Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sabojātā sistēma atspēlējas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Itamars Toledano
RETORIKA var tikai retorikai līdzināties. NEVIS tirgus sievas RĪCĪBAI, jo rīcībai nav retorikas. Pirms ko raksta, ir kas JĀSAJĒDZ!
Kx
K
Būtu labi pievērst uzmanību vēl vairākām lietām. 1) tradicionāli tiek pieņemts, ka par ministru var būt jebkura politiska ķēkša, jo ministrija (profesionālie - politiski neatkarīgie ierēdņi ar valsts sekretāru) to kuģi spēs novadīt arī pilnīgas muļķības vētrā. Diemžēl IZM ir degradējusies līdz pēdējam. Ar vai bez Šuplinskas. Cik nākamgad būs pirmklasnieku? Ne mazākā priekšstata. Cik pēc algu reformas varētu saņemt skolotājs? Nu, kad saņems, tad arī redzēs. utt. 2) Problēmas LU, kas Muižnieka laikā ir tikai vairojušās. Jā, jauniešu skaits valstī rūk objektīvi, bet nevēlēšanās šīs problēmas pamanīt jau situāciju neuzlabos. Katra centa taupīšanā atalgojumos pasniedzējiem vs. brokveidīgo izmaksām, sapņu būvēm, neņemot vērā jau pieminēto demogrāfisko krīzi, superlēnīgas birokrātijas triumfs pār veselo saprātu utt. Nav jau labi ar nepareiziem līdzekļiem mēģināt sasniegt pareizu mērķi, bet kurš tad to darīs. Padotie pat nespēja pateikt, ka šefs nav ievēlēts.
protams
p
visiem Meroni naudas saņēmējiem JKP-tas ir fiasko. Visiem Lemberga naudas saņēmējiem-slava un gods.
Itamars Toledano
Lemberga nauda SMIRD, jo tā ir upuru asinīm netīra. Kā tādu KVALITĀTI, lai neslavē, un sevi lai NEGANDARĪ? Meroni viss tas nav nepieciešams.
 • 9
 • 3
Pravietisnejaukais
P
"Sistēma sabojāta"... tapa tajā brīdī, kad divi pirmie cilvēki Ēdenes dārzā izdarīja nepareizo izvēli. Jā, pareizi... tas "atspēlējas"!
Itamars Toledano
Tā nebija sistēma, bet gan GRĒKS, kas caur čūskas viltību, un caur Ievas muļķību pasaulē ienāca. Ādams NEIZVĒLĒJĀS, viņš ņema un ēda, un caur to NĀVE kļuva par sistēmu.Nav māksla Rakstus lasīt, bet gan tos tulkot; ne valodā, bet garā!
 • 8
 • 1
piekrītu
p
Visa šī JKP plosīšanās ir gan traģikomiska, gan nožēlojama. Tā vietā, lai izstrādātu nepieciešamos likumu grozījumus, kas būtu vērsti uz tiesvedības procesu saīsināšanu, viņi ,tērējot budžeta resursus, tracina sabiedrību. Sludina, ka visas iepriekšējās amatpersonas ir zagļi un blēži, ka viņi vienīgie ir tie kristālskaidrie cīnītāji un tautas aizstāvji. Pat KPV nobāl Bordāna, Šuplinskas un Strīķes priekšā. Šuplinskas retorika sāk līdzināties tirgus sievas rīcībai. Ja arī valdība akceptēs 1.instances tiesas nolēmuma pārsūdzēšanu un 2. instance nolemtu tāpat, tad gan Šuplinskai būtu jāvācas prom no valdības. Šādas šantāžas pieļaušana taču pazemo valdības vadītāju un valdību kopumā.
ciānas gudrā skaidrīte
c
es mīlu agnesi
Ušakovs
U
Es mīlu spēcīgu, matainu krievu.
 • 4
 • 1
Duņa Drāzniece-Zole.
D
Es Margeviču dievinu. Tāpat kā manu un zvirbullēna maizes tēvu - Aivarsu.
 • 12
 • 3
P
P
Nemaitā nākamo paaudzi.
 • 4
 • 4
Štrunts par amatpersonām
Š
Latvijai daudz lielāku postu nodara Vienotības ieviestais diferencētais neapliekamais minimums (DNM), kurš veicina lētā darbaspēka un aplokšņu algu ekonomiku, turklāt, nevis mazina, bet palielina nevienlīdzību starp ģimenēm ar un bez bērniem. JKP šo DNM postošo ietekmi pieprasa vēl palielināt, plānojot šim nolūkam nākamā gada budžetā 55 miljonus euro. Tajā pašā laikā viņi neatbalsta līdzekļu piešķiršanu pašiem neaizsargātākajiem - 2,5 miljonus aizbildnībā esošo bāreņu uzturnaudas normalizēšanai un 27 miljonus invalīdu un mazo pensiju saņēmēju atbalstam
hop
h
JKP bezkompromisa tiesiskumu nomainījis bezkompromisa kašķīgums. Taču tā rezultātā viņi saņēmuši divas dzeltenās kartītes. Trešā kartīte var izrādīties sarkanā, tāpēc par turpmāko bezkompromisa kašķīgumu (pardon-tiesiskumu) vajag rūpīgi piedomāt.
zvirbulēns
z
Ja runājam par sistēmas problēmām, tad viena liela problēma patreiz ir tā, ka Latviju jau ar grūtībām vairs var nosaukt par parlamentāru republiku. De jure Latvija ir parlamentāra republika, bet de facto, jau drīzāk nē. Un tas viss tādēļ, ka parlaments nevar jebkurā laikā atcelt tās ieceltās valsts amatpersonas kā tas būtu un ir parlamentārās republikās. Šo kroplību izveidoja 'Vienotībā", kura speciālos likumos iestrādāja tādus amatpersonas atcelšanas noteikumus, ka nu jau parlaments vairs i netiek pie uzticību zaudējušo augstāko valsts amatpersonu atcelšanas. Ne ģenerālprokuru, ne KNAB pr-ku, ne AT pr-ju Saeima nevar netraucēti atcelt no amata. Jābrīnās, kā "Vienotība" savā stulbumā nepanāca grozījumus LR Satversmē, kas liegtu Saeimai atbrīvot no amata prezidentu , ja par šo lietu iestājas 2/3 deputātu. Īsi sakot - ir laiks atgriezties pie Satversmes, proti, parlamentāras republikas. Saeimai jāatgriež tiesības jebkurā laikā atcelt no amata jebkuru tās iecelto amatpersonu.
:):):):)
:
Bet tad Saeimas kvalitātei un intelektuālajām spējām jābūt ievērojami augstākāk kā tagad, citādi Saeina palijs oar partiju savstarpējās izrēķināšanās vietu.
 • 5
 • 11
zvirbulēns
z
Agnese, Tu atceries ar kādām pūlēm tika panākts, ka likumā noteica, ka ģenerālprokurors nevar ieņemt amatu ilgāk par diviem termiņiem, kā šai normai pretojās "Vienotība" un arī Tu, jo Maizītis bija tik feins puika? :)
zvirbulēns
z
Varbūt tomēr noziedzīgā sistēma, ne sabojātā? Varbūt noziedznieku darbība operatīvo darbību dienestos, nevis sabojātā sistēma? Varbūt esošo likumu, ne sistēmas vaina? Bet viss ticamāk - sabojātie, samaitātie līdz izmisumam negodīgie cilvēki visos varas gaiteņos, to starp žurnālistu rindās.
Logičeskijs
L
Nepanāca neko ar LU rektora vēlešanām, nepanāks neko arī izglītībā Šuplinska. Bet LR Ģenerālprokurors - labs cilvēks, šķiet.
Leons
L
Autore piemirsa minēt arī šantāžas paņemienu Bordāna izpausmē. Līdz kāds svarīgāks jautājums dienas kārtībā, tā Bordāns uzmet lūpu un publiski paziņo, ka šis noteikti graus valdību.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

31. maijs – Diena bez tabakas(2)

31. maiju kā globālo cīņas dienu pret tabakas industriju atzīmē Pasaules Veselības organizācija kopā ar visiem par veselību domājošiem cilvēkiem, visā pasaulē. Kaut arī PVO šobrīd atrodas sarežģītā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē