Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija
"Jāatzīst, zinātnes finansējums, tas, uz kā dzīvo zinātnieki bez projektiem, ir tik simbolisks... Es pati esmu vadošā pētniece institūtā, man ir 0,25 slodzes bez projektiem, naudas izteiksmē tie ir 130 eiro. Tad par ko mēs varam runāt?"

Šuplinska: Jāmainās gan sistēmai, gan tās dalībniekiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
JanisT
J
Pareizi - visus skolotājus atlaist un pieņemt darbā sēņu lasīšanas ekspertus (tirgus pieprasa sēņu lasītājus, ko bez atlīdzības varētu paverdzināt)
P
P
Jau Rainis kaut ko teica par mainisanos,bet lidz pat sodienai nakas parverties un ta peksni,ar vienu lozungu viss ies ka smerets.
una
u
Jāmainās dalībniekiem- jauks virsraksts! Liekas, ka jālikvidē ne tikai mazās skolas, bet visas, skolotājus jāatlaiž, bet bērnus jāieved no citurienes- tie arī ir dalībnieki. Un tad sāksies leiputrija. Vai par cilvēkiem un viņu konkrētajām vajadzībām arī kāds domā? Nemitīgi ārpus lielām pilsētām cilvēkiem tiek sagādātas grūtības, postītas dzīves, jo skolu dēļ jāmeklē citas darba un dzīves vietas, jāuzņemas papildus grūtības, nogādājot bērnus uz skolu, bērni tiek apdraudēti, pavisam mazi ceļojot tālu, neizguļoties. Kam tas interesē?
latvietis
l
Varbūt drīzumā pārcelsim visus skolniekus uz Rīgu un laukos skolas vispār likvidēsim?
 • 15
 • 0
es
e
Var just, ka ministrei nav sajēgas par skolotāja darba laika uzbūvi. Nav skolotājam nepilna darba laika. Ir tik, cik pēc tarifikācijas viņam tiek apmaksātas. Tās parasti nav 40 darba stundas, bet var būt pat tikai 20 vai vēl mazāk. Tad arī skolotājam nav jābūt darba vietā. Bez tam labošana, gatavošanās utt. var notikt mājās vai arī bibliotēkā, jo skolā nav katram skolotājam iekārtots darba kabinets.
Alla Borisovna
A
Man bija sadarbība ar Šuplinskas kundzes vadīto ministriju; jāatzīst - tur valda tāds bardaks, ka pozitīvi pārsteidz jau tas, ka Latvijā vispār ir kaut kāda izglītības sistēma. Manuprāt, viņi ir pārreformējušies - organizē nebeidzamas reformas jau kopš neatkarības atjaunošanas. Tā jau cilvēki jauki, bet lēmumu pieņemšanas ķēde ir neskaidri haotiska.
skolmeistars
s
ir ejams tikai viens ceļš, visiem bērniem tikai viena skola un tā ir ar valsts valodu , beidziet slapstīties, krievvalodīgas skolas , tas ir trieciens valsts attīstība. Bez žēlastības tā nabas saite ar krieviju ir jāpārcērt. Lai tas kungs uz to mums palīdz , jo neviena valdība līdz šim neko valsts labā nav darījusi.
Pravietisnejaukais
P
Skolmeistars varētu zināt, kā pareizi jāraksta "Tas Kungs"... .
 • 0
 • 0
Vecsčekists
V
Nav brīnums, ka CCCP vajadzībām kalpojusī zinātnieku masa ir apjukusi un nelaimīga.
P
P
Jopcik,beidziet lozungot un mainieties;kas jims(zinu} liedz?
goijs
g
novirzit mācīties šādās izglītības programmās: ... garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (kods: 2105911)
skolotāja
s
Pats galvenais - izglītoti, radoši, nepārslogoti pedagogi. Un radošumu nevar uzlikt par pienākumu ar likumu. Radošuma netrūkst arī tagad, nevajag mānīt tautu un diskreditēt pedagogus. Lai vecos nomainītu uz jaunajiem, spējīgajiem, ierosinu, kā Austrijā un Vācijā, pedagogiem iespēju iet pensijā ar 55 gadiem, saglabājot 80% mēnešalgas. Tad būs tik daudz brīvas vietas jaunajiem un radošajiem, ka visi būs laimīgi.
Jānis Freibergs
Jums algas jāsamazina,par cik gandrīz 300 skolēnu nav nolikuši valsts noteiktos centralizētos eksāmenus. 2019 gadā.
 • 1
 • 5
ilze
i
šodien vienā portālā ir raksts ar mediķiem,kas ari strādā at virs pensijas vecuma-domāju tāpēc ,ka pensijas mazas.,varbūt tos arī palaist pensijā ar 80 algas
 • 6
 • 2
Enģeļa viesis
E
Pilnīgi piekrītu te vienam vīriešu orgāna rakstošam tēlam. Lai sistēma mainītos ir jābūt izmaiņai domāšana, jāmainās kadriem un jābūt resursam vai spiedīgai vajadzībai mainīties. Tiem kam ir resursi uzburbst no naudas- varas, bet nemainās, jo ir tie paši vecie slimie komunistu vēži un ir inficējusi savus bērnus un mazbērnus. Čekisti karogus met, bet tikumu ne!
P
P
Paldies par pagodinājumu;esmu lepns par sevi un savu vīrieša orgānu.Veiksmi grūtajā zemes ciemiņa trešās dzimtes orgānismā.
 • 1
 • 2
Penis
P
Karteja tuksdirseja......cik ilgi vel, pec 30 gadu genocida pret latviesu tautu, Latvijas valsts amatos turpinas sedet tuksdirseji suplinskas, vinkeles, pabriki, gerhardi.........?r
P
P
Muzibu un tris dienas.
 • 0
 • 0
Krējums Saldais
K
Kā veicas ar štatu samazināšanu? Ministrijai riņķī vesels lērums visādu iestāžu, kad tās tiks likvidētas? Paldues!
sisenis
s
Nesatraucieties, pēc 4 gadiem parādīsies vēl jauni veidojumi(biroji un tml.), jo nepārvēlētie deputāti taču neies strādāt ražošanā vai kur citur. Tiem atkal būs vajadzīgas siltas vietiņas, kur pavadīt laiku, neko nedarot.
 • 9
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai jauns skaidrās naudas "uznāciens"?(5)

Latvijas neiekļūšana bēdīgas finanšu reputācijas valstu "pelēkajā sarakstā" noteikti vērtējama pozitīvi un varam atviegloti uzelpot par to, ka, iepriekš nespējot tikt galā ar naudas atmazg...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē