Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tehnoloģijas

IT zināšanās pirmā nepieciešamība

Lai gan Eiropas Savienībā absolventu skaits zinātnes, tehnoloģiju un matemātikas (STEM) specialitātēs ir audzis, pētījumi rāda, ka gandrīz pusei eiropiešu trūkst digitālo pamatprasmju. Tajā pašā laikā cilvēki, kuri spēj strādāt ar tehnoloģijām, turklāt ir ar attīstītu eksakto un algoritmisko domāšanu, darba devējiem nepieciešami arvien vairāk.

Ford joprojām domā pārvietot daļu ražošanas uz Meksiku

ASV autobūves kompānija Ford Motor Co. joprojām plāno pārvietot daļu ražošanas uz Meksiku, neskatoties uz Donalda Trampa ievēlēšanu Savienoto Valstu prezidenta amatā, kurš šādu ieceri nosodījis un draudējis noteikt apjomīgas nodevas automašīnu importam.

LMT sāk mājas viedtelevīzijas tirdzniecību

Telekomunikāciju operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) noslēdzis LMT mājas viedtelevīzijas testus un šodien sāks tās tirdzniecību, aģentūrai LETA sacīja LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Pētījums: Uzņēmumu IT drošību bieži apdraud nozaudētas ierīces

Uzņēmumu informācijas tehnoloģiju (IT) drošību visbiežāk apdraud dažāda no ārpuses nākoša ļaunprogrammatūra, kā arī neapdomīga darbinieku rīcība un nozaudētas ierīces, liecina virtuālās vides drošības risinājumu izstrādātāja Kaspersky Lab veikts pētījums.

Vācija rosina visā ES līdz 2030. gadam aizliegt ar degvielu darbināmus auto © DIENA(58)

Vācijas Bundesrātē nobalsots par rosinājumu Eiropas Komisijai noteikt, ka 2030. gadā Eiropas Savienībā (ES) vairs apritē nebūtu automašīnu ar iekšdedzes dzinējiem, ko darbina ar benzīnu vai dīzeļdegvielu, vēsta ārvalstu mediji.Šis balsojums pašlaik nav saistošs, tomēr tiek uzskatīts par spēcīgu signālu Eiropas vides un transporta politikas jomā, ņemot vērā arī to, ka pašā Vācijā auto industrija ir viens no galvenajiem ekonomikas spēlētājiem.

Mediji: Samsung aptur Galaxy Note 7 ražošanu

Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums Samsung Electronics apturējis viedtālruņu Galaxy Note 7 ražošanu, atsaucoties uz anonīmu amatpersonu, pirmdien ziņoja aģentūra Yonhap.

LNT: Apmācīs pirmo balto hakeru paaudzi Latvijā(81)

Aizsardzības ministrija (AM) apmācīs pirmo “balto” hakeru paaudzi Latvijā - no nākamā gada vairākās Latvijas skolās plānots ieviest fakultatīvas informācijas tehnoloģiju (IT) nodarbības, kurās jauniešus apmācīs kiberdrošības jautājumos, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas Sešos.