Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -3 °C
Sniega pārslas
Svētdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Tehnoloģijas

LMT iegūst 5G frekvences

Pirmdien Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ieguvis divas 5G frekvenču joslas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) rīkotajā izsolē. Tas ļaus LMT turpināt 5G attīstību, un kopā ar tīkla tehnoloģiju ražotāju Nokia būt starp pirmajiem pasaulē 5G ieviešanā, portālu Diena.lv informēja LMT.

TIEŠRAIDE: BiSMART biznesa tehnoloģiju forums

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā ceturtdien, 23. novembrī, no plkst. 9.30 tiešraidē vērot BiSMART gada noslēdzošo pasākumu – BiSMART forumu 2017 - ietekmīgāko pasākumu biznesa tehnoloģiju jomā, kas pulcē vairāk nekā 400 Latvijas progresīvāko uzņēmumu pārstāvjus.

Eksperti: Pirms svētkiem un akcijām aktivizējas mobilo lietotņu krāpnieki

Šajā nedēļas nogalē gaidāmā izpārdošanas akcija Melnā piektdiena, līdzīgi kā tradicionālās Ziemassvētku atlaides, vilina pircējus ar pievilcīgām atlaidēm ne vien dažādās tirdzniecības vietās, bet arī internetā. Lai gan iepirkšanās internetā sniedz daudz priekšrocību, tā vienlaikus palielina risku kļūt par kibernoziedznieku upuri, tāpēc telekomunikācijas uzņēmums Bite un kiberdrošības eksperti iesaka, kā novērtēt mobilo aplikāciju uzticamību.

Tiešraide: LMT tehnoloģiju diena

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 17. novembrī no plkst. 10.00 tiešraidē vērot LMT tehnoloģiju dienu ar aktuālāko tehnoloģiju jaunumu apskatu.

ZeKurbulis video: vai nākotnē fūres vadīs roboti?(2)

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina noskatīties jaunāko ātruma un piedzīvojumu raidījuma ZeKurbulis epizodi. Šoreiz ZeKurbulis studijā viesojas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors, robotikas kustības attīstītājs Agris Ņikitenko un reklāmas speciālists Edgars Skulte.

Tehnoloģiju gigants Alphabet Toronto būvēs "nākotnes pilsētu" © DIENA(1)

Alphabet, kuras meitas uzņēmums ir arī IT milzis Google, Kanādas visapdzīvotākajā pilsētā Toronto būvēs "digitālo pilsētu", kas funkcionēs kā sava veida izmēģinājumu "poligons" urbānajai videi paredzētajām modernajām tehnoloģijām, vēsta Financial Times. Tas būšot pirmais šāda veida projekts pasaulē, un to realizēs vēl viena Alphabet meitaskompānija Sidewalk Labs.

Tesla atsauc 11 000 Model X automašīnu(1)

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums Tesla Motors ceturtdien paziņoja, ka visā pasaulē atsauc 11 000 vieglo apvidus automašīnu Model X, jo to aizmugures sēdekļi avārijas brīdī var pavirzīties uz priekšu.

Twitter izmēģina 280 zīmju ierakstu formātu © DIENA

Mikroblogošanas vietne Twitter nelielai lietotāju grupai uz izmēģinājuma laiku piešķīrusi iespēju veikt garākus ierakstus. Proti, kopš Twitter ieviešanas viena ieraksta zīmju limits bija 140, bet nu atsevišķi lietotāji var veikt 280 zīmju garus ierakstus, vēsta BBC.

Apple laiž klajā trīs jaunus iPhone(3)

ASV tehnoloģiju kompānija Apple otrdien nāca klajā ar trim jauniem viedtālruņu iPhone modeļiem - iPhone 8, iPhone 8 Plus un iPhone X, no kuriem pēdējais tika nosaukts par "lielāko soli uz priekšu" kopš pirmā iPhone izlaišanas pirms 10 gadiem.

Valdība atbalsta vienotas platformas izstrādi valsts iestāžu tīmekļvietnēm

Valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu vienotās platformas projekta mērķis ir izstrādāt vienotu, centralizētu tīmekļvietņu pārvaldības risinājumu. Projekta idejas pamatā ir radīt ērti lietojamas iestāžu mājaslapas, kas veidotas pēc vienotiem pamatprincipiem, piedāvājot lietotājiem atpazīstamu vidi un funkcionalitāti, portālu Diena.lv informēja Valsts kancelejā.