Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

EM: OIK atcelšana nenozīmēs viennozīmīgu siltumenerģijas tarifu kāpumu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Kristīna
K
Sadales tīklu uzcenojumi par sadali un pievadi ir tik nepamatoti milzīgas ka oik atcelšana vairs nav primārā nozīme augstajam rēķinam par elektrību ,kuram visam pāri vēl PVN! OIK nodoklis vel tiek aplikts ar PVN nodokli! Tautas slaucēji īpaši afēristi,visiem valžu locekļiem taču vajag nepamatoti augsto atalgojumu uz mūsu rēķina !
ANTŪNS
A
OIK ir Vienotības, ZZS, NA izdēta ola, lai finansētu pie varas esošās politiskās partijas. Kāpēc neviens nav uzdrīkstējies par ES brīva tirgus kropļošanu griezties ES komisijā un Latvijas prokuratūrā par atsevišķu politiķu saukšanu pie atbildības, par Latvijas ekonomikas graušanu uzspiežot mākslīgi paaugstinātu elektroenerģijas gala cenu un neierobežotu paaugstinātu 3-5 reizes iepirkuma cenu salīdzinot ar biržas cenu, atsevišķu personu garantēto ienākumu gūšanai. Par elektrību maksā visi, bet kāpēc siltumenerģiju cenas tiek dotētas tikai atsevišķās pašvaldībās????????
Jens Z
J
Virsrakstam principā var piekrist, bet tās šausmas, kas lasāmas pašā rakstā - tā var teikt un darīt vienīgi Latvijā, kur nedarbojas ne juridiskie, ne morālie likumi, ne arī tirgus ekonomikas mehānismi. Acīmredzot runa ir par koģenerāciju, bet nav paskaidrota atšķirība starp oik subsīdiju tirgu kropļojošo efektu pirmkārt gāzes un otrkārt šķeldas koģenerācijas gadījumā. Šādai ekonomiskai analīžei pamatā būtu jāliek divu scenāriju salīdzinājums - elektrības cena ar oik un bez oik, uzņēmumu izmaksu struktūra (vai nav uzpūstas kā barotne korupcijai), un tad jāskatās aizņēmumu atnaksas grafiks katrā gadījumā, ja nepieciešams, to pagarinot ar valsts garantijām. Ja novērstu zaglīgi sovjetisko nesaimnieciskumu, nekādiem siltumenerģijas tarifu kāpumiem nevajadzētu būt. Bet tik murgaini izklāstītam rakstam ir grūti oponēt, acīmredzot tas ir ar nolūku.
jautājums
j
Un kas būs tik drosmīgs pateikt, ka OIK ir ES dzeguzes ola?
solon
s
Bez tam, OIK pienākas pavisam ne visiem elektroenerģijas ražotājiem Latvijā un pavisam noteikti nepienākas tai elektroenerģijai kura ir iagādāta biržā un tās izcelsme ir ārpus Latvijas - toties mums rēķinos piespiež maksāt OIK visiem 100% patērētās elektroenerģijas.
solon
s
Ir saprotama un atbalstāms OIK elektrostacijām, kuras enerģiju iegūst no reāli atjaunojamiem resursiem - vējš, ūdens un saule. Piespiest maksāt OIK par elektroenerģiju, kura iegūta dedzinot fosilo kurināmo(Krievijas) dabas gāzi - tas ir noziegums!!! Ja reiz noslēgtos līgumus nevar lauzt, tad kāpēc joprojām cietumā nav tās "atbildīgās" amatpersonas, kuras noslēdza šādus līgumus?! Starp citu, Rīgas TEC(i) ir lielākie OIK saņēmēji un tā rezultātā pilsētā "Rīga" ir zemāks siltuma tarifs - resp., - par OIK maksājam mēs visi, bet zemāks tarifs ir tikai rīdziniekiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Paraugs. Bet īstajā brīdī(8)

Pēdējās dienās atkal aktualizējusies tēma par ministru un citu valsts augstāko amatpersonu vakcinēšanu pret Covid-19, lai viņus pasargātu no saslimšanas, kā arī rādītu piemēru plašākai sabiedrī...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē