Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šodien faktiski veicam brīvprātīgu pašiznīcināšanos. Saruna ar demogrāfu Ilmāru Mežu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
AIZVERATIES SŪDA PATRIĶI
A
DARBS, DZĪVOKLĪTIS UN RĒĶINU APMAKSA..VISS KAS JĀZINA SŪDA PATRIOTAM..JA NEPATĪK LASIES UZ ĪRIJU...ES VISPĀR ATŅMETU BALSS TIESĪBAS 90% ..TE VĒL IR PĀRĀK DAUDZ SMIRDUĻU , TAISNĪBAS MEKLĒTĀJU
bet
b
tie visi tak te iebrauca CCCP okupācijas laikā....
 • 7
 • 7
apcerei
a
Cinemaxx -"Wish Man" (biogrāfija)2019.
>apcerei
&
Kas ir Cinemax un kas ir tas Wish Man?
 • 1
 • 0
pletīzera atbilde
p
mīnusiņu gēniem: kaut filma ir sadzīviskā tēlojumā, tās paustā doma (veidota no realitātes) ... nāve, atdzimšana, apjēgšana ...spēj stiprināt dvēseli un ķermeni - tiem, kuri nedzīvo tikai naudas transā
 • 3
 • 0
ērce
ē
Piekrītu, ka valsts pienācīgi neatbalsta daudzbērnu ģimenes.
AIZVERATIES SŪDA PATRIĶI
A
SOCIĀLISMS BEIDZĀS 1991..AIZVERIES SMIRDULI...STRĀDĀ, UN LAICĪGI APMAKSĀ SANU HRUŠČOVKU..
 • 0
 • 12
Secinājums
S
Prezidents mums ir vecs, attiecīgi šī nav vina nosauktā prioritāte, diemžēl....
>Secinājums
&
ka te sagribējas citu vietas, lai ar pats esi mazspējīgs....
 • 3
 • 5
P
P
Kas jums to liek veicināt?
biedri Mežs:
b
kaut kā neredzu ne Jūsu, ne citu komentētāji aktivitātes cīņā par šī jautājuma atrisināšanu....Tik vien ir kā raksti un komenti.
 • 2
 • 7
G>P
G
Jūs paši-vēlētāji un komentāji!
 • 2
 • 1
Alla Borisovna
A
Pēc Ziemeļu kara, 18.gadsimta vidū, lieli Latvijas novadi bija palikuši pavisam bez cilvēkiem, bet, paskat, pusotra gadsimta laikā zeme atkal piepildījās. Turklāt nevar teikt, ka tad latviešiem dzīve bija vieglāka, nekā tagad. Kas demogrāfaprāt ir tas faktors, kas liek viņam būt tik pesimistiskam?
rūgtā patiesība
r
Īstenībā, ja grib panākt demogrāfijas uzlabojumus, ir jāsāk no otra gala: ar pensijām, lai jauniem cilvēkiem nav daļa savu ienākumu jāatdod maznodrošinātiem veciem vecākiem vai vecvecākiem (kā tas diemžēl Latvijā ir), ar paliatīvo aprūpi, lai nav visai ģimenei jāiekrīt Izmisuma zonā un jākopj smagi saslimis tuvinieks (vēzis, insults) vai jāmaksā Latvijas apstākļos vidējam cilvēkam nepaceļas summas par daudzmaz normālu aprūpes iestādi. Tie ir faktori, kuru dēļ ļoti daudzi atsakās no vēl kāda bērna. Tad nāk ienākumi - algas, peļņa no mazās un vidējās uzņēmējdarbības. Ja tu atver mazu kafejnīciņu un tev visu mazo peļņu aprij nodokļi, cik daudz bērnu tu vari atļauties? Atstājiet mazos ģimenes uzņēmumus savā vaļā. Pietiek, ka viņi paši var sevi un savus bērnus pabarot. Nevajag viņus izģērbt plikus un turēt stresā, ka kuru katru brīdi pie viņiem klauvēs. Daudzi uzņēmīgi cilvēki nonāk parādos un ar bērniem emigrē. Un tikai tad pabalsti.
Andrejs L.
A
Mans viedoklis ir tāds kā visām tautām daudzu tūkstošu gadu laikā: vecāki mani izaudzinājuši, manī ielikuši ne tikai daudz naudas, bet vēl vairāk savu sirdi un mīlestību! Un uzturot viņus vecumdienās, es viņiem varēšu atdot tikai mazu daļiņu no manī ieliktā! Un tam nav nekāda sakara ne ar kādām valdībām, ne ar kādiem tur zagļiem! Nevaru iedomāties ka maniem vai sievas vecākiem būtu jādzīvo par lielu vai mazu pensiju! Pensija domāta lai mazbērniem nopirktu konfektes, aizietu ar bērnības draudzenēm uz kafejnīcu, nu var nomaksāt kādu komunālo maksājumu! Bet ja esi savu dzīvi veltījis tikai sev, savām iegribām vai kā tagad moderni: "beby fre ", tad nav ko žēloties un vainu likt uz visādām valdībām! Tas pats kad bērni aglijās pelna pensiju angļu pensionāriem, bet savi vecīši jāuztur Latvijā dzīvojošiem! Katrs dabū pēc nopelniem: kas strādā un maksā sociālo pensiju, kas tikai defi vaimanā un meklē vainu savā mazspējībā, tas arī varēs turpināt vaimanāt visu savu mūžu!
 • 16
 • 11
rūgtā patiesība
r
+, protams, bērnudārzi, kas ir patiešām bērnu pieskatīšanas un izglītošanas iestādes, nevis vecāku dancināšanas un naudas izspiešanas iestādes (sametiet fondu naudas, sametiet audzinātājām jubilejās, ejiet un sadabūjiet kastaņus uz rītdienu, bet pogas vajadzēja jau vakardien, parīt vajag masku, bet pēc nedēļas nāks fotogrāfs, sagatavojiet skaidru naudu par nekvalitatīviem mēsliem ar jūsu bērna foto); + veselības aprūpe bērniem patiešām bez maksas un bez rindām (sorry, bet tai pašā Olīvu mājā ir Rietumeiropas cenas), kuras apzinīgi vecāki, kas uztraucas par bērnu veselību un nevēlas ielaist problēmas, maksā; + nodokļu atlaides, lai stimulētu laist pasaulē bērnus kārtīgas ģimenes ar darbu vai uzņēmējdarbību, jo pabalsti stimulē gk. vairoties deģenerātus; + valsts/pašvaldību apmaksātas nometnes skolēnu brīvlaikos, kas ir pieejamas visiem, kam vajag, jo ne katra ģimene ar sākumskolas vecuma bērniem var nosegt 4 mēnešus brīvlaiku gadā un ne katrs var ņemt bērnus uz darbu.
 • 15
 • 2
Smējējs
S
Bērnu dzimšana ir sociālā atražošanās, jo bērni iet dzīvē ar ģimenē gūtām svarīgām atziņām, priekšstatiem par dzīves jēgu, motivāciju un ģimenē gūtām vērtībām. Svarīgs ir arī komunikācijas stils, kuru bērns iemācās ģimenē - dzīvē viņš tālāk būs līderis vai apzinīgs izpildītājs, bet varbūt iemācīsies būt kluss kaktā tupētājs... Katrs sociālais slānis atražo sevi - mantīgajiem ir daudz bērnu, jo ir iespēja uzturēt veselību, ir iespēja izmantot algotus kalpotājus bērnu aprūpē. Vidusslānim ir mazāk bērnu, nekā pašiem gribētos, jo grūti Latvijā noturēties vidusslānī - bērni velk uz leju karjerā un ienākumos, jo nauda nāk sūrā darbā, pēc kura neatliek daudz spēka un laika 2-3 un vairāk bērnu audzināšanai. Bērni un darbs apēd veselību - ar gadiem to jūt, bet jaunībā to nojauš intuitīvi. Un visbeidzot maznodrošinātie - tie paši sevi aktīvi atražo, maz domājot par bērnu turpmāko dzīves kvalitāti (kas tā tāda?). Latvijā izmirst un aizbrauc vidusslānis. Kurus tas uztrauc? Mantīgos? Trūcīgos?
P
P
Nevienu!
 • 5
 • 1
Manuprāt
M
Diemžēl mirstība ņem pārsvaru arī tādu faktu dēļ kā nelaimes gadījumi, piemēram, ļoti daudz jaunu cilvēku iet bojā noslīkstot, autoavārijās, arī ugunsgrēkos, nodzeras, pārdozē narkotikas, izdara pašnāvības u.c. Varbūt vairāk vajag padomāt, kā saglabāt tos jaunos cilvēkus, kas jau mums ir. Jauniešiem (un ne tikai) būtu jāizturas atbildīgāk pret savu dzīvību un veselību.
Pareizaissecinājums
P
Latvieši vairojas tikai "par spīti ienaidniekam". Dodiet mums ienaidnieku!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Likvidējiet pensiju sistēmu... un būs jums bērni!
Latgalīts
L
Pasaulē ir tā- jo bagātāka valsts, lielāki pabalsti, jo mazāk dzimst bērnu. Bērni turīgajās valstīs nav vajadzīgi- tie taču nenes peļņu. Latvijā kara laikā dzima divreiz vairāk bērnu nekā tagad. Secinājums- vajadzīgs karš, lai dzimtu vairāk bērnu.
Līvs
L
Mums tak Parādnieka kungs cīnās vaigu sviedros, lai veicinātu dzimstību!
jautājums Ilmāram
j
Cik tev bērnu ?
 • 2
 • 4
P
P
Riktīgs vecis-nemuld pa tukšo,bet dara.
 • 3
 • 1
Lāsma
L
Atbalsts ģimenēm no valsts ir vajadzīgs, bet, vai tikai atbalsta dēļ mēs veidojam ģimenes un radām pēcnācējus. Tā arī, spējam kāpt pāri savam ego, lai pie mazākām domstarpībām neskrietu katrs uz savu pusi?
KB
K
Negatīva demogrāfija Latvijā ir nevis pēdējos 30 - visus 70 ! Vienkārši , līdz 80 gadu beigām to kompensēja migrācija no lielās un varenās ... Skumji , bet šī ir Eiropas ( un ne tikai Eiropas ) realitāte .
AIZVERATIES SŪDA PATRIĶI
A
PAREIZI SAKI...UN JUS PAREJIES SMIRDUĻI AIZVERATIES
 • 0
 • 9

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē