Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Rinkēvičs: Latvija atbalsta atklātu politisko dialogu ar Turciju

Ceturtdien, 16. maijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) tikās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlitu Čavušolu, kurš Latvijā uzturējās oficiālā vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja Latvijas un Turcijas divpusējās attiecības, drošības politikas jautājumus, sadarbību NATO un starptautiskajās organizācijās, Eiropas Savienības (ES) un Turcijas attiecības, kā arī aktuālos starptautisko attiecību jautājumus.

Pārrunājot abu valstu dialogu, Rinkēvičs akcentēja Latvijas atbalstu atklātam politiskajam dialogam ar Turciju, jo Turcija ir nozīmīga sadarbības partnere Latvijai, NATO sabiedrotā un ES kandidātvalsts.

Rinkēvičs izteica vēlmi organizēt Latvijas – Turcijas Apvienotās ekonomikas un tirdzniecības komisijas pirmo sēdi, kas varētu notikt šī gada rudenī Rīgā.

Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu Turcijas pievienošanās sarunu turpināšanai ar ES, ja tiek izpildīti visi iestāšanās kritēriji. "Latvija atbalsta aktīvu Eiropas Savienības pievienošanās sarunu turpināšanu ar Turciju, ja tiks izpildīti visi kritēriji. Mēs ceram uz Eiropas Savienības-Turcijas vīzu liberalizācijas procesa noslēgšanu, tiklīdz visi nepieciešamie kritēriji būs izpildīti," sacīja Rinkēvičs.

Vienlaikus ministrs pozitīvi novērtēja ES –Turcijas sadarbību migrācijas vienošanās īstenošanā un Turcijas ieguldījumu bēgļu uzņemšanā un izmitināšanā. "Mēs augstu novērtējam Turcijas ieguldījumu, uzņemot četrus miljonus Sīrijas bēgļu, tādējādi samazinot nelegālās migrācijas plūsmas un sagraujot cilvēku kontrabandas tīklus. Eiropas Savienības – Turcijas sadarbība migrācijas jomā ir labs piemērs kopēju izaicinājumu pārvarēšanai. Tas apliecina, ka Bēgļu atbalsta mehānisms dod rezultātus," pauda Rinkēvičs.

Runājot par Kipras apvienošanas jautājuma risināšanu, ministrs pauda nostāju, ka situācijas eskalācija nav neviena interesēs. Tādējādi Latvija aicina Turciju aktīvi atbalstīt Kipras sarunu procesu, lai panāktu visiem pieņemamu risinājumu.

Ministri pārrunāja arī sadarbību NATO un drošības politikas jautājumus. Rinkēvičs apliecināja, ka Turcija ir svarīgs NATO sabiedrotais, kas atbild uz kopējiem alianses izaicinājumiem no dienvidiem un austrumiem un Turcija ir nozīmīgs partneris cīņā pret starptautisko terorismu. Ir jāturpina stiprināt NATO atturēšanas un aizsardzības spējas, ieviešot Briseles samita lēmumus, lai palielinātu alianses gatavību. Ministrs pauda pārliecību, ka NATO līderu sanāksmei Londonā šī gada decembrī kā galvenā prioritāte būs sabiedroto vienotības un transatlantiskās saites stiprināšana.

Top komentāri

Rudis
R
Rinka, neples palkalu Turcijas del, lai Turcija savienojas ar Krievijas savienibu, jo tie labak sader. Turcija nekad nebus ES dalibvalst, tapec Rinka nevajag bezjedzigi plerkstet, bet stradat, piemeram, panakt ES, lai Latvijas zemniekiem butu lidzvertigas subsidiju maksajumi kado tie ir Vacija, Francijas, Belgijas, Zviedrijas, Danijas...zemniekiem.
Def
D
Stulbais rinka! turcija nav ,nekad nav bijusi un nebus eiropejiska valsts!!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tikai bez panikas!(2)

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka viena daļa mūsu sabiedrības dzīvo no vienas masu histērijas līdz nākamajai, savukārt cita sabiedrības daļa ir tā pagurusi no apkārt notiekošajām histērijām, ka vie...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē