Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tehnoloģijas

Valdība atbalsta vienotas platformas izstrādi valsts iestāžu tīmekļvietnēm

Valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu vienotās platformas projekta mērķis ir izstrādāt vienotu, centralizētu tīmekļvietņu pārvaldības risinājumu. Projekta idejas pamatā ir radīt ērti lietojamas iestāžu mājaslapas, kas veidotas pēc vienotiem pamatprincipiem, piedāvājot lietotājiem atpazīstamu vidi un funkcionalitāti, portālu Diena.lv informēja Valsts kancelejā.

98% maksājumu eiro zonā nākotnē notiks dažās sekundēs

Šobrīd ātrie maksājumi SEB bankas klientiem pieejami savas bankas ietvaros, tie tiek izpildīti nekavējoties. Tie šobrīd ir vairāk nekā 60% no visiem klientu veiktajiem maksājumiem. Savukārt, pēc SEB bankas pievienošanas Eiro banku asociācijas* Ātro maksājumu klīringa sistēmai (EBA Clearing), paradīsies iespēja tikpat ātri pārskaitīt naudu arī citu banku klientiem eirozonā, portālam Diena.lv pavēstīja SEB bankas pārstāvji.

Par baterijām, pikseļiem un viedtālruņiem - mobilo iekārtu mīti

Tehnoloģijas mūsdienās attīstās tik strauji, ka dažkārt ir grūti izsekot visām niansēm un kliedēt aizspriedumus, tāpēc rodas mīti un urbānās leģendas. Mobilo operatora BITE tehnoloģiju eksperti atspēko dažus populārākos tehnoloģiju mītus, ar kuriem ikdienā sastopas visbiežāk.

Hakeri, uzlaužot automazgātuves, var kaitēt arī cilvēkiem(1)

Šķiet, nav viedierīču, kas kaut reizi nebūtu uzlauztas, tomēr visu laiku atklājas arvien jaunas un jaunas viedlietas, kuras, izrādās, arī var uzlauzt. Gandrīz katrā konferencē Black Hat runātāji pastāsta par visneiedomājamākajām ierīcēm, kam nav paveicies un tās ir nonākušas viņu rokās. Kaspersky Lab eksperti informē par interesantākajiem un vienlaikus arī satraucošākajiem atklājumiem.

Ieteikumi viedierīču izmantošanai ģimenes lokā

Vasaras pēdējais mēnesis ir pienācis pavisam nemanot, biedrība Esi brīvs! aicina bērnu vecākus atlikušajā vasaras daļā produktīvi pavadīt laiku ar bērniem pirms mācību gada sākuma. Laika apstākļu dēļ nākas palikt mājās un visbiežāk bērni kā laika kavēkli izvēlas viedierīces, Esi brīvs! vēlās sniegt dažus padomus, kā efektīvāk izmantot viedierīces, lai mazinātu ar to lietošanu saistītos riskus.

Apple piegādātājs Foxconn atvērs rūpnīcu ASV © DIENA

Taivānas kompānija Foxconn, kas ir viens no svarīgākajiem Apple partneriem viedtālruņu iPhone ražošanā, plāno būvēt ražotni ASV, tomēr tas nenozīmē šo ierīču izveidi pilnībā pārcelt uz šo kontinentu, vēsta ārvalstu mediji.

BITE ieteikumi mobilo sakaru lietošanai ārzemēs

Jau vairāk nekā mēnesi mobilo sakaru lietotājiem ir iespēja novērtēt vienotā Eiropas Savienības regulējuma priekšrocības, lietojot mobilo sakaru pakalpojumus Eiropā tāpat kā mājās – bez papildu maksas. Mobilo sakaru operators, BITE iesaka pievērst uzmanību trim būtiskām niansēm, kas ļaus uzlabot mobilo sakaru lietošanas pieredzi, atrodoties viesabonēšanā.

Spotify abonentu skaits - jau 60 miljoni

Zviedrijas kompānija Spotify pirmdien paziņoja, ka tai tagad ir 60 miljoni maksas abonentu, palielinot kompānijas vadošo lomu strauji augošajā mūzikas straumēšanas pakalpojumu nozarē.

Uz SKS devušies trīs astronauti(2)

No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā piektdien uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) devies Krievijas kosmosa kuģis Sojuz ar ASV astronautu Rendiju Bresniku, Krievijas kosmonautu Sergeju Rjazanski un Itālijas astronautu Paolo Nespoli. Kuģis startēja plkst.18.41 pēc Latvijas laika un ar SKS savienosies pēc sešu stundu ilga ceļa.

BMW noliedz par manipulēšanu ar dīzeļdzinēju izmešiem

Vācijas autobūves uzņēmums BMW noliedzis jebkādu slepenu sadarbību ar konkurentiem saistībā ar piesārņojumu izraisošajiem izmešiem automašīnās ar dīzeļdegvielas dzinēju, norādot, ka nevienam kompānijas ražotajam modelim nav uzstādītas kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras un tie nav pārkāpuši nozares noteikumus.