Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus


SestDienas salons

Izaicinājums demokrātijas sistēmai © DIENA(22)

Palielinās autoritārisma risks, turpinoties šādai tendencei, – izvērtējot 13. Saeimas vēlēšanu statistiku, brīdina vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas rektors un vadošais pētnieks, asociētais profesors Gatis Krūmiņš un atgādina, ka pagājušā gadsimta 20. gados Latvijas Republikas pirmo Saeimu vēlēšanās piedalījās ap 80 procentiem vēlētāju. Tajā pašā laikā vēlēšanu rezultātus par sliktiem Krūmiņš nesauc, tikai iesaka ņemt vērā, ka eksperimentiem, kas gan garantētu ilgu politisko šovu, bet kavētu nepieciešamās reformas, Latvijai nav laika.

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Serebreņņikova arests. Neatkarīga prāta bīstamība

Šā gada 11. septembris, Maskava. "Jūsu godība, cilvēkam, kurš nav pastrādājis noziegumu, nebūtu jāatrodas mājas arestā. Tas ir acīmredzami," apsūdzētais Maskavas pilsētas tiesas zālē – 49 gadus vecais teātra un kino režisors Kirils Serebreņņikovs – atgādināja, ka nu jau vairāk nekā gadu atrodas savā dzīvoklī. Viņa paša vārdiem sakot – lielākais sods, ko Krievijas tiesu vara var piespriest, ir atņemt iespēju viņam strādāt.

Vairāk PasaulePolitika

Vairāk Politika

Latvijai vajag

Latvijai vajag: Vēlētājus © DIENA(1)

1200 kilometru reiz divi un ap 200 eiro – tāda īsumā ir Armanda Straujas 13. Saeimas vēlēšanu bilance. Viņš jau kopš 2007. gada pārsvarā dzīvo Šanhajā, taču līdz šim nav izlaidis nevienas Saeimas vēlēšanas, un arī nule kā notikušās nevarēja būt izņēmums. Tās taču ir simtgades vēlēšanas!

Tuvplānā

Mūzika man ir dzīves nepieciešamība. Saruna ar Andri Nelsonu © DIENA(17)

Pēc sešu gadu pārtraukuma dzimtajā Latvijā atkal uzstāsies mūsu pasaulslavenais diriģents Andris Nelsons. Latvija ir iekļauta Eiropas turnejā, kurā diriģents šomēnes dodas kopā ar vienu no pasaulē vecākajiem un izcilākajiem mūziķu kolektīviem – Leipcigas Gewandhaus orķestri, kura mākslinieciskā vadītāja amatā viņš stājās šā gada februārī.

Vairāk Tuvplānā


SESTDIENAS RECEPTES

In memoriam

Vairāk In memoriam


Pieredze


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi