Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bijušais bīskaps pieļauj, ka daļa garīdznieku bija spiesti sadarboties ar VDK

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
majors Proņins
m
tādas struktūras kā ... VDK izmantoja kā piesegstruktūras. --- Ar šito ir problēmas. Vienkāršāk ir leģendēt KGB rezidentūru kā daļu no PSRS vēstniecības attiecīgajā valstī. Un GRU tāpat. Vēl bija nelegālie aģenti. Komponists pat teorētiski nevar uzzināt neko tādu, kas interesē nopietnus izlūkus. Tātad vai nu VDK nodarbojās ar (stenogrammā nesalasāmi) vai to dara šodienas raganu mednieki.
majors Poņins
m
Pirmkārt, padomju komponisti ārpus PSRS bija pilnīgi nezināmi. Tapat kār režisori un citas ''slavenības''. Otrkārt, visi, kas strādā ar slepenu informāciju, ir devuši parakstu par neizpaušanu un, pat ja padomju komponists tiktu ārzemju komandējumā, viņa iespējas uzzināt militarus noslēpumus nebūtu nekādas.
  • 0
  • 0
majors Proņins
m
Ir ievērots, ka tā dara britu majori filmās par 19. gadsimtu :P Padomju Savienībā virsnieki netika uzskatīti par sabiedrības eliti, bet čmo.
  • 0
  • 0
irlielāmērāticams
i
ka komponists var gan zināt. Jo ir ievērots, ka majori un augstāki virsnieki uzskata par smalko toni uzturēties mākslinieku un viņu mūzu sabiedrībā... .
  • 2
  • 1
majors Proņins
m
Cilvēki arī tika brīdināti, lai nedara noteiktas darbības, vai arī lai netiekas ar kādām citām noteiktām personām. "Un tas tiek uzskatīts par solījumu čekai un sava veida sadarbību," pauda Brūvers.---Piemēram, neiet uz bordeli un nepiedzerties lopā :D Tātad visi, kas neiet uz bordeļiem un nepiedzeras lopā, ir VDK aģenti :D
majors Proņins
m
PSRS visi dalījās tajs, kurus laidīs ārā un tajos, kurus nelaidīs. Tālāk. Kādas izlūkošanu/pretizlūkošanu interesējošas atskaites var iesniegt par visiem pieejamu konferenci un vai nav vieglāk uz turieni aizsūtīt savu štata darbinieku, apgādājot viņu ar attiecīgu leģendu, lai paklausās ar speciālista ausi un noziņo, kā nākas?
xio
x
Ir vismaz viens luterāņu mācītājs, kurš 80. gados pats amata brāļiem pateica, ka VDK liek viņam ziņot. Un viņš joprojām sveiks un vesels, ne vairs gan garīdznieku saimē. Bet viņš arī tāds bija vienīgais. Par citiem baumoja, bet tāds, kurš būtu jau VDK varas gados to atzinis arī citiem, bija viens. Varētu tagad iesaistīties diskusijās. Trimdas Brūveri, jau vieglāk...
nu ja
n
Dievs jau piedod visu un mīl visus, arī VDK stukačus.
Pliks Cepurnieks
P
Nekāds brīnums. Un ne jau rakstītais ir tas galvenais, bet dod liecību, kāpēc Vilis Lācis 1948 g likvidēja Cepurnieku draudzes ar Luteticīgo biskapu piekrišanu, un kāpēc pēc PPLV dibināšanas biskaps Vanags pārdeva pēdējo Cepurnieku īpašumu Rīgā. Un kāpēc Valmierā joprojām ir ortodoksālā luterticīgo baznīca, bet Diakonātā no Cepurniekiem tikai vārds palicis.
Zobs Kaulā, deģenerātelis
Z
Mazo gadu, narkomānijas un deģenerācijas dēļ joprojām nevaru ne izlasīt, ne saprast frāzi ''1991. gadā tikai atjaunota Latvijas neatkarība, nevis veidota ''pēcpadomju'' valsts.'' Bērni, nenarkojieties - būsiet debili kā es!
  • 1
  • 1
Zobs Kaulā, deģenerātelis
Z
Un kāpēc joprojām darbojas HESi, kas bloķē koku pludināšanu pa upēm?
  • 1
  • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

ASV maldi Latvijas reālpolitikā(8)

Draudzīgais un neatslābstošais grūdiens, ko mūsu stratēģiskais partneris ASV sniedz Latvijai, lai tā uzlabotu banku uzraudzību, ir apsveicama lieta, kas, godīgi īstenota, gan no mūsu amatpersonu,...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē