Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija
"Domāju, ka tie cilvēki, kuri ir negatīvi noskaņoti pret mūsu kopienu, ir skaļi, bet viņu ir maz"

Kompensācija par neatdoto – vēsturiskā taisnīguma vārdā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Janis Pavasaris
"vēsturiskais taisnīgums" kā to attiecināt uz latviešu tautu, kā!? Mūs pašus, kā tautu centās iznīcināt, atņēma īpašumus un zemi, un aizveda ešelonos . . . Nu un tagad, sanāk, ka mēs, kas neesam saņēmuši to "vēsturisko taisnīgumu" no Krievijas, kā psars un padomju krievijas mantinieces, maksāsim par to kādai tur apvienībai, vai tā ebreju, vai čigānu . . utt. Par ko!? Par savām mokām un ciešanām . . . Lūdzu, ja dižā un varenā kaimiņzeme kompensē mums nodarījumus par 1940. gada okupāciju un tālāk sekojošo līdz pat 1994. gadam, kad tika aizvākts okupācijas karaspēks no Latvijas, tad, jā, daļu no šās kompensācijas verētu, uzsveru "varētu" arī paredzēt un novadīt citu tautu "vēsturiskajam taisnīgumam". Jeb es ko te galīgi aplamu esmu ieminējies!?
juris pigits
Dīvaini. Ja jau bija laiks, kad visi, kam piederēja un to mantinieki kādi īpašumi Latvijas teritorijā, bija tikai jāpiesakās, arhīva izziņa un īpašumi, ieskaitot ēbrejus, tika atgriezti. Kāds sakars šeit ar naudas kompensācijām. Ne jau Latvijas varas iestādes rīkoja holokaustu, bet citas, svešas varas okupēja Latvijas teritoriju, kur Latvijas iedzīvotāji nevar nest nekādu atbildību par šai laikā notikušām nelietībām. Noziedznieki ir bijuši un droši vien būs jebkurā valstī, jebkurā vēstures laika posmā. Par izdarītiem noziegumiem konkrētiem noziedzniekiem jāsaņem sods. Bet valsts līmeņa kompensācijas no mūsu pensiju, bērnu pabalstu fondiem nav pieļaujamas. Var saprast, ja valsts nauda tiek tērēta ēbreju kultūras popularizēšanā, zinātnes sasniegumu ieviešanā, pieredzes apmaiņā
Edvins Eglitis
Pirms paris gadiem Saeima nolema pieskirt Rigas ebreju kopienam 6 nekusustumus ipasumus par restituciju kaut gan bija milzigs spiediens no ASV, Izraelas u.c. pasaules Tzzionistiem pieskirt krietni vairak. Lemums par restituciju ir jau pienemts un lieta par resituciju izskatita un izsmelta. Tagad vini grib 40 miljonu jo zin ka viniem nav tiesibas uz pat vienu ipasumu Latvija. Sitam ebreju grupejumam nav nekadaas vesturiskas saites ar Latviju jo vispar Rigas ebreju kopiens satav no arzemes ebrejem kur tikai pedjo 5-15 gadiem sanema Latvijas pilsonibu. Juridiski, Rigas ebreju kopienam nav juuridiskas tiesibas uz PAT VIENU ipasumu Latvija. PAR KO ESAM SIEM SVESIEM CILVEKIEM PARADA ??? Rigas ebrejiem visticimakk japiesakas pir vaciesiem Katrs latvietis zin ebreji ir atbildigi par genosidu pret latviesiem sakot 1940.g. un NEVIENS latvietis ebrejiem nedotu pat vienu Sekel. Tamdel, Attistibas/Par! partijas vadoniem, itsev
Edvins Eglitis
NEVIENS latvietis ebrejiem nedotu pat vienu Sekel. Tamdel, Attistibas/Par! partijas vadoniem, itseviski Bordans, Pavljuts Pabriks u.c. ir pienakums atdzities ka vini ir ebreji, citadi sanak vini ir agenti Latvijas valdiba kuri rikojas pa labu svesaii tautai . Notiekti ebreju projekts ko finances Latvijas Bankas Zoja Rasmusa (Vienotibas ebrejiete) Kur citr AP panems naudu? no pedagogiem ??? Isteniba Latviesiem vajadzet iesudzet Rigas ebrejus tiesa par 1,000,000,000 eiro sakara ar latviesu genosidu par ko vini ir tiesi, neparprotami, atbildigi
 • 23
 • 5
asinis nezūd
Nu bet ja tev tā riebjas meļi, kāpēc tu te uzdodies par latvieti? Un ja esi latvietis, tad kā tā var rakstīt ar tādu krievisku stilu un gramatiku? Tev tas neriebj? Es domāju, ka tev par šiem jautājumiem nav ne tikai sajēgas, bet pat tiesību runāt un pārmest. KREMĻA TROLLIS
asinis nezūd
No izdzīvojušajiem ebrejiem diezgan daudz palika dzīvi un tāpat kā latvieši nemaz negrib atcerēties šīs saknes, jo tā ir pamatīga trauma, kas ietekmē vairāk kā pārējos. Viena mana radiniece, kas izdzīvoja Latvijā, jo noslēpa savu tautību, visus padomju gadus nodzīvoja bailēs ka atkal atnāks vācieši. Viņa tā arī neizveidoja attiecības. Un man, piemēram, nav ne jausmas kur un kādi īpašumi bija, jo neviens negrib ar tām lietām ņemties, jo tas nozīmē rakņāties pa pagātni un arī tāpēc ka apkārt ir tādi paši traumēti cilvēki, kas negrib pētīt savu vēsturi un saprast šos jautājumus.
asinis nezūd
Alan, pievērs uzmanību, ka šie īpašumi ir ebreju organizāciju īpašumi, kurus lieto Latvijas valsts un par kuriem kompensācijas pāriet īpašumā Latvijas ebreju organizācijai. Krupņikovs gan te galīgi beztēmā piemin par īpašumiem, kuriem nav palikuši mantinieki, bet tie nav pamatā šai 40 miljonu kompensācijai. Ja tu tā satraucies par svešu mantu, tad pēc manām domām 40 miljoni pilnībā nenosedz ne tikai pirmskaŗa Latvijas ebreju organizāciju īpašumus, bet pat nesedz Latvijas ebreju personīgos īpašumus. Tā ka tu te vēl pārāk agri vāries - šī nauda ir drīzāk labas gribas žests no Latvijas valsts - ilgstoša ASV spiediena rezultātā, jo ja visus īpašumus sarēķinātu kurus vajadzētu kompensēt tad sanāktu miljardi kurus kompensēt, jo šie īpašumi ir vai nu privatizēti vai tos lieto valsts.
 • 3
 • 30
cena alan
"es netaisos savas dzimtas īpašumus atstāt tiem, kas noslepkavoja manu senci". Ja tavam sencim bija dzimtas īpašums, tad tev šis īpašums ir atjaunojasm vispārējā mantošanas kārbībā. Bet ja tavam sencim nepiederēja nekādi īpašumi? Ahā, lūk kur tā lieta. Tagad, tu sāc kārot CITU īpašumus, uz kuriem nedz tev nedz tavam sencim nav bijušas likumīgas tiesības. Tas ir apmēram tāpak, kā kāds latvietisk, skaudīgi noskatītu cita latvieša - teiksim Benjamiņu Emīlijas - skaisto lielo māju un tad bezkaunīgi teiktu - dodiet ka to mājiņu man. Latvietības kopšanai... Tu manu argumentu - mantojumu leģitimizē RADNIECĪBA nevis ETNOSS - lieliski saprati. Bet tu nevari izdomāt nevienu jēgpilnu pretargumetnu. Tevi tas tracina. Družaini krata. Uz kāda pamata tu un tev līdzīgie ir sadomājušies ka ir tiesīgi sagrābt savu NERADINIEKU pēc tautības ebreju mantu? Tā ir zādzība ko tu te sludini.
 • 40
 • 3
asinis nezūd
Atvaino, es netaisos savas dzimtas īpašumus atstāt tiem, kas noslepkavoja manu senci. Rakņāšanās pa šo vēsturi nozīmē to, ka šī slepkavas pēctečiem ir jāsastopas ar realitāti, ka šo sencis arī bija viens no tiem, kura mantojums nav pats labākais. Un tā ir vienīgā milzīgā problēma, jo šīs lietas traumē psihi. Un paldies, bet - man sveša nevajag. Tikai savu. Un tev arī nevajag rakņāties pa svešu cilvēku kapenēm - apkop pats savu senču kapus. Ej un strādā - radi kādas savas vērtības, nevis te muldi par kopēju katlu ar mirušo ebreju kauliem. Nebūs pārāk šērmīgs strebjamais?
 • 3
 • 26
cena alan
Nu lūk, te beidzot redzama tava patiesā seja. Nekāda vēsture, "saknes", tas viss nav tas kas tādus kā tu patiesībā interesē. Visa vēlme - tikt pie naudas. Nelietīgi. Jo tā ir milziga nelietība holokaustu - traģisku nelaimi - izmantot kā piesegu vēlmei tikt pie mantas. Ir pretīgi, kad nelaime tiek izmantota kā iežēlināšanas rīks, lai manipulēt ar mērķi naudā iedzīvoties. Ej, un strādā, radi kādas vērtības patstāvīgi, nevis štuko kā kapenes aplaupīt.
 • 38
 • 1
asinis nezūd
Krupņikovs ir Latvijas ebrejs. Tas ka no Latvijas ebrejiem lielākā daļa jau sen emigrējuši un atlikušie ir pieņēmuši savā barā padomju ebrejus, tā ir viņu pašu darīšana, bet ko diez iesaki? Ka Latvija pati patur šos īpašumus un pasaka kopējs katls un sāk rūpēties par ebrejiem un arī latviešiem? Kāds diez sakars latviešiem ar šiem īpašumiem? Tu tiešām taisies apmeklēt ebreju kapus un piemiņas pasākumus tikai lai valsts varētu paturēt šos īpašumus jo ebreji ir daļa no tavas(?) kopienas un pieder pie tavas valsts? Tak nesmīdini sētas kaķus ar šādu loģiku.
cena alan
"pēdējo reizi biji pie latviešu rabīna" 1. Kāpēc tu pasludini ka visiem ebrejiem jābūt jūdaistiem? Ir daudz gudri ebreji zinātnieki, kuri netici nekādai reliģijai. Ir ateisti un ir snieģusi paši savu ieguldījumu ateistiskajā domā? 2. Ir ebreji, kuri tic citām reliģijām. Piemēram, kristietībai. Jēzus Kristus, atgādināšu bija ebrejs. Bet varbūt tu šos ebrejsu - ateistus, kristiešus un dažus ebrejus-budistus utt - nemaz neuzskati par īstiem ebrejiem. Kā ta paliek ar tēzi "asinisi nezūd". Ahā. Izrādas tu nemaz neusakati ka bioloģiskā radniecība ir tik svarīga. Tu esi vienkārši ŠAURAS NIŠAS SEKTANTS. Un viss šis īpašumu skandāls ir nekas cits kā šauras SEKTAS uzbrukums, afēra lai izgrāpt sen aizgājušu cilvēku īpšaumus.
 • 27
 • 1
cena alan
"neesi mans ģimenes loceklis un nemaz negribu tevi adoptēt" Šito tu perfekti pateici. Un mans jautājums - kāpēc tu vēlies mantot to cilvēku īpašumus kuri NAV BIJUŠI tavi radinieki un nav vēlējušies tevi adoptēt. Mantojuma pamats ir radniecība, nevis etniskā piederība. Tu jau te esi nonācis līdz Trešā Reiha jurisprundeces pērlēm - ka ir rase, visai mantai jāpaliek rases īpašumā, ši manta ir jāvairo. Nē draudziņ, par tādiem uzskatiem, savulaik Nirbergas tribunālā kāra. Un atgādināšu - nosodāms ir ne tikai vācu rasisms, bet jebkāds rasism, tai skaitā EBREJU RASISMS. Ja ebrejs sludina ebreju rasismu viņš jātiesā pēc tā pāša Krimināllikuma panta, kā hitlerietis. Tā kā rāmā par tiltu. Seko saviem izteikumiem, savādāk var tev nākties Drošības policijā snieg paskaidrojumus. "Asins nezūd". Atradies te fašisteļu draņkis.
 • 28
 • 3
asinis nezūd
Apgaismo mani kad tu pēdējo reizi biji pie latviešu rabīna? Kāds trešajam reiham sakars ar to, ka es pasaku ka tu neesi mans ģimenes loceklis un nemaz negribu tevi adoptēt?
 • 6
 • 16
cena alan
Ko tu te pekstiņus stāsti. Pirmkārt, Latvijas valsts nav nacistu reihs, kurai kautkā sevišķi jāņem vērā tautība. Patīk kādam vai nē, Latvijas Republika ir tās PILSOŅU kopa, nekatarīgi no to tautības - latvietis, lietuvietis, čigāns, ebrejs, balktrievs - tie visi ir vienlīdīzgi kā pilsoņi. Kas tā par stublu tēzi saplosīt vienotu valsti atsevišķās etniskās kopienās. Atgadīnāšju ka par tādu rīcību kriminālatbildība paredzēta. Un ko nozīmē šī te abstrakscija - ebreju kopiena - ir ebreji kuri pielūdz jūdaismu, ir ebreji kuri ir kristieši, atgādināšu ka kristietības dibinātais bija ebrejs un ir ebreji - ateisti. Kādā veidā šie īpašumi tiks piemēram vērsti uz kristīgas baznīcas darbību, vai ateistiskās domas sludināšanu. Nevajag uzskatīt ebrejus kā kautkādu vienveidīgu vienādi domājošu aunu baru. Šitā Hilters mīlēja - visiem āriešu "asinis" meklēt un vienādus uzskatus potēt.
 • 29
 • 1
asinis nezūd
Valsts ir diezgan abstrakts veidojums - tikpat labi var pajautāt kāpēc AAA&co vairāk interesē sava manta, kā pārējo Latvijas pilsoņu labklājība. Kāpēc Krištopāna atvase tirgoja dzīvokļus Krievijas klientiem? utt. kas diez ir tās īpašības, kas padara latvieti par latvieti? Tāpēc nevajag te muldēt par kopēju katlu - tu tak netaisies strebt to zupu, ko citi ēd ikdienā... diez vai pat Ziemassvētkos atminies par bezpajumtniekiem vai bāra bērniem, kuriem ir pavisam cits katls un rūpes. Ir jāsaprot to, ka ir diezgan neētiski pat valstij savākt šos īpašumus, jo ebreji nenomira dabiskā nāvē, bet tika noslaktēti - tā ka nepalika pat mantinieki. Latvijas valsts neko tā īsti nav darījusi lai mazinātu arī dzīvi palikušo ebreju pēcteču ciešanas - un šo īpašumu atgūšana ir mazākais ko Latvija var darīt šajā jautājumā, īpaši ja postpadomju latviešu tauta pati negrib atcerēties un risināt savas ciešanas.
cena alan
Man neviena tautības neriebjas, bet pretīgumu raisa bezkaunīgi cilvēki, blēži, kādi ir starp visām tautām. Tev ir nulle argumentu, nekādi un tāpēc tu izdomā viltus ziņas. Piemēram, tikot tu pasludināji ka man riebtoes ebreji, bet tā vienkārši nav taisnība. Es teicu, ka man riebjas MEĻI un tas nav viens un tas pats. Es cienu piemēram ebreju Albertu Einšteinu, viņam fenomenāls sniegums, patīk reiz Rīgā dzīvojuša ebreja Jesajas Berlina sniegums filosofija. Zinu, ka daudziem ir sirdij tuva ebreja Jēzus Kristus darbība. Bet man pretīgumu rada tādi bezkaunīgi purni kā tu, kuri ir mantkārīgi gnīdas, aptrakuši asinsuņi kuri NO PIRKSTA izzīš lozungus, jo viņiem trūks argumentu un ar šiem lozungiem loņā pa svešām kabatām. Nelieši.
 • 30
 • 0
asinis nezūd
Tev varbūt arī ir purns... bet man ir seja. Es nezinu kāpēc tev kaut kas izraisa pretīgumu un riebjas un kāpēc tev ir jākomentē par ebrejiem, ja jau tev viņi tā riebjas. Pēc mana novērojuma tādiem kā tev riebjas ne tikai ebreji, bet pat latvieši. Varbūt tu pats sev rieb un tādu arī redzi apkārt sev pasauli.
 • 0
 • 22
cena alan
ko tu te muldi par valsti kā abstraktu veidojumu. Pag, vai tik tu nevēlies teikt ka tu patiesībā nemaz neesi lojāls šajai vaisltij, ka tev pilsoņa pase (pieņemu ka esi pilsonis, bet varbūt arī nemaz neesi) ir tikai tāds rīks, kā te ērtāk iekārtoties. Nu tad skaidrs. Tu esi lojāls savasm etnosam, bet Latvija ir tāda slaucam gotiņa, kuru var un vajag čakarēt. Tādā gadījuma ieslēdz savas ebreju smadzenes un izdomā domu - kāpēc tādi purni kā tu daudziem riebjas un raisa pretīgumu.
 • 23
 • 0
asinis nezūd
Valsts ir abstrakts veidojums - vai Latvija pastāv vai nepastāv, bet tā tavu dabu neietekmē.
 • 1
 • 19
asinis nezūd
Tad kāda ir tava loģika, ka Cukurs var pārmeklēt miroņa kabatas un tas viss ir cienījami, bet ebreji paši savus mirušos nevar? Interesanti, tad jau sanāk, ka Latvija arī nevar prasīt no Krievijas kā PSRS mantotājas nekādas kompensācijas savas valsts labā.
 • 1
 • 23
cena alan
Valsts nav abstrakts veidojums. It sevišķi tā uzskata ebreju nācija, kura gadu simtiem centās izveidot savu neatkarīgu valsti. Aizbrauc uz Izraēlu un sāc sludināt ka Izraēlas valsts ir abstrakts veidojums - labākajā gadījumā tevi no turienes izraidīs, bet visdrīzāk dabūsi aiz restēm pasēdēt. Par kādām asinīm tu te runā? Tie kas ir radinieki, tie manto, tie kas nav - nemanto. Kāda sakar pēc teiksim Bērziņu famīlija pēkšņi kaut ko mantotu no Ozoliņu dzimtas ja viņu starpā nepastāv it nekāda radniecības saite, tik vien kā kopēja tautība. Ja tev kaimiņos nomirst kaimiņš, kurš nav tev radinieks, tas vēl nav pietiekams iemesls lai tu līstu miroņa kabatas pārmeklēt, pamatojoties uz to, ka reiz šņabīti sadzērāt. Latvijas nav neko darījusi lai mazināt ciešanas? Ko tu te muldi. Ebrejiem Latvijā ir brīnišķīgas iespējas. Galu galā mums jaunievelētais prezidents ir cienījams tīrasiņu ebrejs. Tas ko tu ter raksti ir NECIEŅA pre Latviju. Tā ir tava patiesā BEZKAUNĪBAS seja.
 • 35
 • 1
cena alan
Ir jāsaprot, ka šodienas ebreji ir savu senču pēcteči. Un tie ebreji, kuru senčiem kaut kas ir piederējis, saskaņā ar likumu ir mantojuši. Savukārt to ebreju pēcteči, kuriem īpašumā nebija, teiksim māja, attiecīgi neko nemanto. Citiem vārdiem sakot, ebreju tautības lumpeņ-proletārieši ir izdomājuši shēmu kā sagrāb īpašumā sen mirušu ebreju īpašumus nevis uz radniecības pamata, bet etniskās piederības. Tas būtu apmēram tāpat, kā es pretendētu uz Emilijas Benjamiņas īpašumiem, nebūdams viņas radinieks, bet pamatotu to ar kopīgu tautību. Pasakiet kāds Džordžam Sorosam, ka viņam būtu jāatdod daļa savas naudas kautkādiem svešiem, nepazīstamiem, trūcīgiem ebreju skolotājiem. Likums paredz, ka ja nav mantinieku, mantojumu ieskaita valsts budžetā. Jo valsts tad ir tas kopējais katls visiem. Taču Krupņikova kungs izrādās nejūtas piederīgs Latvijas Republikai. Viņš pretnostat Latviju ebreju kopienai. Viņaprāt ebreju kopiena ir valsts valstī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VM plāno veidot jaunu e-veselības sistēmu(46)

Veselības ministrija (VM) visu uzmanību veltīs jau esošajiem e-veselības pakalpojumiem un pieņēmusi lēmumu neattīstīt tās nākamo kārtu, tā piektdien preses brīfingā medijiem paziņoja veselības ministr...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē