Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ceturtā rūpnieciskā jeb lietu interneta revolūcija

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
trusis nejaukais
t
jau esoshaas tehnologjijas ir kljuvushas paaraak sarezhgjiitas kas prasa kvalificeetus speciaalustus to apkalposhanai un remotniem, tad luuk "lietu internets" ir naakamais sarezhgjiitiibas slaanis pa virsu jau esoshajam ar kuru netiekam galaa. jaa buus dazhi razhotaaji (kuru paliek ar vien mazaak) kas spees uzbuuveet kvalitatiivus un droshus tehnologjiskos risinaajumus bet buus paareejie 95% kas buuvees peedeejos meeslus (kjiina etc) un tam visam buus jaaspeej veiksmiigi darboties "vienaa katlaa". saderam ka rezultaataa nekas tur nestraadaas, uzticeeties shaadaam sisteemaam taapat nevarees, visur buus maziem burtinjiem piebilde ka informaacija ir provizoriska un razhotaajs par kljuudaam kuras juus izdaraat balstoties uz shaadu informaaciju ir juusu atbildiiba, jums taapat buus dubultaa jaapaarbauda visas informaacijas (ko juus sanjemat ar "lietu interneta" starpnieciibu) patiesums. nu tad kaada no taa jeega? sisteemu sarezgjiitiibai pieaugot lineaari kljuudas pieaug eksponenciaali.
Jens Z
J
Vēl jau nav notikusi fantasta Rifkina sludinātā trešā industriālā revolūcja, bet te mums piedāvā jau ceturto. Manā skatījumā stihisks tehnoloģiju piedāvājums neatrisinās neko, ja vien tirgus netiks mērķtiecīgi veidots un regulēts. Turklāt digitalizācija prasa nodrošināt ļoti augstu savstarpējas uzticēšanās līmeni sabiedrībā, savukārt akmens laikmetam līdzīgajā 4,maija republikā veiksmīgi izkausts dabīgais intelekts, un gan jau tik pat veiksmīgi tiks paralizēts arī mākslīgais, nerunājot nemaz par kaut ko tik nesasniedzamu kā uzticēšanās... Latvijā šķiet neviens negrib saprast, ka ievadot sistēmā draņķīgas kvalitātes datus, ārā arī nāks kaut kas nederīgs. Šī pasakainā ticība 'automātiskam' visu problēmu risinājumam man izskatās pēc šamanisma primitīvās sabiedrībās.
sorry
s
Lietas būtība tiem, kas netaisās 40 centus par buržuja purkstiem maksāt - masu ražošanu nomaina masu pielaikošana, tas ir - katram masveidā nākotnē varēs ražot tieši viņam vajadzīgo preci. Pēc Marksa tas prasa jaunu sabiedriski ekonomisko formāciju jeb kapitālisma aizstāšanu. Visās iepriekšējās formāciju maiņās lijušas asinis, smagi lijušas.
nuss
n
Komunismam no Utopijas ir milzīgas atšķirības. Komunismā cilvēki ir sadalīti divās grupās - proletariāts - strādnieki un kapitālisti, kas iedzīvojas no strādnieku darba un komunisma cīņa(vai iegansts) bija par to lai strādnieki būtu tie, kas izmantotu savus darba augļus. Mūsdienās sociālisma "aizsargājamās grupas" ir migranti vai citas grupas, kas nestrādā - strādnieki un reālā darba darītāji mūsdienās vairs nav lielākā sabiedrības daļa - taisni otrādi, jo smagāk kāds strādā, jo jāmaksā lielāki nodokļi no sava nopelnītā. No komunisma viedokļa apspiestie reālā darba darītāji nu būs roboti. Tā kā arī darba darītāji nākotnē pazudīs kā sabiedrības šķira, tad var runāt par jaunu sabiedrības veidu - bet kāds tam jaunajam vispār sakars ar komunismu?
  • 0
  • 1
nuss
n
Papildus šim brīnumam vēl nāk arī resursu pašpietiekamības iespējas, kas vairs neprasa ievest resursus no citām valstīm, jo visu var saražot un pārstrādāt uz vietas. Nekas jau daudz nemainīsies pasaules uzbūves jomā - no zemēm, kurās rūpnīcas vērs ciet jo roboti to pašu varēs izdarīt zelta miljarda valstīs muks vēl vairāk cilvēki, kas gāzīsies uz zelta miljarda apdzīvoto utopiju.
  • 0
  • 0
hmmm
h
Man ar arvien vairāk šķiet ka nākotne būs komunisms. Tas būs tieši pateicoties IT teholoģijām. Lūk kāpēc. Ludvigs fon Mīzess pamatoja kāpēc komunisms principā nav iespējams - viena no naudas funkcijām ir informācijas pārnese par reālo pieprasījumu. Tieši tāpēc komunismā nav iespējams organizēt optimālu ražošanas ciklu, jo objektīvas inormācijas par pieprasījumu vienkārši nav. Attiecīgi nav iespējams dotajā laika momentā ražot to kas tiešām nepieciešams un rodas preču deficīts. Taču Lietu internets šo te problēmu lielā mērā atrisinās. Ja agrāk, jūs atbraucat uz pludmali, bet tur pilns cilvēku, nav kur novietot auto, stāvvieta dārga un dzērieni teltī dārgi, jūs braucat tālāk labākas vietas meklējumos. IoT nozīmē, ka jūs jau maršruta plānošanas stadijā redzēsiet, tā, uz Vecāķiem labāk nebraukt, labāk paskatīties kaut ko Carnikavas pusē.
  • 0
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izkustināt "svētās govis"(10)

Nesenā ziņa Latvijas mediju vidē par portāla LA.lv iekļaušanos Rīga TV24 struktūrā rada vairākus neatbildētus jautājumus. Konkurences padome sola darījumu vēl izvērtēt.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē