Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Citi

Neretnieks aizvada pirmo pasaules čempionāta kvalifikāciju

Konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Valour Herningā, Dānijā veiksmīgi aizvadījuši pirmo ECCO FEI pasaules čempionāta kvalifikāciju. Latvijas duets pēc pirmās dienas ieguva 4.83 punktus un saglabā labas izredzes cīnīties par augstāku vietu čempionāta turpinājumā. Šobrīd Neretnieks ierindojas 50-tajā pozīcijā.

Uzbekistāna un Ukraina triumfē pasaules šaha olimpiādē © DIENA

Otrdien Indijas pilsētā Čennai noslēdzās pasaules šaha olimpiāde, kurā valstu izlases sacentās par stiprākās godu. Lai arī šahs ir olimpiskais sporta veids, tradicionālajās olimpiskajās spēlēs tas nav pārstāvēts, tāpēc šahistiem ir sava olimpiāde, kas notiek reizi divos gados, jo šis sporta veids pieejams gan ziemā, gan vasarā.

Jātnieks Neretnieks gatavs startam pasaules čempionātā

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar savu olimpisko partneri Valūru ieradušies Herningā, Dānijā, lai startētu ECCO FEI World Championships. Vakar visi Pasaules čempionātam pieteiktie konkūra zirgi piedalījās obligātajā veterinārajā izvadē, Valūrs pirmo veterināro izvadi izgāja veiksmīgi un ir pielaists startiem. Šodien sportisti pirmo reizi aizvadīs lekšanas treniņu galvenajā arēnā.

Šahisti salst Indijas olimpiādē © DIENA

Pirms olimpiādes sākuma varēja likties, ka šahisti Indijā izcepsies, tomēr noticis pretējais. Organizatori tik centīgi izvietojuši gaisa kondicionierus spēļu zālēs, ka daudzi šahisti salst. Latvijas sieviešu izlases dalībniece Laura Rogule bija spiesta pat uzvilkt ar gudru ziņu līdzi paņemto šalli. Uz Indiju, saprotams, ir jāņem līdzi šalle, to zina katrs latvietis, jo caurvēja briesmas var pārsteigt nesagatavotu.

Indijā sākas Pasaules šaha olimpiāde © DIENA

Šahistiem ir savas olimpiskās spēles - reizi divos gados pasaules valstu šaha izlases sabrauc vienuviet un noskaidro čempionu. Gandrīz divi tūkstoši šahistu sasēžas viens otram pretim, vienas valsts četriem šahistiem sacenšoties ar citas valsts četrinieku. Četru partiju garā mačā triumfē tā komanda, kurai izdodas uzvarēt par vienu partiju vairāk kā otrai komandai.

FOTO: Ar skeitbordistu lēcienu pāri robežsargam uz Latvijas-Igaunijas robežas atklāta ekstrēmo sporta veidu izstāde

26. jūlijā uz Valkas-Valgas robežas lielākais sporta muzejs Baltijā - Igaunijas Sporta un olimpiskais muzejs - atklāja ekstrēmo sporta veidu izstādi, Latvijas un Igaunijas skeitbordistiem Madaram Apsem un Romario Sīmersam pārlecot pāri robežsargam un robežas būdiņai 3 metru augstumā. Jaunajā izstādē X-FAKTOR iespējams ne tikai iepazīt, bet arī drošā veidā izmēģināt dažādus ekstrēmos sporta veidus.