Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pabalstu vietā – pakalpojumu apmaksu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
jurist
j
No 1.01.2006. personām ar 3. invaliditātes grupu pabalsts bija 45 lati, invalīdiem kopš bērnības – 75 lati. Pārrēķinot euro, iznāk attiecīgi 64,03 euro vispārējā gadījumā un 106,72 euro invalīdam kopš bērnības. Tāds pabalsta apmērs ir arī 2018. gada. Diemžēl divpadsmit gadu laikā, neraugoties uz dzīves dārdzības pieaugumu, šis pabalsts nav palielināta. Formula bija šāda: 45 lati jeb 50 procenti no tā laika minimālās algas (2006. gada – 90 lati jeb 128 euro). Pēc šīs formulas pabalsta apmēram šobrīd vajadzētu būt jau 215 euro (2019. gada minimāla alga 430 euro). Par 25 – 59% procentu darbspēju zudumu (3. invaliditātes grupu) tiek piešķirts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts 64,03 vai no bērnības 106,72 euro apmērā, kas nav tuvu invaliditātes pensijai.
mama
m
Моя дочь (28 лет )пожизненная инвалид с рождения 3. группы, больные обе руки, сама одеться не может, силы нету в руках, а государство даёт нищенскую пенсию. Если государство пожизненных инвалидов с рождения 3.группы не считает за инвалидов то пусть ликвидирует эту 3.группу. Льгот нету, лечение нету, пенсий нормальных нету, а человек работать не может и государство просит ещё копить на 3. пенсионнный уровень ! Обьясните смысл присвоения 3.группы у пожизненных инвалидов с рождения? Спасибо
Problēma
P
Interesants raksts. Un skatījums galīgi garām. Kāpēc bērns jākopj? Vai kundze vēlas lai viņu mājās kopj. Diezin vai. Bērnam ar smagiem traucējumiem (pārstāvot it kā lielas organizācijas, tomēr jāatceras, ka šie bērni nav slimi) ir jābūt sabiedrībā, viņam jānodrošina iespēja attīstīties iespēju robežās un katrs bērns var attīstīstīties. Rūpes par bērnu mājās, tad kad bērns ir atgriezies no skolas. Tomēr vēlams iedziļināties jautājumā, ja ir vēlme pāestāvēt kādu un ietekmēt valsts politiku.
d.
d
Un tas ka ar 2 grupas smagām diagnozēm nonāk pansionāta laikam ir labi jo tur ir finanšu slogs
Ekonomists
E
Valstij un sabiedrībai ir lētāk un vieglāk, ja cilvēks ar invaliditāti ir maksimāli integrēts sabiedrībā. Cilvēki ar invaliditāti var būt un ir noderīgi un vajadzīgi sabiedrībai. Bet vai šo būs spējīga izprast un mainīt labklājības ministre- to vēl laiks rādīs. Man ir 2. Grupa, esmu psihiatrijas pakalpojumu lietotājs, bet jau laikā kad bija invaliditāte sekmīgi tiku pie bērniem. Un uz to reizēm pat neizšķiras veseli, spēcīgi un veiksminieki. Ir ko padomāt.
 • 7
 • 0
d.
d
Iespējams ka latvietim dieva vietā ir liela alga un ja kāds grib darbu uz pusslodzi viņš to nespēj saprast .
d.
d
Zinu sievieti kas meklē darbu uz pusslodzi piemēram veikalos kur ļoti trūkst darbinieku ,bet uz pusslodzi neņem .
d.
d
Problēma diemžēl ir tur ,ka ja ģimenē ir invalīds var invalīds ar 2 grupu strādāt reāli uz pusslodzi bet darba devējs reāli sajūk prātā vai iedomājas nezko ja grib darbu uz pusslidzi tas pats ja invalīda kopējs grib darbu yz pusslidzi to nedod .
G
G
Kas tas par pizdec uz foto?
>G
&
Tas nav pi....,tā ir invalīde ar nesmuki nokrāsotiem matiem.
 • 4
 • 0
latvietis
l
Valsts socālais atbalsta dienests Liepājā Veidenbauma elā šodien kārtējo reizi pierādīja >ka viņš eksistē tikai lai šoferu meitiņas varētu saņemt naudiņu ...!
to Tas monstrs
t
Tu domā ,ka palīdzēs? Tev jau ir tāda pieredze,tu jau tā izmēģināji?
a13
a
Varētu jau pafiltrēt, kādus foto ieliek... Gan jau normālāku varēja atrast.
Saka jau,
S
ka cilvēka skaistums ir dvēselē,ne ģīmī.
 • 5
 • 3
Papriks
P
Kas tas par monstru tai bildē.Vai tas bērnu baidīšanai? Vai tā izskatās raganas?
to Tas monstrs
t
Un kas tevi,Kardašjanas dročītāj,viņā uzbudina?Uz ko skatoties tev ātrāk noiet?
 • 3
 • 4
to Ziva
t
Skaidrs.Savādāk es domāju,ka tā ir bērnu baidīšanas biedrības prezidente.
 • 8
 • 7
Ziva
Z
Tā ir organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāja,Eiropas foruma cilvēkiem ar invaliditāti ģenerālsekretāre Gunta Anča.
 • 11
 • 3
Tas monstrs
T
Ir kaada tiesnese, paarvietojas ratinkreeslaa. Ej padrochii uz kardasjanas bildi.
 • 6
 • 1
izskatās
i
Filmās varētu tēlot invalīdu mocītājas.
Mjā
M
Redzams,ka viens otrs Latvijas iedzīvotājs komentējot, parāda savu prāta invaliditāti.
 • 9
 • 4
Dūda
D
Visādas ekspertu grupas pļāpā par demogrāfiju, bet ikvienam ir skaidrs: valsts vecākus, īpaši vientuļos vai ar aprūpējamu bērniņu, iedzen nabadzībā... bail dzemdēt. Bet kas mums pensijas maksās? Kas strādās? Kamēr valsts neredzēs katru bērnu kā savu rūpi vai vismaz investīciju, nekas nemainīsies.
Dūdai
D
Velējums,lai visās ģimenēs dzimst veseli bērni! Dūda,nerunā par tavas pensijas maksāšanu,tas smagi slimais bērns nekad nevarēs strādāt un maksāt tavu pensiju. Vienai otrai topošai māmiņai vajag mazāk dzerstīties,pīpēt vai lietot zālīti,tad ariī bērnu invalīdu būs mazāk,kurus valstij uzturēt.
 • 7
 • 6
F
F
Vasksts sekretāri taukumūļu un krēslā pirdēji vuspār neko nedara un saņem 3000€ mēnesī.Katrs šāds parazītisks tārps kuru ir daudz nozog invalīdiem pensiju.Ja šo krēslā pirdēju armiju ar koku sūdainu izdzītu no siles un liktu pie darba tad vusuem invalīdiem varētu maksāt nevis 200 bet 500 eiro mēnesī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 1369

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kur skolēni, tur skolotāji?(6)

Runājot par lielākajām problēmām izglītības jomā, kā pirmā nāk prātā politiķu visbiežāk pieminētā – mazās skolas lauku reģionos, kuras neesot racionāli uzturēt, jo skolēnu maz, attiecīgi arī nepiet...

Krievijas aicināšana atpakaļ(10)

Pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona un Krievijas līdera Vladimira Putina tikšanās Makrons paziņoja, ka Maskava varētu tikt aicināta atkal pievienoties vadošo rietumvalstu klubam G7. Atbalstu...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē