Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cīnās ar iekļaujošās izglītības zemūdens akmeņiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
?
?
Rakstiņi par putiniem, trampiem un lukašenkiem ir pieejami bez maksas, bet par tiešām svarīgu informāciju ir jāmaksā??
Krējums Saldais
K
Saproti, krietna daļa to mazo cilvēciņu, kurus par varēm grib iekļaut pie normāliem ir ar attīstības traucējumiem. Šie traucējumi ir vidēji smagi, smagi, loti smagi, kas izpaužas kā garīga un fiziska atpalicība. Man kaimiņam ir tāds. Staigājošs, bet pilnīgi kopjams, jo apkārtējā vidē neorientējas, bez sīkās motorikas, apgērbties nevar, jo pat ļipučkas uz apaviem viņam ir kosmoss. Runāt neprot. Augstākais sasniegums - novilkt ūzas uz gumijas, uzsēsties uz poda, paņemt glāzi padzerties un turot rokā karoti trāpīt mutē. Viss. Ir stipri daudz vieglāku, bet ir arī daudzi smagāki. Un likt tādus (nu, tos vieglākos, kuri pat rakstīt prot) ar normāliem, pēc tā puikas tēva domām ir noziegums. Vispirms pret tādiem, kāds ir viņa bērns un otrkārt pret parastajiem bērniem. Jo cieš abi - pirmie redzot normālos un ļoti iespējams saprotot, ka tādi nekad nebūs. Un normālie, kuriem jārēķinās ar to, ka vielas apgūšanas temps būs vairāk vai mazāk pieskaņots lēnākajam. Tas tā, īsumā.
Edvins Eglitis
Cik ir Autism gadijumi Latvijaa? Valsts kuras izmanto "Rietumu" vakcinacijas programu Autism aizskar 1/88 bernus. Nevakcinetiem berniem Autism paradas daudz retak, 1/5000 . Musu vakcinu specialisti un vakcinu razotaji atsakas pienemt ka tiesi vakcines ir atbildigas par SIDS (Sudden Infant Death Syndrome). Si tragedija notiek kad berni visintensivaki tiek vakcineti: starp 2 un 6 menesa vecuma. Musu specialisti nezina kas izraisa SIDS, bet vini notiekti zin ka vakcines nav vainojamas
  • 2
  • 0
Krējums Saldais
K
Tā bija atbilde hmmm.
  • 1
  • 0
hmmm
h
Palasījos komentāros, jūtama feodāli-kolhozlaiku domāšana. Specializētās skolas problēmu nevis risina bet padziļina. Ko tas cilvēks darīs pēc skolas beigšanas, kā viņš iekļausies sabiedrībā. Būvēt "specializēto" pilsētu - būtībā koncentrācijas nometni? Atceros gadījumu ar mūziķi Ūdrīti, kurš ir palicis invalīds un kuru palūdza izvest ārā no Ventspils kafejnīcas, jo atnākošajiem sportistiem bija nepatīkami skatīties uz viņu. Mūs sabiedrībā vienkārši nav infrastruktūras un tradīcijas, paraduma kā cilvēkam ar trūkumiem iekļauties un dzīvot puslīdz cienījamu dzīvi. Un skolā iekļauties vajag ne tikai slimajam bērnam, pirmajām kārtām tas nāk par labu veselajiem bērniem - lai no mazotnes pielec, dzīve nav tikai rožudārzs, un līdz postam, nelaimei viens solis. Vidusmēra skolēni ir pastulbi degradanti - ņirdz, apsaukājas, viens otru terorizē, ciniski izjoko. Mums jau to bērnu NE-audzināšanu mēdz norakstīt uz tradīcju - kad es gāju skola, bija vēl trakāk.
Vērotājs
V
Pilnīgi piekrītu iepriekšējiem komentāriem. Iekļaujošā izglītība ir kaitniecība kā pret normāliem bērniem, tā arī pret garīgi atpalikušajiem. Pēdējiem vajadzīgas grūti audzināmo skolas un palīgskolas kā agrāk.
mjau
m
Nu jau gan Šuplinska, gan "iekļaujoša izglītiba" ir kļuvuši par lamu vārdiem!
Edvins Eglitis
Cik Autism gadijumi Latvijaa? Sistema drosvien nevar panest so slodzi. Ja Autism gadijumu % ir 1/88 tad katru gadu apm 150 saslimst ar Autism
  • 1
  • 1
ļuļa
ļ
iekļaujošā izglītība ir novedusi pie pilnīgas izglītības degradācijas un bērnu debilizācijas. to pierāda kaut vai grietas sekotāji, kas apkaro co2, bet ja pajautā, kas tas ir, tad nejēdz atbildēt ne to, kas ir co2, ne to, kas ir klimats. zināšanas eksaktajos priekšmetos nulle, toties viedoklis ir kurā jautājumā pajautā.
skeptiķis
s
Skolas ir domātas veseliem bērniem. Autistiem un pārējiem defektīvajiem bērniem jāorganizē speciālas grupas, kurās ar viņiem nodarbojas īpaši apmācīti darbinieki. Iekļaut defektīvu bērnu starp normāliem nozīmē kavēt veselo bērnu mācību procesu un degradēt veselos līdz autista līmenim. Manuprāt, iracionāli līdzjūtīgā Līga Bērziņa ir par dumju un aprobežotu, lai to saprastu.
.
.
Izskatās, ka defektīvs esat Jūs pats.
  • 1
  • 1
Ilze
I
vajag specializētas skolas -kā agrāk bija palīgskolas-nu dažādos laikos sauktas dažādi tak redzams ka ne visi bērni spēj sekot programmai

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Līdz kritiskajai robežai vairs nav tālu(39)

Valdības lēmumus Covid-19 krīzes mazināšanai un koalīcijas stabilitāti Guntaram Gūtem komentē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Pavīd draudi vārda brīvībai(12)

Patlaban, ieilgušās Covid-19 pandēmijas laikā, ļoti svarīga ir iedzīvotāju un valdības savstarpējā uzticēšanās un, plašāk raugoties, sabiedrības un visas politiskās elites (ne tikai valdības) savstarp...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē