Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LNMM direktore par ugunsgrēku Parīzē: Pieredzam Rietumeiropas vērtību zaudēšanu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
.
.
Makrons priecīgs - paskatieties bildē pa kreisi
melnais humors
m
Fotoreportāžās no ugunsgrēka vietas redzami satriekti franči un līksmojoši musulmaņi. Manuprāt, pastāv varbūtība, ka ugunsgrēks nav nejaušības vai vienkāršas paviršības rezultāts.
Neslāvs
N
Vai ir citas - Austrumeiropas vērtības ?
Tavs vārds
T
Kad šia absoluti tukšais un netalantīgais mākslā cilveks atstās Latvijas mākslas nozari un dos vietu jaunam, radošam, gudram un darbspējīgam cilvēkam.
to Margarēta
t
Par laimi - arī Jums vadošais amats nespīd nevienā kultūras iestādē.
 • 0
 • 0
atbilde
a
Jūs laikam šajā muzejā nepieņēma par zāļu uzraugu. Tāda sāpe.
 • 1
 • 0
Margarēta
M
Droši vien kā citi pensionāri, kas ieņem vadošus amatus valsts budžeta iestādēs: kad sv. Pēteris savāks pie sevis. Latvijā nav ne sistēmas, kā rotē iestāžu vadītājus, nedz arī kādu noetikumu par to, līdz kādam vecumam šādus amatus var ieņemt. Teorētiski var tur trcināties ar vecuma marazmu un demenci, kā sirmais veikalai īpašnieks leģendārajā britu komēdijā "Are you being served".
 • 1
 • 0
Buks
B
Restaurators Muhameds uzrāva špicku un neskaļi noteica- allah akbar. Izrādās, nemaz nav jātriec ļotenes dvīņu torņos, lai tevi sadzirdētu visā pasaulē.
opā
o
Cilvēciskais faktors. Tā bija ugunsgrēkos restaurācijas vai nekvalitatīvu darbu dēļ Rigas pilī, Piņķu baznīcas tornī, Okupācijas muzejā, Gulbenes muzejā. Domāju ka šie nav vienīgie gadījumi. Žēl tikai, ka ierēdņi domā, ka katrai strādnieku kustībai spēs uzrakstīt administratīvo procesu...
Nejauciet kundze
N
Rietumeiropas vērtību zaudēšanu mēs pieredzam tā sauktajās "Latvijas prezidenta vēlēšanās". Šeit vienkārši nodega vēsturiska celtne. Tā gadās. Diemžēl.
Margarēta
M
Lāces k-dzes pašas izpratne par kultūras vērtībām aprobežojas ar to, ka maza glezna ir lēta, jo maza. Vismaz pēc tāda principa viņa vērtēja amatpersonām dāvinātās dāvanas, ko amatpersonas pēc termiņa beigām var atpirkt. Tādā veidā ar Lāces kundzes laipnu gādību daudzas bijušās augstākās amatpersonas ir lēti tikušas pie izcilām mākslas un kultūras vērtībām par mazu naudiņu. Vai Lāces k-dzes pašas vadītājā muzejā ir kārtība? Viss ir apdrošinātās, kā nākas? Tas, kas tiek uzdotas par oriģinālu, tiešām ir oriģināls? Ar ugunsdrošību un apsardzi viss kārtībā? Neviena glezna nekur nemētājas apkārt sen aizlienēta, par kuru sen aizmirsts?
Margarēta
M
Muzeji man neko nav nodarījuši. Bet tāda Lāce un viņai līdzīgas gan nodara Latvijas muzejiem gauži. Tie slīgst postmadomiskā pelēcībā, ir nepievilcīgi jauniešiem un bērniem, bet nu tādām Lācēm lai labāk, ka neviens nenāk un netraucē veģetēt direktores kabinetā un piehaltūrēt dažādās komisijās, kur iznesas neētiski vai pat apzog valsti (kā ar to aizejošo amatpersonu dāvanu vērtēšanu).
 • 0
 • 0
lapsiņa
l
Tāda sajūta, ka Jums ir ļoti nodarīts pāri. Nu ko tad muzeji Jums tik sliktu nodarījuši ?
 • 11
 • 8
Margarēta
M
Šādi gadījumi un reakcijas soctīklos parāda.... cik cilvēki mēdz būt stulbi. Kāds sakars šim ugunsgrēkam ar Rietumu vērtībām? Un kāpēc mēs tās stādām augstāk par vērtībām, kas gājušas un turpina iet bojā karos un nemieros Irākā, Sīrijā, Jemenā? Pret to, kas noslaucīts no zemes vienā vienīgā Bagdādē, Parīzes Dievmātes katedrāle ir sīka vienība. Tā pat pati par sevi kā arhitektūras piemineklis nav ne īpaši izcila, ne īpaši unikāla, par izcilu un tūristu pūļu nemitīgi ielenktu objektu to ir padarījusi būtībā popkultūra, kas dažādos veidos reproducējusi Viktora Igo romāna sižetu. Nomierināsimies un nerunāsim muļķības! Un pieskatīsim labāk, lai mūsu pašu vērtības nenodeg remontu izraisītos ugunsgrēkos un nesagrūst kopā ar brūkošajām un grūstošajām Latvijas muižām, pilīm, baznīcām, kapsētām...
lapsiņa
l
Žultainus cilvēkus arī nedrīkst likt par mākslas iestāžu vadītājiem. Cien. Margarēta - nu Jums nekas nespīd ne šajā, ne citus muzejos
 • 2
 • 0
Irlielāmērāticams>Margarēta
I
ka patiešām nekā sevišķa nav, nokvēpušās sienas rada ļoti drūmu iespaidu. Līksnas baznīca ir piecas reizes skaistāka un no iekšpuses - septiņas reizes majestātiskāka.
 • 11
 • 3
Dostojevskis
D
Latvijas muižas pilis, baznīcas un kapsētas...akurāt ir tās pašas Rietumu vērtības, izņemot pasakās minētās ezeros nogrimušās pilis, tipa tādas, kā Lielvārdē, ceļmalā... .
 • 9
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Rietumu vērtības, tās ir kristīgās vērtības. Visas konstrukcijas, kuras nav būvētas uz Klints... tās visas sabruks. Un brukšanas posts būs liels.
welkam!
w
http://www.leparisien.fr/faits-divers/ines-m-19-ans-la-meneuse-presumee-10-09-2016-6108609.php

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 1193

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kur skolēni, tur skolotāji?

Runājot par lielākajām problēmām izglītības jomā, kā pirmā nāk prātā politiķu visbiežāk pieminētā – mazās skolas lauku reģionos, kuras neesot racionāli uzturēt, jo skolēnu maz, attiecīgi arī nepiet...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē