • 4
 • 1
Pipars to trusis nejaukais
P
Ex trusi trusi... piedod, bet tu ļoti maz zini... un tas ir skumji... Runāt ar tevi kā ar nopietnu cilvēku man nepietiks pacietības... Ne vienmēr dogmu spēks kam apakšā ir feiks un meli ir momentā uzvarami, bet neskatoties uz to laiks un mūsu visu dzīvju apstākļu tendenču izmaiņas tuvāko 5 gadu laikā ļoti daudz ko pamainīs tavā pasaules uztverē... teiksim tā... tev priekšā kā arī mūsu sabiedrības lielākajai daļai priekša stāv daudz jauna un interesanta... kaut kādā ziņā es tevi pat apskaužu... es ta dzīvoju ar situācijas sapratni kas man neļauj atšķirībā no tevis būt optimistam attiecībā uz kapitālismu... Kaut tici... man to ļoti gribētos... ir taču tik forši kad pasaulē viss ir balts un melns bez starptoņiem, bez šaubām utt... kad tu precīzi zini kas ir labi un kas ir slikti...! he he
 • 4
 • 2
TrollisJT
T
Žurkas? Stop, ar žurkām uzmanīgi! Man šķiet, ka žurkas viņiem ir tāds pats ēdiens, kā cepti skorpioni, sikspārņi un citas eksotikas. Daža , varbūt, ir dārgāka par cūkgaļu. Bada laikus, principā, viņi ir pārlaiduši un noteikti centīsies tajos neatgriezties.
 • 6
 • 1
trusis nejaukais -> pipars
t
Pipar to šoreiz smagi nošāvi garām. nosaukt Trampu par antikristu ir tik nepareizi cik nepareizi vien var būt. Tramps tak ir Republikānis, aizstāv kristīgās pamatvērtības, ir nacionālists un runas beigās nekautrējās teikt vārdus Dievs sveetii ASV. Antikrists ir Obama kuram melošana nesagādā sirdsapziņas pārmetumus. Bet labi, kur tad ir pierādījumi tam, ka kapitālisms ir kļuvis nerentabls. Pagaidām ko mēs redzam ir Federāļu procentlikme ir stabīli ar peļņu, ASV bezdarbs ir rekord zemākajā punktā pēdējo 50 gadu laikā, strauji sarūk pabalstus ņēmēju skaits, un tas viss pie labi pelnošas Federālās procentu likmes. Un es nemaz neatgādināšu ka kapitālisms efektīvs tieši uz indivīda labklājības celšanu orientēts modelis, kurā katram indivīdam ir iespēja strādāt un saņemt atbilstoši ieguldītajam darbam brīvā tirgus apstākļos, kamēr plānveida ekonomikā nav iespējams iztikt bez segregācijas un netaisnas ienākumu pārdales. plānveida ekonomikas modeļi ir nepieciešami tikai kara gadījumā, varbūt.
 • 5
 • 4
Pipars to trusis nejaukais
P
Patika tavs (mēs tak atceramies ka vēl salīdzinoši nesen gadus 30 atpakaļ bija kāda komunistu lielvara, kuras plānos arī bija līdzīga doma. ar ko tas beidzaas?) Es gan arī pastumšu tev pretī tādu pašu panaivu dogmās slīkstošu tekstu un sākšu ar tavu "mēs tak atceramies"... ka pēc svētajiem rakstiem antikrists valdīs 42 mēnešus pēc kuriem nāks... Pēc... šīs analoģijas... Tramps ASV jau "valda" 25 mēnešus tā ka tavam (un starp citu arī manam) mīļajam pūstošajam-kapitālismam palikuši vien nieka 17 nožēlojami mēneši...!!! he he Redzi tavs nievājošais komunisma idejas un plānveida ekonomikas nicinājums var tev arī atspēlēties... dzīve ir lieliska skola... jo redzies kapitālisms uz šodienu pēc fakta ir ķluvis "nerentabls"... un tas ir fakts kuru neviens ekonomists nevar apstrīdēt...!
 • 5
 • 3
trusis nejaukais
t
@Viesis - tai ķīnas oficiālajai statistikai var ticēt tik pa cik Latvijas statistikai. tos skaitļus uz augšu velk nekustamo īpašumu burbulis ķīnas lielajās pilsētās. tas, ka ir neliela sabiedrības daļa, kam pieder liels skaits īpašumu kuru šā brīža vērtība ir stipri vien pārspīlēta vēl nenozīmē, ka visiem dzīve iet uz augšu. patiesībā tieši pretēji - vēl salīdzinoši nesen gadus 10 atpakaļ vidējam ķīnietim tikt pie dzīvokļa bija vieglāk nekā tagad, un mēs runājam par to ķīnas veiksmīgo daļu, kas dzīvo lielajās pilsētās. par to kas notiek prom no centriem tev neviens nestāstīs jo tas ir ķīnas kauna traips. tur ir bads, elektrība ir ierobežota, ceļu nav, cilvēki dzīvo ka mežoņiun brien pa dubļiem, bet pāri visam stāv milzīgi plakāti ar vadoni solot skaistu nākotni un pārticību. tāda lūk ir ķīnas realitāte. tev ir jāpameklē youtubē kur cilvēki stāsta par to, kā patiešām ir dzīvot ķjīnā, nevis jālasa skirbentu pasakas.
 • 6
 • 3
Viesis
V
Tu to par Ķīnu? Starp citu, nabadzība pasaulĕ jūtami mazinās tieši uz Ķīnas rēķina, respektīvi, Ķīna ir vienīgā valsts, kurā nabadzība tieśām mazinās...
 • 7
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Arī reģioniem vajag tūristus(3)

Tūrisma industrija var priecāties – lai gan pastāvēja bažas, ka pērn neizdosies pārspēt 2018. gada, t. i. valsts simtgades gada, ārvalstu viesu skaitu, tomēr tas ir izdevies. Centrālās statistikas pā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē