Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Ienākumu apjoms nav vienīgais kritērijs, kas nosaka piederību vidusslānim. Tiek minēti arī intelektuālie kritēriji

Noslēpumainais vidusslānis

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Vidus slānis Latvijas PSR
V
Šajā kpss pederastu pārvaldītsjā bomžu vslstī vidusdlānus ir plašs.Pilna spice ar tūdalu bomžiem-kampējiem un viņu maukām.Šie shēmotāji jn atkatčiki tax arī ir jenotu karaļvalsts vidus slānis.
Prigožina trolļu Dauna sindroms
P
Latvijas valsts ir republika un vienmēr ir tāda bijusi, bet nekādas karaļvalsts (kur viena karalis pārvaldīja visu Latviju) Latvijā nekad nav bijis. MĀCIES VĒSTURI, DEBIL
 • 2
 • 2
madžiņdienele smird pēc rusnacisma
m
Kremļnacistu deģenerātu bomži Putlerreihā turpina rushistēriski kvankšķēt, varenais dzēsējs un liedzējs valsts nodevējs madžiņelis rāpo viņu prioekšā uz ceļiem, kā jau šim cenzorelim kremļnacistam pieņemts. Kā jau pieņemts LV informatīvajā telpā, arī madžiņdiena ir kremļnacistu atejas bedre, madžiņbomzis kremļnacistu prostitūta! MADŽIŅBOMZIS NEPIEVIENO KOMENTĀRU - KOMENTĀRS ATKĀRTOTS!
 • 2
 • 2
Rusnacistu rusdebilnaida runa
R
Kremļnacistu deģenerātu bomži Putlerreihā turpina rushistēriski kvankšķēt, varenais dzēsējs un liedzējs valsts nodevējs madžiņelis rāpo viņu prioekšā uz ceļiem, kā jau šim cenzorelim kremļnacistam pieņemts. Kā jau pieņemts LV informatīvajā telpā, arī madžiņdiena ir kremļnacistu atejas bedre, madžiņbomzis kremļnacistu prostitūta! MADŽIŅBOMZIS NEPIEVIENO KOMENTĀRU - KOMENTĀRS ATKĀRTOTS!
 • 2
 • 2
Rusnacistu rusdebils rushistērijā
R
Kremļnacistu deģenerātu bomži Putlerreihā turpina rushistēriski kvankšķēt, varenais dzēsējs un liedzējs valsts nodevējs madžiņelis rāpo viņu prioekšā uz ceļiem, kā jau šim cenzorelim kremļnacistam pieņemts. Kā jau pieņemts LV informatīvajā telpā, arī madžiņdiena ir kremļnacistu atejas bedre, madžiņbomzis kremļnacistu prostitūta! MADŽIŅBOMZIS NEPIEVIENO KOMENTĀRU - KOMENTĀRS ATKĀRTOTS!
 • 2
 • 2
Es
E
Jenotu un tūdalu bomžu Karalistē kur kpss pederasti un vdk operi ir pie varas -tur ir plašs vidusslānis.Patrioti,shēmotāji,atkatčiki,rd činovņiki,machinātori un citi mēsli-tas ir vidusslānis depresīvajā zagļu valstī Tūdalu un Jenotu bomžu karalistē.Urrā.Komuņizm živ.
 • 2
 • 3
Prigožina troļļi ir debili
P
Prigožina kvankšķi, Latvijas PSR pēc 1991. gada augusta puča neeksistē, bet pirms 1991. gada bija PSRS okupēta teritorija (''savienotā repoublika.'') NAIDA RUNA TE IR NESODĀMA?
 • 2
 • 3
PAR NAIDA RUNU UN DRAUDIEM PORTĀLĀ
P
Šajā jaukajā portālītī kāds no visatļautības apdullis huligāns tēmā par Spānijas karakuģi izsaka draudus. Vai madžiņeļsa vbadītā ''redakcija'' joprojām piesedz draudu un naida runas izplatītājus un ir pirmais šī portāla noteikumu pārkāpēkjs? Draudus ir iespējams aizvākt tikai iesaistot policviju? PARASTĀ LATVIJAS PORTĀLU SITUĀCIJA - EKSTRĒMISTU PRIEKŠĀ RĀPO UZ CEĻIEM, BET NORMĀLUS VIEDOKĻUS HISTĒRISKI CENZĒ. KOMENTĀRS NETIEK PIEVIENOTS - KOMENTĀRU ATKĀRTOJU.
Pipars
P
Vidusslānis tas ir slānis kuram piemīt standarta patērētāja paradumi un refleksi. Nu piemēram katram mājsaimniecības iedzīvotājam kā minimums ir jābūt savai nodalītai istabai, katram ir jābūt ar savu viedtālruni. Uz ģimeni minimums ir jābūt 1 vieglajai mašīnai, ir jābūt interneta pieslēgumam, jābūt vismaz vienam televizoram un vismaz vienam datoram utt utt, šeit minētās ir tikai dažas no sabiedrības uztverē veidotajām vidusslāņa patēriņa līmenim atbilstošajām pazīmēm. Situācijā ja cilvēks neatbilst lielākajai daļai no šo kritēriju kopuma viņš attiecīgi pie vidusslāņa pieskaitīts netiek. Interesanti šajā visā ir tas ka vidusslānis savas valsts pastāvēšanā ir vis ieinteresētākā cilvēku grupa, jo teiksim bomzim likumi, policija, sabiedrības nopēlums utt. tikai traucē. Tas pats ir ar bagātajiem viņiem pašiem ir savs tusiņš, valsts viņiem drīzāk ir traucēklis un zināmu ierobežojumu avots.
Kārklu vācietis
K
Kvī! Heil Hitler und Putler! Krimnaš! Kvī!
 • 1
 • 0
Kārklu vācietis
K
Nepipal,vienkārša ģimene nodrošina savu eksistenci,un tādu mums netrūkst.Vienalga,ES ierēdņi uzskata,ka mums Latvijā tas vidusslānis tāds paplāns.Laikam Putins un Kremlis tiem sajaucis galvu ...
 • 1
 • 2
Pipals krievu nacists
P
Tātad vienkārša darba cilvēka ģimene nevar nodrošināt sev iztiku, stulbais trolli?
 • 2
 • 2
Pipals spītnieciņš, nacistiņš
P
Nekāda ''visu valsts institūciju'' (nevis institūtu) krišana 1990. gados netika novērota.
 • 2
 • 2
Pipals spītnieciņš, nacistiņs
P
Vēršu kremļnacistu uzmanību uz faktu, ka ''privātās armijas'' dabā neeksistē un privātā apsardzes firma netiks galā ar elementāriem kaujas uzdevumiem, kā izlūkot pretinieka pārvietošanos otrā robežas pusē pirmakara periodā vai atsist pavisam vienkāršu frontes aviācijas uzlidojumu. Kremļa okupants vienādi apdraud gan miljonāra villu, gan studenta īrētu istabiņu un miljonāra sievas gods ir tieši tikpat svarīgs kā studenta draudzenes, viņa kursa biedrenes gods. Tātad gan miljonārs, gan students var būt vienādi ieinteresēti savas valsts aizsardzībā, kas arī bija jāpierāda.
 • 2
 • 2
Pipals analfabēts, spītnieciņš
P
Fakts, ka cilvēkam ir ienākumi, piemēram, 3000 mēnesī (normāla Rietumeiropas alga, dažiem ir vairāk, bet šī ir normāla) nebūt nenozīmē, ka viņam skriešus jāpērk jaunākais stulbtālrunis par 900 gabalā. Jā, viņš var atļauties. Bet viņam ir citas prioritātes, tāpēc stulbtālruni viņš nenopirks. Un neviens madžiņdienas komentāru pipals tāpēc nav tiesīgs apgalvot, ka šis cilvēks nepiederētu pie vidusslāņa. Par likumdošanu, pipal - balsstiesības ir visiem pilsoņiem bez mantas cenza un visos laikos un visās tautās viena no aktīvākajām sabiedrības grupām bija/ir studenti - jaunieši, kuri vēl tikai gatavojas darba dzīvei un kuru ienākumi nav tie augstākie. Un nekur nav rakstīts, ka cilvēks ar vidējiem ienākumiem nevar būt totalitārisma simpatizētājs, bet students vai kafejnīcas viesmīle nevar būt pret totalitārismu jebkurā tā formā.
 • 2
 • 2
Pipals, krievu nacistu analfabēts
P
Izskatās, sakautais muļķi, tu esi iespītējies. Cilvēkam neatkarīgi no ienākumu līmeņa NAV ''refleksa'' ka obligāti jāpērk debiltālrunis, automašīna vai televizors. Ja cilvēks pats vēlēsies kādu no šīm precēm vai visas trīs, viņš tās nopirks. Ja nevēlēsies - nenopirks nevienu un tu, sakautais spītēšanās šovmenīti, viņam neko nepavēlēsi un, sakautais muļķi, tu pat neredzēsi cauri viņa slēgtajām durvīm, kas vinam mājās ir un ka nav :P Ilgstrīdēšanbās šova pieteikums noraidīts, pieteikumus no ībļiem un čuģilām neizskata.
 • 2
 • 2
Pipars
P
Es runāju par par paradumiem un refleksiem kas lielākā vai mazākā mērā raksturo cilvēku kas pieder pie vidusslāņa... Es runāju par viņa patēriņa līmeni, kas pozīcijas no mana nepilnā saraksta viņam ļauj realizēt... raksturojoties pēc viņa īpatnībām nosliecēm un vēlmēm... Īstais mana rakstītā kodols ir iekš tā ak es vēlos aprakstīt to faktu ka valsts un likumdošanas spēks pa tiešo ir atkarīgs no vidusslāņa skaita valstī un tā kvalitātes... Ja vidusslāņa skaits un kvalitāte valstī krīt, krīt arī visi bez izņēmuma valsts institūti... tiesas, armija, policija, u.t.t. (atceramies šai sakarā 90-mitos). Savukārt vēršu jūsu uzmanību uz faktu ka biezajiem valsts nav vajadzīga, viņiem pašiem ir iespēja algot sev armiju rūpēties par savējiem ģimenes locekļiem un nodrošināt sev iztiku... Tāpat arī bomžiem valsts arī ir tikai traucēklis... jo viņa viņus dzenā neļauj pļēgurot u.t.t.
 • 2
 • 3
tam pašam
t
Piemēramn, cilvēkam, kas daudz lieto datoru vai ir radošās profesijas pārstāvis un ar datoru strādā, var būt divi datori (parasti lietotais un rezerves) bet citam ar tādiem pašiem ienākumiem, kuram dzīvē ir citas intereses vai principā negribas ieviest mājas datoru, tā nav vispār. Interneta pieslēgums ārpus mājas ir neaktuāls, internets ir pieejams daudzās vietās ārpus mājas. Televizors mūsdienās varētu būt mājas video cienītājam, kurš dod priekšroku mājas kinozālei, bet mūsdienās TV vairs nav tā vizuālās informācijas monopola, kurš bija PSRS laikos. Tāpat kā vinila plašu atskaņotājs/lenšu vai kasešu magnetofons ir zaudējis monopolstāvokli mūzikas atskaņošanā. Neeksistē arī nekāda vidusslāņa vērtēšanas komisija, kas cilvēku pieskaita vidusslānim vai no ta atskaita.
 • 2
 • 2
melim
m
Nekāda sabiedrība nevienam nenosaka, cik viņa īpašuma jābūt vieglajām un smagajām mašīnām, televizoriem, datoriem utt. Neeksistē arī piespiedu internets. Vidusslāni vērtē pēc ienākumu līmeņa, bet, ko cilvēks par šiem ienākumiem pērk un ko nē, ir viņa paša darīšana. Varbūt varētu aiz ausīm pievilkt apgalvojumu, ka deficīta apstākļos dzīvojošajā PSRS sabiedrībā bija svarīgi, lai cilvēkam notiekti būtu kādas mantas, bet arī PSRS laikos nekāda piespiedu iepirkšanās nenotika.
 • 2
 • 2
demagogam
d
Nekādu ''patēriņa standartu'' nav. Piemēram, jauna ģimene var dzīvot vienā istabā, bet telefoni viņiem var būt parastie. Neesi teleubags - dumjtālruņu tirgonis gadījienā?
 • 2
 • 2
Smējējs
S
Vidusslānis savā darbā (tirdzniecībā, konsultāciju biznesā, medicīnā, enerģētikā, būvniecībā un remontdarbos, ēku apsaimniekošanā, tūrisma pakalpojumu jomā, auto un datoru apkopē, mediju darbībā u.tml. ) komunicē ar VIP klientiem, bet atgriežoties no darba komunicē ar bomžiem (sabiedriskajā transportā, pie lielveikaliem, sava rajona ielās un pagalmos). Vidusslānis pats ar saviem vienpusīgiem privātiem lēmumiem nevar sev piešķirt lielus līdzekļus personīgajam patēriņam. Vidusslānim nav lielu uzkrājumu, dārgu īpašumu. Vidusslānis ilgtermiņā iegulda savā attīstībā un atražošanā (izglītībā, veselības un mājokļa uzturēšanā, atpūtā, bērnu audzināšanā). Tāpēc vidusslānim ir vajadzīga stabila, harmoniska (cilvēkus neatstumjoša) attīstība un ir kritiski bīstamas ir neprognozējamas straujas pārmaiņas - krīzes, kari, revolūcijas, valsts apvērsumi un ārvalstu "atbrīvotāju" intervences. Vidusslānis nav agresīvs. Tas apzinās savu vietu un vērtību dzīvē. Vidusslānis ir sociāldemokrātisks.
Kārklu cūka kviec atkal
K
Ja kāds nav spējīgs aizstāvēt madžiņeli, tad iznāk, ka madžiņelis tiešām ir vainojams, ko krievu nacistiņ cūka tēmu komentēt nespējīgais kviecējiņ?
 • 2
 • 0
Kārklu vācietis
K
Ja kāds nepārtraukti vaino Madžiņu,jāsāk domāt,ka vaina jāmeklē pašā ... Kā tur sanāk,advokātiņ?
 • 1
 • 3
velna advokāts
v
Ja kāds izmisīgi atkārto, ka nav agresīvs, šis izmisīgās atkārtošanas fakts liek domāt par pretējo.
 • 2
 • 2
velna advokāts
v
Nevis ''piesavināties'', bet pirkt - pēc padomju varas krišanas īpqašumus pirkt ir legāli un gan jau arī pašiem sociālā taisnīguma klarotājiem kāds pirkts īpašums atrastos. Brīnums ''Komentāra pievienošana tiek vilcināta līdz ''derīguma termiņa'' beigām'' - komentāru atkārtoju.
 • 2
 • 2
velna advokāts
v
Ja definētājs izvēlas realitātei neatgbilstošas definīcijas, tā ir viņa paša problēma. Bet veikalos, bankās un frizētavās absolūtais vairums cilvēku ir no tā paša vidusslāņa, savukārt VIP klienta statuss neeksistē. Tāpat kā neeksistē prakse nevienam transportam nesākt kustību, ja tajā nav bezpajumtnieku. Brīnums ''Komentāra pievienošana tiek vilcināta līdz ''derīguma termiņa'' beigām'' - komentāru atkārtoju.
 • 2
 • 2
Smējējs => velna advokāts
S
Komentā grūti iekļaut niansētu definīciju. "Komunicē" - tas nozīmē saskarsmi ar VIP klientiem darba pienākumu ietvaros, sasveicinoties, sniedzot pakalpojumu. Kasieris veikalā vai klientu menedžeris bankā, vai frizieris salonā komunicē ar VIPiem šādā nozīmē. Cilvēks ar cilvēku atrodas vienā telpā, cits citu redz, uztver, vērtē iespaidus. Mazliet līdzīgā veidā vidusslānis komunicē ar bomžiem - redz, saož, brauc līdzās transportā, sastop un pat sarunājas pa retam. Vēl pasvītroju, ka vidusslānim nav raksturīgs negantums. Privatizācijas gados "kampēji" kampa un paši privāti izlēma - ko piesavināsies. Vidusslānis tā nerīkojas pēc savas būtības - tas nav dzīvē agresīvi proaktīvs. Vidusslānis drīzāk reaģē uz ārēju spiedienu. Tas nenozīmē, ka vidusslānis būtu nevērtīgs vai dzīvei nederīgs. Cilvēki ir dažādi un tas ir labi. Svarīgi, lai starp atšķirīgiem cilvēkiem būtu cieņā cilvēcīga sapratne un civilizētas attiecības.
 • 3
 • 3
velna advokāts
v
Tā kā ekonomika ir ''rīcība ar ierobežotiemk resursiem'', tad ''lielus līdzekļus ar vienpersoniskiem lēmumiem'' nevar piešķirt neviens. Atšķiras tikai mērogi - viens nevar par saviem personiskajiem līdzekļiem nopirkt māju, bet cits nevar finansēt, piemēram, visus Mēness porogrammai vajadzīgos komponentus. Bet vidusslānis pamatā sazinās pats ar sevi - reti kuram ir kontakti ar ''VIP klientiem'' un praktiski nevienam ar bezpajumtniekiem.
 • 2
 • 3
Irlielāmērāticams
I
ka vidusslāni ir viegli atpazīt. Vidusslānis viegli nepavelkās uz lētu populismu (komunismu) , jo tam pieder īpašums, ko negrib riskēt zaudēt un tam pieder intelekts, lai melus atklātu.
Irjausenzināms
I
ka krievu nacistu bidloīdi ir principā nespējīgi atklāt melus un, sajūsmā spiegdami, atbalstīs pat viņiem piespriestu nāves sodu, ne tikai īpašuma atņemjšanu.
 • 1
 • 0
Kārklu vācietis
K
Vidusslānis mums ir biezs.Apkopējas,kasieres lielveikalā ar augstāko izglītību.Bezdarbnieki,kuri visu mūžu apgūst florista prasmes.
velna advokāts
v
Komentārs neattiecas uz tēmu. Pieņēmi zaudējumu strīdā ar minimālu kaunu?
 • 2
 • 3
Demokrāts
D
Nu, nesaki vis... . Man ir viens čoms, kurš partijas skolā tik labi apguva kapitālisma kritiku, ka trešajā dienā pēc kapitālisma atnākšanas jau vadīja banku. Galvenais ir cilvēks, kā teica Grigule... .
 • 3
 • 2
velna advokāts
v
Augstāko izglītību marksismā-ļeņinismā? Tad neatliek nekas cits kā mainīt profesiju. Bet apgūt var daudz ko, piemēram, tēmu ''Kāds frančiem bija plāns pie Azenkūras 1420.g. un kas notikiu, jas šis plāns tiktu izpildīts.''
 • 1
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropas Savienības kūtrums(8)

Patlaban valstis eksperimentē ar Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu atcelšanu. Tā situāciju raksturo gan ekonomisti, gan politologi, gan citu jomu eksperti. Šobrīd, līdzīgi kā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē