Laika ziņas
Šodien
Migla

Zema alga, lēna vakcinācija

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Diferenc. NM veido zemas algas
D
Diferencētais neapliekamais minimums veicina lētā darbaspēka un aplokšņu algu ekonomikas saglabāšanos un bremzē tautsaimniecības pāreju uz augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoriem. Tā nu mēs te sēžam zemo algu ekonomikā un raustām to nabadzības deķīti uz visām pusēm. Tomēr muļķīgākais, ka, pretēji plaši tiražētajiem mītiem, tas nemazina nevienlīdzību, bet pat palielina to starp personām ar un bez apgādājamajiem un veicina vispārēju nabadzību.
aāā
a
Ņaids pret politiķiem izpaužās ........ atteikumā vakcinēties. Neko stulbāku izdomāt jau nevar. It kā politiņi būtu vainīgi pie Covid! Vēl vajag atteikties ēst, dzer, neapmeklēt tualeti, bet mīzt un kraut biksēs. Lūk tas tikai būs protests. Bet ja godīgi, okupācija atstājusi smagas sekas un kāda nu daļa sabiedrības ir, tāda viņa ir .......
tauta
t
tikpat stulba kā vara...
  • 0
  • 0
Min. alga 40-45% no vidējās
M
Minimālajai algai, ja valsts to vispār nosaka, vajadzētu būt no 40% līdz 45% no vidējās algas valstī. Jāsaprot minimālās algas funkcija: tā ir paredzēta par zemākās kvalifikācijas, zemākās intensitātes un zemākā atbildības līmeņa darbu. Problēma ir tad, ja valsts, paaugstinot minimālo algu, vienlaikus proporcionāli nepaaugstina minimālās algas līmeni valsts nodarbinātajiem kvalificētajiem darbiniekiem. Piemāram, pedagogu un medmāsu minimālajai algai nevajadzētu būt mazākai par divkāršu minimālo algu valstī. Žēl, bet Latvijas politiķi par to bieži aizmirst.
Jāsalīdzina vidējās algas
J
Lai nonāktu pie kaut cik jēdzīgiem secinājumiem, ir jāsalīdzina vidējās algas pēc sociālajām iemaksām vai, vēl labāk, vidējās neto algas, bet, ņemot vērā, ka darbiniekiem var būt ienākuma nodokļa atvieglojumi par apgādībā esošajām personām, ir vēlams vidējās neto algas salīdzināt personām bez apgādājamajiem, personām ar 1 apgādājamo, ar 2 apgādājamajiem utt.
Nekorekts salīdzinājums
N
Šādā veidā salīdzināt Latvijas un Lietuvas minimālās algas ir vismaz dīvaini, lai neteiktu vairāk. Lietuvā ir pavisam cita darba nodokļu sistēma.
Šveicē nav minimālās algas
Š
Šveicē vispār nav minimālās algas, Vai tas nozīmē, ka tur nevakcinējas? Arī vairākās Skandināvijas valstīs nav valsts noteiktas minimālās algas, vai arī tur nevakcinējas?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē