Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kozlovskis norobežojas no pārmetumiem policijai par prāvesta Zeiļas lietu

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) norobežojas no publiskajiem pārmetumiem policijai par cilvēka tirdzniecībā aizdomās turētā prāvesta Pāvela Zeiļas lietu, kā arī aicina nesaistīt konkrētas izmeklēšanas darbības ar politiskiem procesiem valstī.

Kozlovskis ar savas padomnieces Daigas Holmas starpniecību aģentūrai LETA skaidroja, ka tiesībsargu pienākums ir nekavējoties rīkoties, ja ir pamatotas aizdomas par nozieguma izdarīšanu. Valsts policija jau iepriekš ir norādījusi, ka aizdomās par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar cilvēktirdzniecību un seksuālu vardarbību pret kādu pilngadīgu vīrieti, izmantojot tā bezpalīdzības stāvokli, ir aizturētas trīs personas, kurām piemērots aizdomās turētā statuss. Divām no aizdomās turētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Ja kriminālprocesā ir iegūtas konkrētās ziņas par faktiem, kas rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziegumu, apcietinājuma piemērošana ir pieļaujama. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu pieņem izmeklēšanas tiesnesis, iepazīstoties ar kriminālprocesa materiāliem un izmeklētāja ierosinājumu. Savukārt izmeklēšanu uzrauga uzraugošais prokurors, norāda Kozlovskis.

Valsts policijas vadība ministru ir informējusi, ka informācija par minēto noziegumu ir sniegta tādā apjomā, kā to nosaka normatīvais regulējums par datu aizsardzību, norāda ministrs.

Jau ziņots, ka biedrība "Latgalīši" ir nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) un iekšlietu ministram, Rēzeknes-Aglonas diacēzes priestera Zeiļas aizturēšanu saistībā ar cilvēku tirdzniecību nodēvējot par provokāciju pret Latgali.

Publicētajā vēstulē norādīts, ka provokācijas mērķis ir "pazemot Latgali pirms pāvesta vizītes".

Vēstuli parakstījuši vairāki Latvijā un Latgalē atpazīstami cilvēki, tostarp Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs (Saskaņa), kurš ar to arī dalījies savā sociālā tīkla Facebook lapā, piebilstot, ka "ja starp baznīckungiem ir svētie, tad šis ir tas gadījums".

Jau ziņots, ka augustā Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa saņēma informāciju no kādas nevalstiskās organizācijas, par to, ka trīs vīrieši, iespējams, iesaistīti kāda vīrieša seksuālā izmantošanā. Cietušajam ir garīgās attīstības traucējumiem. Trijotne tika aizturēta 29.augustā Rīgā un Rēzeknē.

Valsts policija iepriekš paziņoja, ka garīgās konfesijas pārstāvis tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Otra lietā iesaistītā persona tiek turēta aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un par seksuālu vardarbību, ja to izdarījusi personu grupa, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem.

Trešais lietā iesaistītais tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Saskaņā ar izmeklēšanā iegūto informāciju viens aizdomās turētais piegādājis cietušo vīrieti garīgās konfesijas pārstāvim seksuālu vajadzību apmierināšanai. Garīgās konfesijas pārstāvis par to maksājis vienam no aizdomās turētājiem, iepriekš norādīja policijā.

Garīgās konfesijas pārstāvim tiek inkriminēta vairāk nekā viena epizode. Tagad tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai iepriekšminētā shēma pielietota ilgstošā laika periodā. Tāpat izmeklēšanā tiks pārbaudīts, vai līdzīgi iespējamie noziegumi izdarīti arī pret citām personām.

1945.gadā dzimušais Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes, Dukstigala un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks, Rēzeknes dekanāta dekāns.

Tāpat viens no aizdomās turētajiem šajā lietā ir kāds bijušais sociālā aprūpes centra Rīga filiāles darbinieks, vēstīja portāls Delfi.

Top komentāri

Pane Zosja.
P
Priestera Zeiļas lieta ir tikai adata siena kaudzē, un ne bez Dieva ziņas tā nāca gaismā.Kad vadzis ir pilns, tad tas lūst.
Tādam mēslam kā Urbanovičs
T
nav ne jausmas par vārda SVĒTS nozīmi, jo SVĒTS ir TIKAI Dievs. Baznīckungi bija tie, kas realizēja Jēzus Kristus krustā sišanu un to nepārprotami vēsta Svētie Raksti. Savukārt, biedrībai nevajag jaukt gaisu ar visādām muļķībā, bet ieaudzināt savos priesteros izpratni par šķīstību un tikumību, nevis maucību un pedofīliju aizslēpt aiz spožas izkārtnes. Man, cilvēkam, kas labi zin, kas notiek Latvijas katoļu draudzēs, ir tikai viens secinājums - tas ir viens liels maucības un netiklības forums, kur uz vārtiem rakstīts - TIKLĪBA, bet aiz vārtiem atrodas reāla NEŠĶĪSTĪBA un IZLAIDĪBA. Viņi pat Dieva nebaidās, kas visu to redz!.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vējonis nākamo nominēs:

Kopā nobalsojuši: 702

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aukstais karš kompromisu vietā(3)

Pirms dažām dienām vispirms ASV prezidents Donalds Tramps, bet pēc tam viceprezidents Maikls Penss nāca klajā ar kārtējām Ķīnai veltītajām prasībām.

Prezidents sākotnēji vērtēs Gobzemu un Pabriku(11)

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, turpinot premjera meklēšanas procesu, gatavojas izvērtēt Arti Pabriku (Attīstībai/Par!) un Aldi Gobzemu (KPV LV). Prezidents intervijā LTV raidījum...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē