Laika ziņas
Šodien
Migla

Koncertzāle kā investīcija

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
reptilis
r
...bankrots ar olimpisko šļūkšanu atlikts...tagad ar fanfārām varam daudz reālāk nogremdēt....orķestris jau nospēlēja:))))
āksti
ā
Aizsūtiet to Ekonomikas ministrija ar Lux autobusu pa 7 eiro tepat uz Tallinu, lai viņi paskatās, ka tur sen jau viss gatavs. Tur ir viss. Un pēc tam lai sūkā ķepu.
P
P
Investicija valsts paradam?
Margarēta
M
Vispār kaut kur pazīstami teksti. Kādreiz par nac.bibl. mums arī stāstīja, ka visa pasaule brauks šo brīnumu apbrīnot, vedīs un te tērēs sazin kādus miljonus, ka tur būs konferenču zāles un akustiskā zāle koncertiem.... Kas no visa tā ir piepildījies, kas no visa tā tiek izmantots un cik bieži. Un vai mēs patiesībā šo projektu varējām atļauties. Galīgais rēķins būvniekiem jau vēl nav samaksāts. Vēl maksājam no ārkārtas budžeta 60 000 advokātiem un tiesu izdevumiem cerībā pēdējā instancē uzvarēt būvniekus, citādi kaut kur būs jāatrod vēl 10 miljoni būvniekiem par nac.bibl.
Apdalīt
A
Jābūt stipri apdalītam, lai nonivelētu prasības akustiskai koncertzālei un konferenču telpai. Atšķirīga publika, loģistika un aprīkojuma specifika. Nu bet daži jau arī torti ēd ar mārrutkiem.
.
.
Zandera raidījumā izskanēja bažas, ka Latvijā PVN var celt par 4%, lai lāpītu cauro budžetu. Jau patreiz vasts no katra baltmaizes klaipa, ko pērk pensionārs, nogriež vairāk kā piekto daļu PVN veidā. PVN apbedīšanas pakalpojumiem ir lielākais pasaulē. Onkoloģisko slimnieku ārstēšanai vāc ziedojumus un rīko labdarības koncertus. Bērnu paliatīvajai aprūpei arī tiek vākti ziedojumi. Jāatceras, ka budžeta nauda ir netīra un asiņaina, un tādu izšķērdēt ir vienkārši amorāli. Lai gan morāle šajā valstī laikam ir aizmirsta otrās biksēs- galvenā vērtība ir nodokļi un nauda.
rūgtā patiesība
r
Zārkam un līķautam nekur pasaulē nepiemēro PVN, jo tiek uzskatīts, ka tiem nav pievienotās vērtības. Tikai LV ir PVN zārkam. Vispār pēc būtības PVN eksistē tikai no kaut kādiem 70.gadiem. Šo nodokli kā eksperimentu ieviesa Francija vienā no savām melnajām salu kolonijām. Kad resursi bija izsmelti, neko no tās saleles vairs paņemt nevarēja, izdomāja, ka var paņemt nodokli no katras rīsu saujas, ko tie pusplikie, pusbadā esošie nabagi tur nopirka. Iepatikās. Un šis modelis izplatījās. Jo lielāka čuhņa un lielāks valsts izmisums, jo lielāks PVNs. LV tas ir ļoti liels.
 • 8
 • 0
Veselais saprāts
V
Kādas pie velna investīcijas?! Jūs tiltus jau ar līmlenti līmējat kopā! Par jūsu ceļu kvalitāti šausminās un ņirdz visi, kuri par tiem brauc. Un tās ir pirmās lietas, ko pamana šeit iebraukušiye. Koncertzāle ir kārtējais bezjēdzīgais melnais caurums, kas aprīs tā jau trūcīgos līdzekļus, uzkārsies kā bluķis kaklā nodokļu maksātājam, bet ļaus pasakaini nopelnīt korumpētājiem politikāņiem un viņu kabatas būvniekiem
daugavietis
d
Biju Zāļu tirgū Doma laukumā - pilns ar vācu pensionāriem, kas tikai visu fotografē un neko nepērk. Staigā, skatās un fočē. Tādi brauks uz kocertzāli? Nē taču. Nebrauks. Un Dzintars un Gors knapi noturas virs ūdens, bez dotācijām bankrotēs. Tieši tāpat būs ar jauno koncertzāli. Kas tur lauzīsies durvīs? Varakļānu pensionāri? Rīgas pensionāri, kuri knapi var nomaksāt komunālos un Rīgas siltuma paaugtsinātos tarifus? Pilnīgi tukšs raksts, vai tiešām jāalgo ša'di rakstoņi?
rūgtā patiesība
r
Pat ja viņi ies, Latvijas pensionārs jau būs tas, kas ar savu nepalielināto pensiju un no pensijas atviljtajiem nodokļiem tam vācu pensionāram to koncertu sponsorēs, jo koncertzāles celšanas, uzturēšanas izmaksas gulsies uz LV, tāpat finansējums, lai tur vispār kādi koncerti notiktu. Ar biļetēm tos glaunos un izcili dārgos pssules klases māksliniekus nevar piesaistīt, kāds par viņu koncertiem piemaksā. Parasti tie ir gigantiski uzņēmumi, bet LV tādu nav, piemaksās pa taisno no valsts budžeta vai Larvenergo, paceļot atkal maksājumus. Vai Latvijas Meži. Vai gāze. Kas būtībā ir nauda, ko maksā katrs iedzīvotājs, kuram aug rēķini.
 • 8
 • 1
rūgtā patiesība
r
Bilbao efektu nav iespējams atkārtot. Nu, nebrauc vairs cilvēki bariem paskatīties uz kādu jaunu arhitektūras pērli. Vēl mazāk brauc, ja bez tās pērles viss apkārt nolaists un nav lāga cita ko skatīt un darīt. Konferences ir norietošs žanrs. Tagad vairs tikai farmācija maksā par avio un viesnīcām, bet tie nebrauks uz kaut kādu aukstu, slapju, pelēku Rīgu. Pārējie tagad taupa uz visu, visādām bankām Rietumos nereti vairs pat nav savu darbinieku, viņiem visi strādā caur aģentūrām, jo tad nav jāmaksā socnodokļi, atvaļinājumi, slimības pabalsti. Kādas vēl konferences Daugavas vidū.
Nešaubīgi
N
Tur tā lieta, ka Rīgai, pat ja šiem plānprātiņiem paveiktos atrast miljardus un vēl vairāk paveiktos tos neizzagt un kaut ko uzcelt, bet tā jau ir pilnīga fantastika, tad Rīgai līdz Bilbao ir kā gliemezim atpakaļgaitā līdz Mēnesim. Ne šeit infrastruktūras, ne pilsētvides, absolūti NEKĀ! Nevis Bilbao, bet kāda Āfrikas diktatora muļķa pārvaldīta banāniste, kur mēslu kaudzes vidū slejas bezjēdzīgs Saurona tornis, vai kā šeit, suņa ekskrementu kaudze, kuru savs čoms arhitekts fiksi uzmālējis uz atjebis. Galvenais nozagt, bet pēc mums kaut ūdens plūdi.
 • 5
 • 0
Kaspars
K
Ļoti vājš raksts, neviena fakta, un vienas vienīgas muļķības. Lai gan pietiktu ar 5 minūtēm, lai uzzinātu, cik liela ir Liepājas un Rēzeknes ikgadējā dotācija šiem ekonomikas veicinātājiem. Šīm koncertzālēm, tāpat kā Cēsīm, Siguldas devonam un Zeimuļam, maksimālais uzdevums ir atpelnīt uzturēšanās izdevumus, un pat ar šo uzdevumu netiek galā. Koncerti piepilda vakaros, savukārt telpu nomas cenas ir krietni virs tirgus, jo visās koncertzālēs pat parastā seminārā obligāti jāalgo arī skaņotāji, gaismotāji un IT cilvēki.
jurists
j
Tas ir kārtējais Kultūras Ministrijas aģitācijas kampaņas pasūtījuma raksts. Tuvojas balsojums...
 • 14
 • 0
nekas nemainās
n
Varbūt, varbūt. Saprātīgi uzbūvētas, saprātīgā vietā, par saprātīgām izmaksām. Ir viens bet. Prioritātes. Kad valstī, kur infrastruktūra ir uz pilnīga sabrukuma robežas, kāds čiepst, ka miljardiem vērta koncertzāle kaut kur pilnīgi neprātīgā vietā ir investīcija, gribas pajautāt - Viņķele, kur tā tava psihiatriskā slimnīca? Turklāt mums jau ir bibliotēka, kas parāda, kādas "investīcijas" interesēja tik ļoti buvētgribošos varturus. Ļautiņi pa lielam tie paši, shēmas un propaganda arī.
Vesjolijs
V
Koncertzāle kā investīcija, dziedāšana un dejošana - kā ekonomikas nozare.
Jurists
J
Jebkāda kultūras būve veicina ekonomiku, tas tiesa. Atšķirībā ir , vai šī būve izmaksā 30, 50, 119, 250 vai 500 miljonus eiro. Un vai tiek uzbūvēta 4, 7 vai 12 gados. Rīgas koncertzāle uz AB dambja tiek pielīdzināta Harpai, Oslo operai, Elbas filharmonijai. Tad tā arī attiecīgi maksās 200- 400 milj eiro. Un vēl- šobrīd neveiksmīgas ekonomikas vadības un VID terora dēļ pilsoņi turpina pamest Latviju. Un Kulturas Ministrijas utopiskā iecere par šādu superdārgu Koncertzāli uz AB dambja šo aizbraukšanu tikai veicinās. Šī projekta uzsākšana novedīs valsti līdz kraham.
Margarēta
M
Sāksim ar to, ka visā Latvijā ir mazāk iedzīvotāju kā Hamburgā.....
 • 5
 • 0
Nekad
N
Jāapzinās, ka salīdzinājumā ar Vāciju, Latvija nekad BMW neražos. Diemžēl. Arī koncertzāli jāplāno valstij un ekonomikai daudzmaz atbilstoša.
 • 5
 • 0
Krējums Saldais
K
Latvijas reģionos esošās koncertzāles, piemēram, Gors Rēzeknē un Lielais dzintars Liepājā, jau ir iegājušas arī biznesa tūrisma apritē - Tas labi. Lūdzu noslogojumu un izmaksas. Paldies!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropas Savienības kūtrums(8)

Patlaban valstis eksperimentē ar Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu atcelšanu. Tā situāciju raksturo gan ekonomisti, gan politologi, gan citu jomu eksperti. Šobrīd, līdzīgi kā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē